Dyskusja:Jarosław Kaczyński

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
"   
  [Żydzi] są zdolniejsi od Polaków i dlatego plasują się w środowisku inteligenckim.
    Opis: podczas przesłuchania w SB; w odpowiedzi na antysemickie komentarze ppłk M. Kijowskiego.
    Źródło: [7]"

ten fragment jest przypisany Jarosławowi a jak się poczyta dokładnie w podanym źródle to są słowa Macierewicza! Wiec jak coś to wrzućcie to tam bo jest przy złej osobie.

http://www.youtube.com/watch?v=vXcqmyP_PDs - jest to krótki filmik z wystąpienia wicemarszałka Leppera, w dniu w którym go po raz pierwszy z tej funkcji odwoływano (listopad 2001). Wicemarszałek wypowiada się bardzo krytycznie o PiS, w pewnym momencie w tle słychać ciekawą wypowiedź jednego z braci Kaczyńskich (myślę, że ten cytat powinien się znaleźć na tej stronie), jednak nie mam pewności, który z braci Kaczyńskich ją wypowiedział, dlatego jej nie wstawiałem. Wydaje mi się jednak, że jest to Jarosław. 07:44, 15 sie 2006 (UTC)

Wydaje mi się, że to Jarosław, jednak nie jestem tego pewien. A swoją drogą to ciekawy filmik. ;) Kondzio1990 08:28, 15 sie 2006 (UTC)

cytat o LiSie[edytuj]

dodaję treść oryginału dla leniwych


Jacek Karnowski: I ostatnie pytanie – czy wierzy pan w trwałość Ligi i Samoobrony, tej konstrukcji, którą...
Jarosław Kaczyński: Nazwa jest piękna – LiS, nazwa jest piękna.
Jacek Karnowski: Andrzej Lepper pytany przez jedną z telewizji, przez TVN, co lubią lisy, odpowiedział: lisy lubią dzikie kaczki.
Jarosław Kaczyński: Ale takie drapieżne kaczory potrafią porwać lisa, unieść w powietrze i później los lisa jest ciężki.
Jacek Karnowski: Dziękuję bardzo, panie premierze. Jarosław Kaczyński był gościem Sygnałów Dnia. Tą puentą kończymy. Dziękuję, panie premierze.


--Ehit 20:29, 14 lut 2008 (CET)[odpowiedz]

Spis treści[edytuj]

Hej, nie ma spisu treści dla części "O Jarosławie Kaczyńskim" i brakuje literek IV przed literą A, ja nie wiem jak to zrobic. --Mioduś 15:02, 23 kwi 2008 (CEST)[odpowiedz]


Skasowane cytaty[edytuj]

Proszę o wyjaśnienie użytkownika 83.9.221.247, dlaczego te cytaty są słabe ?


A mi się wydaje, że ten cytat (ten poniżej) powinien zostać usunięty. Tym bardziej, że w linku do gazeta.pl pod koniec artykułu Tusk stwierdza, że to spotkanie wyglądało inaczej, ale już nie dowiadujemy się jak. Kaczyński odpiera zarzuty. Wydaje mi się, że bez wiarygodnego potwierdzenia nie można twierdzić, że takie słowa kiedyś padły w 100%.

Dla mnie zabić ciebie, to jak splunąć Opis: tak według Donalda Tuska Jarosław Kaczyński odezwał się do niego w windzie na początku lat 90-tych. Źródło: gazeta.pl

zablokowana możliwość edycji[edytuj]

Dlaczego jest zablokowana możliwość dodawania nowych cytatów? To co Prezes wygadywał podczas Marszu 13.12.2015 przechodziło ludzkie pojęcie i koniecznie powinno zostać utrwalone... Ku przestrodze. W szczególności chciałem dodać cytat (za http://polska.newsweek.pl/polacy-gorszego-sortu-szykuja-pozew-zbiorowy-przeciw-kaczynskiemu,artykuly,375837,1.html): "W Polsce jest taka fatalna tradycja zdrady narodowej. I to jest właśnie nawiązywanie do tego. To jest jakby w genach niektórych ludzi, tego najgorszego sortu Polaków - mówił Kaczyński. - No i ten najgorszy sort właśnie w tej chwili jest niesłychanie aktywny, bo czuje się zagrożony. Proszę zwrócić uwagę, że wojna, potem komunizm, później transformacja tak, jak ją przeprowadzono, to właśnie ten typ ludzi promowała, dawała mu wielkie szanse."

