Przejdź do zawartości

Małgorzata Domagalik

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Małgorzata Domagalik (ur. 1957) – polska dziennikarka, publicystka, pisarka, autorka programów telewizyjnych i felietonistka.

  • Po tym wszystkim, co się stało, może ludzie wreszcie przestaną śmiać się z tego, że brat kocha brata, że syn ma szacunek dla matki.

188 dni i nocy[edytuj]

 Poniżej znajdują się wybrane cytaty, więcej znajdziesz w osobnym haśle 188 dni i nocy.
  • Na spędzenie ze sobą „całego życia” mają tak naprawdę szansę ci, którzy spotykają się odpowiednio późno.
  • To, co różni kilkudziesięcioletnich od kilkunastoletnich chłopców, to głównie cena ich zabawek.

Między wierszami[edytuj]

  • (...) szczęście trwa chwilę, to cudownie, bo właśnie ta jego ulotność gwarantuje mu tę nadzwyczajną wartość. Swego rodzaju ekskluzywność. (...) Gdyby ktoś, na przykład Ty, zapytał mnie, czym jest dla mnie szczęście, to dziś bez wahania odpowiedziałabym: być sobą. Mieć możliwość funkcjonowania wśród ludzi w zgodzie z tym, co naprawdę kołacze mi się w głowie i w sercu. Poza tym najcudowniejsze momenty szczęścia przytrafiają się niespodziewanie i mają wiele wspólnego z prostą radością.(...) Jakie to wszystko szczęśliwie banalne.
  • Tak całkiem poważnie, zawsze robi na mnie duże wrażenie, kiedy mężczyzna potrafi dostrzec w kobiecie coś, czego nie zobaczyli w niej inni. Gdy doskonale wie, że te, a nie inne słowa wydają się jej prostackie, że nie trzeba jej pytać o to czy tamto, skoro to czy tamto wydaje się takie oczywiste, że wreszcie, nawet gdy na niego nie patrzy, ma stuprocentową pewność, że gdy tylko odwróci głowę, napotka jego spojrzenie. I fajnym afrodyzjakiem jest jeszcze to, że gdy mężczyzna mówi „kocham”, to nigdy się przy tym nie uśmiecha i tylko wtedy jest naprawdę serio.