Przemysław Czarnek

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Przemysław Czarnek (ur. 1977) – polski polityk i prawnik, wykładowca Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego; wojewoda lubelski, poseł.

  • Brońmy nas przed ideologią LGBT i skończmy słuchać tych idiotyzmów o jakichś prawach człowieka, czy jakiejś równości. Ci ludzie nie są równi ludziom normalnym i skończmy z tą dyskusją.
  • Działalność płk. Rokickiego można nazwać zasiewem. Zasiał Pan Pułkownik zdrowe dobre ziarno miłości do Ojczyzny, szacunku do przeszłości, czci dla naszych przodków, wielkich bohaterów, dzięki którym możemy dziś żyć w niepodległej, wolnej Ojczyźnie.
  • Kiedy był wybierany na prezydenta, miałem 13 lat i szalałem na punkcie jego kandydatury. Byłem przekonany, że mamy do czynienia z wielkim bohaterem. Wówczas niewielu wiedziało, kim był Lech Wałęsa naprawdę. Dziś wiemy, że to dzięki niemu odnieśli sukces włodarze i beneficjenci PRL, którzy suchą stopą, z wielkimi zyskami, czy wręcz łupami, przeszli z komunizmu do III RP.
  • Należy przypomnieć, że znaczna, zasadnicza część Konstytucji 3 Maja była pisana niedaleko, w Radzyniu Podlaskim. Ci polscy patrioci mieli na celu jedno: aby Polska była Polską, jak powiedział 150 lat później kardynał Wyszyński, by w Polsce się po polsku myślało. I taki sam cel jasno przyświecał naszym przodkom, ojcom naszej niepodległości z 1918 roku. Taki sam cel przyświeca nam wszystkim, dzisiaj tu obecnym, taki cel musi nam przyświecać. Musimy za kardynałem Wyszyńskim powtarzać, że dla nas największa miłość po Bogu to Polska. Aby w Polsce polski duch narodu chrześcijańskiego czuł się w swobodzie i wolności. O to walczyli nasi przodkowie przez ostatnie 1051 lat.
  • Nie mam innej odpowiedzi i innego rozwiązania jak tylko postępowanie zgodnie z powszechnie obowiązującym prawem, zgodnie z obowiązującymi ustawami uchwalonymi przez Sejm RP. Mam nadzieję, że środowiska sędziowskie nie będą przekraczać granicy niezawisłości. Powinni zdawać sobie sprawę z tego, że niezawisłość nie jest tylko dana, ale również zadana. Jest pewnym zadaniem, z którego środowiska sędziowskie się w dużej mierze nie wywiązują. Należy jednak zwrócić uwagę na fakt, że jest wielu sędziów, którzy widzą konieczność reformy. Są jednak zagłuszani przez hałaśliwą grupkę przeciwników reformy wymiaru sprawiedliwości.
  • Pewne wskazywanie na Polaków i Polskę nie jako największą ofiarę nazizmu niemieckiego i komunizmu sowieckiego, ale nawet jako kolaborantów. Robią to różni ludzie, i za granicą, i w Polsce. Ostatnio robili to celebryci, których nazwisk przez litość, ale też przez szacunek dla ich dokonań artystycznych wymieniać nie będziemy w tym miejscu.
  • To, co wyprawiają sędziowie SN przekracza jakiekolwiek granice niezawisłości sędziowskiej, która nie jest dana, ale jest zadana. Sędziowie kompletnie nie wywiązują się z zadania niezawisłości. Uchwała Zgromadzenia Ogólnego sędziów SN, która neguje przepisy ustawy, do której odsyła Konstytucja jest wyrazem absolutnego przekroczenia granic praworządności przez SN. Jest jednocześnie argumentem i dowodem na to, że gruntowna reforma SN jest absolutnie konieczna.
  • Twierdzenie, że Sąd Najwyższy na podstawie Kodeksu postępowania cywilnego zawiesił stosowanie przepisów ustawy o SN, to aberracja. Czegoś takiego nie ma w polskim systemie prawnym. Nie przewiduje tego Konstytucja ani nic innego.

O Przemysławie Czarnku[edytuj]

  • Piszę te słowa, kiedy kolejne miasta i powiaty mojej ojczyzny ogłaszają deklaracje, że będą „wolne od ideologii LGBT” lub wręcz „wolne od LGBT”, jak to ujęła posłanka Kruk. Wojewoda lubelski Czarnek wręcza zaś za to medale. (…) W kraju demokratycznym, a nie autorytarnym czy totalitarnym, jest rzeczą nie do pomyślenia, by władza, choćby lokalna, deklarowała, że ta czy inna grupa obywateli jest na jej terenie niepożądana, że będzie od niej „uwalniać”. (…) Powiedzmy jasno: władze tych regionów wypowiadają wojnę swoim własnym obywatelom. I wojna ta będzie miała swoje ofiary, w tym śmiertelne. Już je ma.