Prawo i Sprawiedliwość: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
→‎J: drobne merytoryczne
(→‎C: drobne merytoryczne)
(→‎J: drobne merytoryczne)
* Jeżeli PiS utrzymałoby się w Polsce u jedynowładzy, do której dąży, to my z żoną wyjeżdżamy z kraju jako emigranci polityczni. Moja żona ma 80 lat, ja mam 85: chcemy umrzeć w demokracji.
** Autor: [[Władysław Bartoszewski]], [http://wyborcza.pl/1,76842,4595228.html ''Bartoszewski: jeśli utrzyma się jedynowładztwo PiS, to emigruję'', gazeta.pl], 2007
 
* Język, którym mówi się o PiS, ma wykluczać, unicestwiać, ma nas odczłowieczyć, delegitymizować, mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa. Ma wzbudzić do nas obrzydzenie. Jesteśmy porównywani do faszystów, dyktatury, ja jestem określany jako cenzor, który przeprowadza stalinowskie czystki w teatrach itd. Nierzadko przepraszałem, jeśli dochodziło do jakichś incydentów. Ja i moja partia uważamy, że Polskę musimy budować wspólnie.
** Autor: [[Piotr Gliński]]
** Źródło: [https://dorzeczy.pl/kraj/84270/Mamy-byc-traktowani-jak-Zydzi-przez-Goebbelsa-Mocne-slowa-Glinskiego-o-opozycji.html ''"Mamy być traktowani jak Żydzi przez Goebbelsa". Mocne słowa Glińskiego o opozycji''], dorzeczy.pl, 19 listopada 2018.
** Zobacz też: [[antysemityzm]], [[Joseph Goebbels]], [[stalinizm]]
 
==L==

Menu nawigacyjne