Wikicytaty:Strony do usunięcia

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Skocz do: nawigacja, szukaj

Na tej stronie wyszczególnione są strony lub pliki, które powinny być usunięte.

Archiwum 2006Archiwum 2007Archiwum 2008Archiwum 2009Archiwum 2010Archiwum 2011Archiwum 2012Archiwum 2013Archiwum 2014Archiwum 2015Archiwum 2016Archiwum 2017

Aby zgłosić stronę wymagającą usunięcia, podaj:

 1. nazwę strony
 2. powód usunięcia
 3. kto wnioskuje o usunięcie - ~~~~ (cztery tyldy)

Przy wpisywaniu tutaj artykułu prosimy w nim na górze wstawić notkę o wpisaniu na listę Wikicytaty:Strony do usunięcia za pomocą {{DoSkasowania}}

Głosy oddawać mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy, którzy mają na koncie co najmniej 100 edycji w przestrzeni głównej Wikicytatów i uczestniczą w projekcie minimum 30 dni.

Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu, zostaną usunięte po tygodniu. W przeciwnym wypadku decyduje wynik dyskusji i konsensus.

Strony do usunięcia[edytuj]

Schemat wpisywania stron:

===[[Nazwa strony]]===
* Uzasadnienie ~~~~


Sasha Strunin[edytuj]

Strona bezużyteczna. Znajdują sie na niej teksty piosenek których piosenkarka nie jest autorka i marne trzy cytaty z których dwa maja niedziałające źródła lub sa nimi super express. ArturSik (dyskusja) 04:36, 30 lip 2017 (CEST)
Symbol oppose vote.svg Przeciw Choć argumenty prawdziwe, to mnie nie przekonały do tezy, że strona bezużyteczna. Zerо πiσ 21:55, 30 lip 2017 (CEST)
żadna z tych wypowiedzi nie mowi nic o artystce, sa to przypadkowe wypowiedzi wklejone tutaj aby zapełnić tylko miejsce. Jedyna rzeczą ktora zmieniłaby moje zdanie byłyby lepsze źródła bo na chwile obecna dwa na trzy przypisy w ogóle nie działają a ten trzeci to super express. ArturSik (dyskusja) 19:59, 3 sie 2017 (CEST) okej, zrobiłem tam porządek i myślę że w takiej formie może zostać. wywaliłem cytaty tekstów piosenek i wypowiedzi które były i wkleiłem tam cytaty które znajdowały się w główny haśle z racji tego że było ich tam trochę za dużo. ArturSik (dyskusja) 22:44, 3 sie 2017 (CEST)

Tamara Łempicka[edytuj]

Ostatnio ze smutkiem obserwuję zalew Wikicytatów artykułami na bardzo niskim poziomie. To jeden z najjaskrawszych przykładów. Jaką wartość wnosi stwierdzenie, że ktoś kogoś lubi albo nie lubi niepoparte żadnymi argumentami? Czego możemy się z tego cytatu dowiedzieć o Tamarze Łempickiej? Taki artykuł jest bezwartościowy i jeśli nie pojawią się w nim nowe cytaty zastępujące ten obecny, nadaję się jedynie do usunięcia.

Ostatnio chyba nikt nie zagląda na SDU, proszę więc @Jan Pleogit, @Jadwiga, @Zero, @Ytabak, @WTM o wypowiedzenie się. Mrnr84201 (dyskusja) 11:00, 19 mar 2017 (CET)

Przez tyle lat spokojnie dodawałem strony na Wikicytatach i nic nikt nie mówił. A tego dnia nagle dowiaduję się, że coś jest nie tak.

