Jarosław Kaczyński: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 776 bajtów ,  11 miesięcy temu
→‎P: drobne merytoryczne
(→‎K: drobne merytoryczne)
(→‎P: drobne merytoryczne)
** Źródło: [http://www.rp.pl/Wybory-parlamentarne-2015/310179957-Kaczynski-Poprawnosc-polityczna-ogranicza-wolnosc.html ''Kaczyński: Poprawność polityczna ogranicza wolność''], rp.pl, 17 października 2015
** Zobacz też: [[poprawność polityczna]]
 
* Postać wskrzesiciela państwa polskiego od zawsze była bardzo bliska zarówno mojemu śp. bratu, jak i mnie. (...) Nie tylko upatrywaliśmy w nim (...) najwybitniejszego Polaka, obok św. Jana Pawła II oraz sługi bożego kard. Stefana Wyszyńskiego, ale także uważaliśmy się – w jakiejś mierze, rzecz jasna, w zasadniczo odmiennych warunkach – za kontynuatorów jego myśli.
** Opis: o [[Józef Piłsudski|Józefie Piłsudskim]] (wypowiedź z 2017)
** Źródło: [https://wyborcza.pl/7,87648,24054447,dlaczego-waldemar-paruch-dostal-ksywke-tysiac-cykl-przodownicy.html Agata Kondzińska, ''Dlaczego Waldemar Paruch dostał ksywkę "Tysiąc"?''], wyborcza.pl, 17 października 2018.
** Zobacz też: [[Jan Paweł II]], [[Lech Kaczyński]], [[Stefan Wyszyński]]
 
* Potrafił stworzyć różnego rodzaju płaszczyzny, które budowały znaczenie naszego kraju, które umacniały bezpieczeństwo, albo przynajmniej stwarzały perspektywę umocnienia bezpieczeństwa; które wzmacniały status Polski i podnosiły jej pozycję. Zbliżyliśmy się do prawdy o czymś, co było wyjątkowo wręcz zakłamywane w sposób konsekwentny, z ogromną intensywnością i obawiam się, z niemałą skutecznością, i dlatego jeszcze raz z całego serca dziękuję.

Menu nawigacyjne