Przejdź do zawartości

Wikicytaty:Informacje prawne

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Zrzeczenie się odpowiedzialności

Wikicytaty nie udzielają żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Nie udzielają też żadnych innych gwarancji, zarówno wyraźnych, jak i dorozumianych.

Wikicytaty to projekt otwarty do edycji, co oznacza, że tworzą go nieodpłatnie ochotnicy zarówno pracujący indywidualnie jak i w grupach, którzy rozwijają tym samym wspólny zasób ludzkiej wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi Internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach tych stronach i dlatego nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie.

Nie oznacza to, że nie znajdziesz w Wikicytatach wielu wartościowych informacji, jednakże należy być świadomym, że Wikicytaty nie mogą gwarantować, w jakikolwiek sposób, wiarygodności informacji znalezionych na ich stronach. Ktoś mógł zmienić treść artykułu lub dokonać wandalizmu, którego nie dostrzegliśmy.

Żaden z autorów, współpracowników, sponsorów, administratorów, sysopów albo ktokolwiek związany z Wikicytatami w żaden sposób nie może być odpowiedzialny za pojawienie się jakiejś niedokładnej lub oszczerczej informacji lub za sposób użycia jej przez internautów.

Zobacz też: Śmiało modyfikuj strony

Wyrażenia wulgarne i obraźliwe

Wikicytaty zawierają teksty, które niektórzy mogą uznać za wulgarne lub obraźliwe.

Przytaczamy wypowiedzi i fragmenty dzieł literackich w ich oryginalnej postaci, co oznacza, że w niektórych wypadkach na stronach Wikicytatów pojawiają się wulgaryzmy i inne wyrazy ogólnie uznane za obraźliwe.

Wynika to jednak jedynie z dążenia do wiernego oddania przytaczanych słów.