Wikicytaty:Śmiało modyfikuj strony

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Ta strona zawiera zalecenia obowiązujące na Polskich Wikicytatach. Przedstawia ona standardy zachowań, z którymi zgadza się wielu redaktorów. Mimo, iż dobrze jest ich przestrzegać, nie stanowią oficjalnych zasad. Możesz śmiało modyfikować tę stronę, ale upewnij się, że wprowadzone zmiany mają aprobatę społeczności.

Skrót:
{{{1}}}

Zawartość tej strony w pigułce: Jeśli znajdziesz błąd w artykule, popraw go.

Śmiało![edytuj]

Społeczność Wikicytatów gorąco zachęca wszystkich do śmiałego modyfikowania stron. Serwisy wiki, takie jak Wikicytaty, działają najlepiej i rozwijają się o wiele szybciej, jeśli każdy doda od siebie jakąś informację, poprawi błąd ortograficzny lub formatowanie.

Ile razy po odwiedzeniu strony internetowej narzucało ci się pytanie "Dlaczego nikt nie zrobił korekty tego tekstu?" Na Wikicytatach nie tylko pozwalamy ci to zrobić, ale wręcz zachęcamy cię do tego! Wymaga to pewnej dozy uprzejmości w stosunku do współużytkowników, ale działa. Zobaczysz.

Nie bój się popełniać błędów. Jeśli zrobisz coś źle, można to bardzo łatwo naprawić – jeśli nie będziesz wiedzieć jak, ktoś z pewnością ci pomoże.

Rzecz jasna, powyższe oznacza także, iż inni będą modyfikować to, co ty napiszesz. Postaraj się nie brać tego do siebie. Celem nas wszystkich jest wyłącznie wzbogacanie i ulepszanie Wikicytatów.

...ale z rozwagą[edytuj]

Wikicytaty promują filozofię odważnego ingerowania w treść serwisu, nie znaczy to jednak, iż każdy użytkownik może robić co mu się żywnie podoba. Modyfikując istniejące treści i dodając nowe, nadal należy przestrzegać istniejących zasad.

Ponadto, mimo iż większość wprowadzanych zmian można bardzo łatwo cofnąć, jeśli okażą się z jakichś przyczyn niepożądane, istnieją takie działania, których nie da się w prosty sposób odwrócić. Należą do nich m.in. zmiany nazw stron, tworzenie nowych kategorii i innych stron nie będących artykułami. Zmiany takie często są uprawnione, przed ich dokonaniem upewnij się jednak, że na pewno wiesz co robisz.

Zobacz też[edytuj]