Użytkownik:Jarosław Zieliński
"Im bardziej wiem, że są wiosny, których nie zobaczę, tym bardziej cenię te, które widzę. Dni, gdy liście bezgłośnie wysuwają się z pąków. Na tym tle głosy ptaków brzmią wyraźnie; kiedyś je słabo słyszałem, teraz przejmują mnie dreszczem. Nie doceniałem też urody kwiatów i dziewcząt. Teraz, gdy już wiem, jaka ona krótka i ulotna, cenię każdy ich płatek" – Tomasz Jastrun.
Wieża Babel | ||
---|---|---|
| ||
|
Dodane cytaty
[edytuj]- Charles Chaplin i Dorota Masłowska (17 kwietnia 2009)
- telewizja i nauczyciel, nowa Dido, łóżko, książka, Julia Hartwig (18 kwietnia 2008)
- nowa Eleventh Hour (20 kwietnia 2009)
- Adam Michnik, Gazeta Wyborcza, nowa Piotr Najsztub, Ryszard Kalisz, Napoleon, nowa Alexander Graham Bell, Winston Churchill, nowa Jacek Żakowski, telefon, lustracja, nowa marketing polityczny, demokracja, polityk, polityka, radio, Wojciech Jaruzelski (24 kwietnia 2009)
- reklama, nowa opinia publiczna, Tomasz Jefferson, Daniel Olbrychski, nowa public relations, podróż, humor, nowa dziennikarstwo, list, nowa e-mail, Polacy, Arystoteles, państwo, kultura polityczna, Internet, Stefan Niesiołowski, propaganda, Barack Obama, Jacek Kurski, IV Rzeczpospolita, Lenin, terroryzm, Janusz Palikot, kultura, media, kino, nowa Piotr Waglowski, taktyka (25 kwietnia 2009)
- Mieczysław Rakowski, Karol Marks, kobieta, Ignacy Jan Paderewski, wybory, naród, Richard Feynman, Tadeusz Mazowiecki, świat, nowa politologia, Jerzy Urban, nowy Schowaj babci dowód, Rafał A. Ziemkiewicz, Bill Clinton, Keira Knightley, Aleksander Kwaśniewski, globalizacja (26 kwietnia 2009)
- nowa Czesław Kiszczak, wojna, Władysław Sikorski (27 kwietnia 2009)
- Dorota Masłowska (1 maja 2009)
- Winston Churchill, Europa, nowa państwo narodowe, nowa Albania, kultura polityczna, marketing polityczny, nowa forum dyskusyjne, kultura, nowa Podróże Guliwera, Tomasz Jastrun (14 maja 2009)
- Henry Ford, Ameryka, Europa, Ryszard Kapuściński, Internet, dziennikarstwo, dziennikarz (16 maja 2009)
- 07 zgłoś się (24 maja 2009)
- Antoni Macierewicz (12 lipca 2009)
- Ryszard Kapuściński, sława, marketing polityczny, Jacek Żakowski (6 marca 2010)
- Piotr Waglowski (28 marca 2010)
- Leszek Miller i Wojciech Olejniczak, Krzysztof Teodor Toeplitz i nowa Wojciech Orliński (2 kwietnia 2010)
- Yoani Sánchez (19 września 2010)
Obszary zainteresowań
[edytuj]- marketing polityczny i media: marketing polityczny, propaganda, opinia publiczna, dziennikarstwo, wybory
- polityka i politologia: politologia, polityka, demokracja, globalizacja, lustracja, państwo narodowe
- znani ludzie z kręgu polityki i mediów: Piotr Najsztub, Piotr Waglowski, Jacek Żakowski, Czesław Kiszczak
- Internet i informatyka: Internet, e-mail, forum dyskusyjne
Polskie Wikicytaty mają już 28 943 artykułów, z czego niektóre powstały dzięki mnie lub również dzięki mnie.
Ważne pytania
[edytuj]- Kto lub co zasługuje na swój artykuł?
- Jaki cytat zasługuje na zamieszczenie?
- Kiedy ma się pojawić i co powinien zawierać opis?
- Jak podawać źródła do:
- artykułów w gazecie?
- wypowiedzi w radiu i telewizji?
- źródeł w Internecie?
- ...i innych?
- Jak prawidłowo umieszczać w kategoriach?
- Kiedy grupować cytaty w artykule, a jak już grupować, to kiedy alfabetycznie, a kiedy tematycznie?
Projekty
[edytuj]Labirynty.net to blog o Internecie: zdarzeniach, koncepcjach, opiniach. Powstał 23 czerwca 2008 roku. Prawie zupełnie nieznany.
- Poszukiwania.net to blog poświęcony moim podróżom naukowym po książkach, Internecie i innych miejscach. Powstał 22 czerwca 2008 roku. Prawie zupełnie nieznany.
Winter.pl jest internetowym serwisem informacyjnym poświęconym Internetowi, pracy grupowej, marketingowi politycznemu. Istnieje od września 1996 roku. Składa się z ponad tysiąca dwustu stron. Ma około trzydziestu tysięcy czytelników miesięcznie.
Altamagusta.pl jest serwisem poświęconym szeroko rozumianej fantastyce: nie tylko fantastyce naukowej, ale także fantasy i horrorowi. Przede wszystkim książkom, ale także filmom. Istnieje od kwietnia 2004 roku. Jest kontynuacją strony Fantastyka.pl. Ma ponad tysiąc czterysta stron. Odwiedza go około czterech tysięcy czytelników miesięcznie.
Blogosfery.pl jest serwisem o blogach, serwisach społecznościowych i Web 2.0. Powstał 7 lutego 2008 roku. Składa się z około trzydziestu stron Word Wide Web; jest w fazie rozbudowy, przede wszystkim uzupełniania o nowe treści. Ma kilkudziesięciu użytkowników miesięcznie.
Demopol.pl jest serwisem zajmującej się związkami Internetu i polityki, demokracją, marketingiem i komunikacją polityczną. Składa się z około dwudziestu stron; jest dopiero w fazie rozbudowy. Ma kilkunastu czytelników miesięcznie.
Praca naukowa. Wiki, czyli internetowa mini-encyklopedia o metodologii pracy naukowej, metodzie naukowej, metodach i instrumentach badawczych, tworzeniu dzieł naukowych, naukowcach. Istnieje od 7 marca 2009, jest zebraniem w jedną całość haseł mojego autorstwa o tej tematyce z polskiej Wikipedii.
Słowa i linie to strona internetowa, na której publikowane są moje wiersze, zarówno te, które ukazały się kiedyś na papierze, jak i te nowsze, dostępne tylko w Internecie. Istnieje od 1 października 1997. Jest na niej dostępne ponad sto czterdzieści wierszy. Odwiedza ją, według moich szacunków, kilka tysięcy osób miesięcznie.
Nieoznaczone.net to strona z moją powieścią i opowiadaniami z fantastyki. Część z nich była już publikowana w Internecie. Strona istnieje od marca 2010 roku.
Miałem też w planach stronę (prawdopodobnie blog) dotyczącą filmów z fantastyki oraz społecznościowy projekt dotyczący politologii czy raczej politologów.