Przejdź do zawartości

Jarosław Zieliński

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Jarosław Zieliński (2015)

Jarosław Zieliński (ur. 1960) – polski polityk i nauczyciel, poseł na Sejm.

 • Ciągle istnieje zagrożenie militarne ze strony Rosji. W Suwałkach obchodzimy tę rocznicę z taką świadomością, że niedaleko stąd odbywają się dziś rosyjskie manewry wojskowe. To jest demonstracja siły naszego wschodniego sąsiada, na pewno wymierzona przecież między innymi w nas. Mamy w pamięci to, co się stało we wschodniej Ukrainie.
 • Na moje wyczucie obywatelskie to było tak, chociaż nie wiem do końca, że mieliśmy tam do czynienia z jakimś elementem – przepraszam za takie słowo – głupoty zwyczajnej. Kilka osób czy kilkanaście, nie wiem, przyszło z tymi transparentami, które teraz są przedmiotem naszej debaty i była jednak prowokacja ze strony tych, którzy nie byli uczestnikami tego marszu, a weszli jakby z zewnątrz.
  • Opis: o Marszu Niepodległości w dniu 11 listopada 2017.
  • Źródło: tvn24.pl, 25 stycznia 2018.
 • Pani poseł z Klubu Parlamentarnego PSL… Przepraszam, pani poseł, która mówiła o tym, że odbieramy wysokie emerytury milicjantom… Pani poseł Pasławska. No, pani poseł, proszę doczytać. Nie odbieraliśmy żadnych emerytur milicjantom, tylko dotyczyło to funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa, SB. Tego dotyczy ustawa dezubekizacyjna. Proszę nie wprowadzać w błąd opinii publicznej i proszę zastanowić się nad tym, co pani mówi.
  • Opis: w trakcie debaty nad informacją ministra spraw wewnętrznych i administracji na temat osób, stowarzyszeń i ugrupowań, co do których może zachodzić podejrzenie propagowania totalitarnych ustrojów państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość.
  • Źródło: sejm.gov.pl, 25 stycznia 2018
 • To była awantura zwyrodnialców, którzy nie mają szacunku nawet dla tragicznych losów żołnierzy generała Andersa.
 • To, co państwo robicie dzisiaj właśnie, to jest dokładnie to. Siejecie wiatr i będziecie wy, ale, co gorsza, będziemy wszyscy jako naród, jako Polska, jako państwo, zbierać burzę. Bo mówimy wszyscy – ale wy tego nie mówicie szczerze i nie słuchacie tego, co my mówimy – że nie ma przyzwolenia w Polsce dla takich zachowań, jakie dzisiaj są przedmiotem tej debaty. Nie ma przyzwolenia, nie ma tolerancji i apelujemy o to – mówiłem wczoraj na posiedzeniu komisji sejmowej, dzisiaj mówił o tym pan minister Brudziński – powinniśmy wszyscy dać temu mocny odpór. Powinniśmy wszyscy – powiem tak: instytucje państwa, społeczeństwo, media, wszyscy powinniśmy – takie zachowania potępić i musimy z nimi walczyć. Ale nie możemy tego wyolbrzymiać. Bo państwo dzisiaj wyolbrzymiacie ten problem i powstaje taki obraz w Polsce a świecie – ten temat zawładnął przestrzenią publiczną w ostatnich dniach – że Polska jest krajem ksenofobicznym, jakimś neofaszystowskim, neonazistowskim. Nic bardziej szkodliwego. Zastanówcie się nad tym, jaką burzę będziemy wszyscy zbierać po tym wietrze, który wywołaliście. Bo to wy wywołaliście to. Proszę państwa, nikt nie ma pretensji do stacji telewizyjnej, i o tym powiedział pan minister Brudziński, że ujawniła ten obraz.
  • Opis: w trakcie debaty nad informacją ministra spraw wewnętrznych i administracji na temat osób, stowarzyszeń i ugrupowań, co do których może zachodzić podejrzenie propagowania totalitarnych ustrojów państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość.
  • Źródło: sejm.gov.pl, 25 stycznia 2018
 • Tylko wszyscy muszą przestrzegać prawa i o to raz jeszcze apeluję. Bo kiedy słyszę zapowiedzi, że ktoś zamierza prawa nie przestrzegać, liczy na jakieś szczególne potraktowanie, to źle to świadczy o podejściu do prawa i porządku publicznego, źle to świadczy o podejściu ze strony tych osób do państwa. Nawet jeżeli jest noblistą, to musi prawa przestrzegać. Wszystkich to obowiązuje.

O Jarosławie Zielińskim[edytuj]

 • Obecna władza nad wyraz często staje w obronie ONR – siły, której zwłaszcza pretendująca do miana cywilizowanej prawica bronić nigdy nie powinna. Osoby związane z rządzącą partią pokazywały się na marszach ONR, posłowie PiS rok w rok bronili współorganizowanego przez ONR warszawskiego Marszu Niepodległości. Gdy podczas uroczystego pogrzebu „Inki” i „Zagończyka” bojówkarze ONR zaatakowali działaczy KOD, Mariusz Błaszczak oskarżył KOD o to, że pojawiając się w tym miejscu „prowokował” narodowców. Wcześniej jego zastępca w resorcie, Jarosław Zieliński, wycofał policyjny poradnik szkoleniowy „Przestępstwa z nienawiści”, wśród symboliki o treści rasistowskiej, wymieniający m.in. symbol ONR Falanga – rękę trzymającą miecz.
 • Pan Zieliński sam sobie wystawia recenzję. Już na pierwszy rzut oka widać, że on nie ma nic mądrego do powiedzenia. Jest odpychający, operuje prymitywnymi pojęciami, idzie na łatwiznę. Jest bardzo słaby intelektualnie i do szpiku kości uległy. W zasadzie to postać usługowa, która wypowie każdą głupotę, byle tylko zyskać uznanie przełożonych. Szkoda, że w życiu publicznym jest miejsce dla osób, wypowiadających się aż tak beznadziejnie głupio.
 • Wiemy, że okręg wyborczy pana ministra Zielińskiego to prywatny folwark. Jeżeli chodzi o jego funkcjonowanie, to wszystko jest jasne. Wygląda na aparatczyka przeniesionego żywcem z lat 80., który wykorzystuje wszelkie możliwe podległe mu służby, żeby pokazać, jak wielką postacią jest.