Przejdź do zawartości

Jan Kanthak

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Jan Kanthak (2019)

Jan Kanthak (ur. 1991) – polski prawnik, polityk i samorządowiec, w latach 2018–2019 radny miasta Gdańska, poseł na Sejm IX kadencji.

 • Bo na Gdańsku mi zależy, bo to – jak mówiłem – moje miasto. Z nim jestem związany. A lokalna polityka nie jest zabawą, tylko bardzo poważnym zajęciem. Mam konkretne pomysły, które chcę wprowadzić w życie. Zapewniam, że nie będę radnym, którego nie ma w mieście. Będę na wszystkich sesjach, będę się spotykał z mieszkańcami, a gdańskie media proszę, by mnie z tego rozliczały.
  • Źródło: onet.pl, 26 sierpnia 2020

O Janie Kanthaku[edytuj]

 • Była taka słynna grupa, która była żartobliwie nazywana "Kakao", czyli poseł Kaleta, Kanthak i Ozdoba. Poseł Kaleta się trochę uspokoił, wygładził kanty, czasami wymienię z nim uwagę o muzyce rozrywkowej. Natomiast poseł Kanthak i Ozdoba dają do pieca. Tam jest trzydziestu, może czterdziestu takich nad aktywnych na całej sali, a cała reszta chciałaby przyjść, zrobić dobrze robotę, no ale showmani kradną show, kradną powietrze. Nie możemy do tego dopuścić.
 • Panie Janie Kanthak (…) uprzejmie informuję, że Rada Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego odrzuciła Pańską kandydaturę na stanowisko asystenta nie z powodów politycznych, lecz z powodu Pańskich wątpliwych i bardzo niskich kompetencji naukowych. I tyle – Pańskie wypowiedzi w przestrzeni publicznej utwierdzają mnie w przekonaniu, że nasza zbiorowa decyzja była ze wszech miar słuszna. Piszę to z pełnym przekonaniem jako członek tego szacownego gremium. Proszę więc zrezygnować z wszelkich własnych iluzji na ten temat.
 • Rel, ja również — jako dyrektor i nauczyciel przechodziłem wielokrotnie (i to takie prawdziwe). Kiedy TY przechodziłeś? Polecam. A nie znając tego typu wyzwania ustawiasz się w grupie dzbanów Miłego roku.
  • Autor: Marcin Józefaciuk
  • Opis: odpowiedź na wpis Kanthaka dot. badań psychiatrycznych kandydatów w wyborach.
  • Źródło: plejada.pl, 3 stycznia 2024