Ja tu nie widzę blokady. Dodałem ten cytat, dziękuję za przygotowanie, chociaż lepszym źródłem byłoby nagranie z telewizji, o ile jest dostępne on line, gdzie to miał powiedzieć. PawełS (dyskusja) 21:29, 11 kwi 2016 (CEST)[odpowiedz]

uzupełnić o wywiad z 16-XII[edytuj]

Warto by uzupełnić (m.in., bo oczywiście, może by praktyczniej wyodrębnić dla niego większą kategorię, dział, jak też np. w Wikisource są Encyklopedia Staropolska itp. większe źródła) o wywiad z 16-XII-2016 r. http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kaczynski-o-protescie-poslow-w-sejmie-ws-wolnosci-mediow,700392.html , a zwłaszcza słowa 3:47 "Ten pan (...) warto by się nim zająć ze względów medycznych" i c.d. 4:40 "Ja sam ileś razy (...) dostałem na przykład kamerą w głowę". Jest to pewne nawiązanie do jego znanej wypowiedzi po wyborach prezydenckich 2010 r., że - gdy sąd chciał ustalić w procesie o zniesławienie - nie pamięta co mówił, bo wtedy brak leki uspokajające, ale - wbrew nakazowi sądu - przebadać się nie pozwolił, czyli do zlinkowania z kategorią "o zdrowiu", obok J. Kochanowskiego. Tuż przedtem w sejmie mówił - sfilmowała na swym twitter.com posłanka A. Pomaska - "idź, pani, do diabła", co z kolei jest przykładem jego głębokiej religijności i też do zlinkowania z kategoriami "religia" lub "o diable".

wyłANczać, podjĘłem[edytuj]

W związku z blokadą edycji, proszę o uzupełnienie o cytat z http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter8.nsf/0/6771432D4EA7B1B4C12580FB007240B5/%24File/39_c_ksiazka.pdf (dostępne też nagrania filmowe i kopie w prasie) słów "będę mówił, jak mówię", którymi ten poseł przyznał sobie prawo do upowszechniania i to w dyskusji o prawodawstwie (a więc może też potem w aktach prawnych, konsekwentnie) formy słowa "wyłANczać", którą dotąd rejestrowano w https://pl.wiktionary.org/wiki/Indeks:Polski_-_Regionalizmy_bia%C5%82ostockie i https://pl.wiktionary.org/wiki/Indeks:Polski_-_Regionalizmy_krakowskie, a jak widać, cechuje też dialekt "inteligencji żoliborskiej", jak się skądinąd - na długo przed "tak, jesteśmy panami", wygłoszonym tamże - lubił wielokrotnie samookreślać dla kontrastu z prostakami. Warto by to też wtedy od razu zlinkować z innym "wielkim językoznawcą", że nie przypadkiem, "dobra zmiana" też w języku.

Innym takim utrwalanym publicznie przez niego słowem jest "podjęłem", np. http://fakty.tvn24.pl/aktualnosci,59/kaczynski-podjal-decyzje-w-sprawie-misiewicza,731520.html 0:23.
To już jest preskryptywizm. Większość Polaków mówi "wyłanczać", "wyłonczać" to forma sztuczna, szkolna, porównywalna do sztywniackiego Queen's English w UK.

prezes Jarosław Kaczyński, jak państwo wiecie, wszystko może - B. Mazurek[edytuj]

Do "o nim" warto by dodać Beaty Mazurek "prezes Jarosław Kaczyński, jak państwo wiecie, wszystko może" lub dłuższe w kontekście, np. http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-04-12/jaroslaw-kaczynski-wszystko-moze-rzeczniczka-pis-ws-misiewicza/ 0:07.


ja bez trybu, zamordowaliście brata[edytuj]

Dalej jest tu i przy "Lech Kaczyński" zablokowana edycja. Proszę, kto może, nanieście czytelnie poniższe. Specjalnie wziąłem z www Sejmu, by bez przeinaczeń, są też liczne kopie filmowe wyrywku z transmisji obrad Sejmu i z kamer sejmowych na wprost i TVN24 z boku, i być może też innych oraz nagranie całego dnia http://sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje_arch.xsp#35C49629953F416AC12581610026A878 godz. 23:47:27.

