Prawo i Sprawiedliwość: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
→‎N: drobne merytoryczne
(→‎N: drobne merytoryczne)
(→‎N: drobne merytoryczne)
* Nad wejściem do biura znajduje się napis, nawet pasujący do prowadzonych w nim spraw – Prawo i Sprawiedliwość… Ten napis – Prawo i Sprawiedliwość – zwabił mordercę. Jego słowa, wypowiadane w czasie zbrodni i po niej, nie pozostawiają wątpliwości. On nie znał ani Marka Rosiaka, ani Pawła Kowalskiego, nigdy wcześniej nie był w łódzkim biurze PiS-u. On przyszedł wyrazić swoją nienawiść do Prawa i Sprawiedliwości. On przyszedł zamordować Jarosława Kaczyńskiego. Nie było tam Kaczyńskiego, więc zaatakował przypadkowych ludzi.
** Autor: [[Janusz Wojciechowski]], [http://januszwojciechowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=1360&Itemid=42 blog Janusza Wojciechowskiego]
 
* Najtrwalszym dorobkiem PiS jest właśnie sparaliżowanie ludzi strachem. Po poprzednich rządach nauczyli się, że nie trzeba zaraz wsadzać do więzień. Wystarczy dużo o tym mówić, a ludzie sami sobie to wyobrażą, jakby już siedzieli. Zarządzanie strachem to podstawowa metoda działania Kaczyńskiego.
** Źródło: [https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1685506,1,jak-wygladaja-polskie-elity.read ''Stan strachu. Z prof. Jerzym Stelmachem, prawnikiem i filozofem, o strachu wśród elit i o tym, kto z pewnością do elity nie należy''], polityka.pl, 6 grudnia 2016.
** Zobacz też: [[Jarosław Kaczyński]]
 
* Największe patologie rządów Jarosława Kaczyńskiego i PiS – nepotyzm i brak jakichkolwiek kryteriów w polityce personalnej, nieograniczone transfery państwowych pieniędzy do ludzi i instytucji wspierających PiS, arogancja nowej władzy, którą sam Kaczyński już namaścił na „panów” – są usprawiedliwiane argumentem: „Rządząca przez osiem lat Platforma Obywatelska robiła to samo co my!”.

Menu nawigacyjne