Kamila Gasiuk-Pihowicz

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Kamila Gasiuk-Pihowicz

Kamila Gasiuk-Pihowicz (ur. 1983) – polska polityk, prawniczka, posłanka i rzeczniczka Nowoczesnej.

  • Widać za to, że w PiS-ie trwa wojna o wpływy. Zgodnie z ostatnimi poprawkami to właśnie pan minister Ziobro, a nie prezydent Duda będzie odgrywał największą rolę w decydowaniu o tym, kto przejdzie w stan spoczynku po osiągnięciu określonego wieku. Wprawdzie i tak na koniec dnia w razie sporu zadecyduje o tym poseł Kaczyński, ale to już nie ma nic wspólnego naprawdę z niezależnym wymiarem sprawiedliwości ani z jakimkolwiek kompromisem z Unią Europejską. Kuriozalne natomiast jest to, że prezydent i minister będą w ramach tej procedury oceniali orzeczenia lekarza orzecznika ZUS. Kiedyś był wielki językoznawca, teraz PiS funduje nam wielkiego lekarza, który będzie mógł podważać opinie medyczne. No i zrobi to doktor, owszem, ale doktor prawa albo magister.
    • Opis: w trakcie debaty nad sprawozdaniem Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka o poselskim projekcie ustawy o zmianie ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. Prawo o ustroju sądów powszechnych oraz ustawy z dnia 8 grudnia 2017 roku o Sądzie Najwyższym.
    • Źródło: sejm.gov.pl, 12 kwietnia 2018 r.
  • To jest wstyd, że ktoś taki jak Andrzej Duda jest prezydentem Polski. Takie słowa nigdy nie powinny paść z ust polskiego prezydenta i te słowa pana Andrzeja Dudy, mówiąc wprost świadczą o nim. Świadczą jak nisko upadł jako polityk Andrzej Duda.

O Kamili Gasiuk-Pihowicz[edytuj]

  • Mam apel właściwie do tej części sali lewej, żeby opanowała chamstwo lewackie swojej przedstawicielki, która bez obrażania kogokolwiek nie potrafi po prostu mordy otworzyć swojej.
  • Ta pani ewidentnie minęła się z inteligencją i prawdą.