Przepraszam bardzo, panie marszałku, ale ja bez żadnego trybu. Wiem, że boicie się prawdy, ale nie wycierajcie swoich mord zdradzieckich nazwiskiem mojego świętej pamięci brata. Niszczyliście go, zamordowaliście, jesteście kanaliami.
Autor: Poseł Jarosław Kaczyński
Źródło: Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Kadencja VIII. Sprawozdanie Stenograficzne z 46. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej w dniu 18 lipca 2017 r. (pierwszy dzień obrad) http://orka2.sejm.gov.pl/StenoInter8.nsf/0/63A8F1055153C815C1258162000F7136/%24File/46_a_ksiazka.pdf
W opisie jest błąd literowy przy słowie "ustawy" czy też "ustaw"

Czemu jest zablokowana możliwość edycji?[edytuj]

Chciałem wrzucić ten cytat:

"– Epoka lat 90. to okres kultu porozumień Okrągłego Stołu z jednej strony, a z drugiej wskazywania tego zdarzenia jako momentu początkowego dla patologii drążących III RP. Często przy tej okazji pojawia się teza o tajnych porozumieniach zawartych rzekomo przy Okrągłym Stole, a właściwie wcześniej, w czasie spotkań przygotowujących obrady w podwarszawskiej Magdalence.

Jarosław Kaczyński: Tajne porozumienia? Dwóch ludzi było we wszystkich posiedzeniach Magdalenki – Tadeusz Mazowiecki i Lech Kaczyński."

źródło: "O dwóch takich... Alfabet braci Kaczyńskich"

ceny węgla i węglowodanów[edytuj]

Edycja zablokowana, a brakuje np. fundamentalnego cytatu "Dzisiaj ceny węgla są niewysokie, mamy do czynienia z tym okresem zdarzającym się w dziejach gospodarki, kiedy ceny węglowodanów są niskie, z tym związane są także ceny węgla" z 12 października (rocznica bitwy pod Lenino) 2015 https://archiwum.moja-ostroleka.pl/wplyw-cen-weglowodanow-na-ceny-wegla-wedlug-prezesa-pis-wideo,1445414289,2.html, w osadzonym tam wideo https://www.youtube.com/watch?v=1UspBjUk9V0&feature=youtu.be&t=2m20s i kopie wycinka np. https://www.youtube.com/watch?v=anHZ7flJsn0 i https://img.chozoba.pl/17/01/148424767793580.mp4 - tłumaczy, czemu do "koszyka" niezbędnych, codziennych zakupów w 2011 kupił aż 2 kg cukru https://www.youtube.com/watch?v=cu71GN-iQN0 (w dodatku, wg ekspertów z porównywarkami cen, b. przepłacając) i ważne, gdy dyskusja o węglu i cenach prądu po szczycie w Katowicach (w dodatku tam wiec wyborczy K. Pawłowicz, a co właśnie zapowiedziała odejście z polityki na czas eurowyborów, to też aktualne). Ma tak wszechstronną wiedzę, bardziej niż Stalin, Mao Tse Tung, Kim Ir Sen i Ceausescu, to trzeba docenić. Odblokujcie i nanieście.

 • Oto jak brzmi ten fundamentalny cytat:
 • Bardzo często wysuwa się taki argument: dzisiaj ceny węgla są niewysokie, mamy do czynienia z okresem zdarzającym się w dziejach gospodarki, gdy ceny węglowodanów są niskie, więc niektórzy twierdzą, że nie opłaca się wydobywać węgla. (…) Odrzucamy ten sposób myślenia – wiemy, że węgiel jest potrzebny, bo jest naszym jedynym – obok węgla brunatnego – poważnym zasobem energetycznym. Musimy mieć węgiel i elektrownie węglowe. Naszym celem jest rozwój, a zużycie energii elektrycznej na jednego mieszkańca na Zachodzie Europy jest dwukrotnie wyższe niż w Polsce.

Proszę zobaczyć do źródła. Zoloten (dyskusja) 02:14, 23 gru 2018 (CET)[odpowiedz]

zrobić mu kategorię, by się wszystkie cytaty zmieściły[edytuj]

Skoro się cytaty nie mieszczą w standardowym rozmiarze hasła, to zamiast blokować edycję i gubić cenne i treściwe, należy mu wyodrębnić kategorię, np. o nazwie "kaczyzmy" (Wikisłownik podaje inne znaczenie tego słowa, ale jest dość nowe i wolno je poszerzyć, jak zapożyczenia językowe itp.), Wielu "złotoustym" wydawano książeczki (Mao, Kadafi, Turkmenbasza, "Krótki kurs WKP(b)", "Mein Kampf"), to w "dzisiejszych czasach" możemy dać kategorię.