Wikicytaty:Informacje prawne

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Zrzeczenie się odpowiedzialności

Wikicytaty nie udzielają żadnych gwarancji, zapewnień ani obietnic dotyczących poprawności publikowanych treści. Nie udzielają też żadnych innych gwarancji, zarówno wyraźnych, jak i dorozumianych.

Wikicytaty to projekt otwarty do edycji, co oznacza, że tworzą go nieodpłatnie ochotnicy zarówno pracujący indywidualnie jak i w grupach, którzy rozwijają tym samym wspólny zasób ludzkiej wiedzy. Takie rozwiązania pozwalają każdemu użytkownikowi Internetu na zmianę zawartości znalezionej na stronach tych stronach i dlatego nie jesteśmy w stanie ręczyć za wszystkie.

Nie oznacza to, że nie znajdziesz w Wikicytatach wielu wartościowych informacji, jednakże należy być świadomym, że Wikicytaty nie mogą gwarantować, w jakikolwiek sposób, wiarygodności informacji znalezionych na ich stronach. Ktoś mógł zmienić treść artykułu lub dokonać wandalizmu, którego nie dostrzegliśmy.

Żaden z autorów, współpracowników, sponsorów, administratorów, sysopów albo ktokolwiek związany z Wikicytatami w żaden sposób nie może być odpowiedzialny za pojawienie się jakiejś niedokładnej lub oszczerczej informacji lub za sposób użycia jej przez internautów.

Zobacz też: Śmiało modyfikuj strony

Wyrażenia wulgarne i obraźliwe

Wikicytaty zawierają teksty, które niektórzy mogą uznać za wulgarne lub obraźliwe.

Przytaczamy wypowiedzi i fragmenty dzieł literackich w ich oryginalnej postaci, co oznacza, że w niektórych wypadkach na stronach Wikicytatów pojawiają się wulgaryzmy i inne wyrazy ogólnie uznane za obraźliwe.

Wynika to jednak jedynie z dążenia do wiernego oddania przytaczanych słów.