Przejdź do zawartości

Tomasz Grodzki

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Tomasz Grodzki (2015)

Tomasz Paweł Grodzki (ur. 1958) – polski lekarz, chirurg i polityk, profesor nauk medycznych, marszałek Senatu.

  • Jedynym sposobem na harmonijny rozwój Polski jest przyjęcie założenia, że wszyscy Polacy są równi, niezależnie od ich charakteru, przekonań czy rasy. Wszyscy mają równe prawa, ale i obowiązki wobec Ojczyzny. Nikomu nie wolno dzielić ludzi na lepszych czy gorszych, gdyż przeczy to szacunkowi dla przyrodzonej godności człowieka. Tylko wtedy, gdy spowodujemy, że wszyscy będziemy czuli się w naszym pięknym kraju szczęśliwi i spokojni o swój los, będziemy mogli uwolnić ogromną energię, która drzemie w naszym narodzie i która może przekształcić się w niezwykłe osiągnięcia i dokonania. Tylko wtedy będziemy mogli zapewnić naszym dzieciom, wnukom, i nam samym bezpieczeństwo i dobrobyt.
  • Mam wrażenie, że pan marszałek Karczewski formalnie się pogodził, natomiast mentalnie nie bardzo może się pogodzić z tym, że nie jest marszałkiem, bo apelował na przykład na konwencie seniorów, abyśmy sprawy, które tam poruszamy, trzymali w dyskrecji, a pięć minut później cytuje moje zdanie, które padło tylko na konwencie. Nie wiem, czy je nagrał, czy zapamiętał, no ale przeczy jakby sam sobie.
  • Siłą naszego społeczeństwa jest różnorodność, za którą idzie kreatywność i energia Polek i Polaków, których nigdy nie da się stłumić próbami wtłoczenia nas wszystkich w ramy jednej, sztywnej, czasem dziwacznej ideologii. Przekonali się o tym komuniści i przekonają wszyscy, którzy podejmują takie próby, skazane na niepowodzenie w krótszym lub dłuższym czasie.
  • Uważam, że jest to prowokacja w stosunku nie do partii opozycyjnych, a do nas wszystkich – do rodziców, do dziadków, do tych, którzy posyłają swoje dzieci do szkoły.
  • W trakcie studiów na Pomorskiej Akademii Medycznej w 1981 roku byłem jednym z przywódców strajków studenckich. Pomimo uzyskania dyplomu z wyróżnieniem, ze względu na działalność antykomunistyczną miałem problemy ze znalezieniem pracy. Wierność ideałom wtedy sporo kosztowała, ale po pokonaniu wielu trudności udało mi się osiągnąć pozycję, z której jako rodowity szczecinianin mogę być dumny.
  • Zajrzyjcie do różnych źródeł informacji, porozmawiajcie z sąsiadami, ze swoimi dziećmi i wnukami. Ta prawda musi dotrzeć wszędzie.
    • Opis: w trakcie orędzia w TVP w którym poruszył "aferę wizową".
    • Źródło: wp.pl, 15 września 2023