 • Po pierwsze - ile razy mam mówić? Demokracja, demokracja i jeszcze raz demokracja. Nie żyjemy w Chinach czy jakimś państwie totalitarnym, gdzie trzeba cenzurować internet, bo tak ktoś chce.
 • Po drugie - uważam, że jak jeśli postać posiada swój biogram w Wikipedii, to jest encyklopedyczna. Sporo jest też postaci, które na Wikipedii nie mają swego biogramu, ale nie byłoby zbyt wiele sensu usuwać artykuły o nich, prawda?
 • Po trzecie - niby jakim prawem nie można tworzyć stron z cytatami o osobie, zamiast cytatów z wypowiedzi tejże osoby? Wiele artykułów, które zacząłem w ten sposób, później przeobraziły się w strony z masą wypowiedzi pochodzących zarówno z wypowiedzi tejże osoby, jak i o tej osobie. Więc cierpliwości - tym bardziej, że ja jestem prawie cały czas na tej stronie (wręcz cierpię na uzależnienie od tej strony ;), więc prędzej czy później zawsze się coś pojawia.
 • Po czwarte - czego możemy się dowiedzieć o Tamarze Łempickiej z Waldemara Łysiaka? Ano że jest to malarka, która ma swoich wiernych fanów - a jednym z nich jest autor, który zna się na malarstwie jak mało kto.
 • Po piąte - zamiast marudzić i usuwać, dodawajcie cytaty!
 • Po szóste - mam rozumieć, że cytat Piłsudskiego o tym, że naród wspaniały, tylko ludzie prostytutki (tak naprawdę powiedział to - oczywiście - bardziej dosadnie) również powinien zniknąć? Przykro mi - to jest właśnie wada demokracji, że musi ona dopuszczać głosy rozmaitych poziomów - niskich i wysokich.
 • Po siódme - co właściwie decyduje o tym, czy osoba jest encyklopedyczna, czy nie? Ja się nie mam zamiaru bawić w kneblowanie osób z życia publicznego. Jak jest coś ciekawego, to dodaję i koniec kropka.
 • Po ósme - nie rozumiem was. To ja się tak staram, codziennie prawie dodaję masę stron, by wzbogacić Wikicytaty, promuję tę stronę w wielu miejscach (np. na swoim blogu - "Teslicusie": http://teslicus.blog.pl/2016/12/13/53/), a wy mi się tak odpłacacie? Cenzurą? Smutno mi. ;(

- Z poważaniem, Jan Pleogit - 19 marca 2017, 11:23

 • Łempicka zasługuje na artykuł w wikicytatach. Od czegoś trzeba zacząć. A że Waldemar Łysiak jest postacią wywołującą szeroki rezonans, to jego (dość banalna) opinia w sprawie wybitnej artystki nie jest bez znaczenia. Opowiadam się za pozostawieniem. Ytabak (dyskusja) 12:55, 19 mar 2017 (CET)
 • Za usunięciem w tej postaci. Nie wiem czy odnosić się do wypowiedzi Pleogita, czy do pytania o Łempicką. Łempicka tak, banalne cytaty nie. Trochę to wygląda jak nabijanie na siłę licznika. Cytat z Łysiaka jest tak banalny, że nie wiem, kto musiałby go wypowiedzieć, żeby można na nim "powiesić" hasło. Ten cytat ma niewielką wartość z punktu widzenia Wikicytatów ("Ten projekt gromadzi cytaty, sentencje i maksymy"), że długo zastanawiałbym się nad nim, gdyby miał być tylko dopełnieniem hasła. Skoro w idei założycielskiej umieszczono słowa sentencje i maksymy po słowie cytat to nie można interpretować, że chodzi tu o byle przytoczenie czyichś słów. Czy raczej o przytoczenie czyichś byle słów, bo nie stawia się w idei wpierw mniej wartościowych wypowiedzi, żeby potem wymieniać trafne, zwięzłe myśli o dużej wartości. W idei jesteśmy projektem, który ma gromadzić krótkie, zwięzłe cytaty, o dużej wartości, zazwyczaj ze znanych ludzi. Oczywiście projekt się trochę się rozwinął, ale chyba są jakieś granice. Błagam, czy ktoś by kupił książkę z cytatami (złotymi myślami), po to żeby przeczytać, że pan X ceni artystkę Y? Społeczność nie potrafiła wypracować zasad usuwania cytatów. Dlatego musimy bazować na swojej mądrości i w zgodzie ze swoim sumieniem i społecznością usuwać cytaty, które odejmują powagę projektowi jako dziełu, tym samym szkodzą mu. Nie do przyjęcia jest teza, że każde wstawione zdanie, musi w projekcie pozostać. Każdego praca podlega krytyce społeczności. Argumenty o demokracji, cenzurze itp. są demagogiczne. Zerо πiσ 22:13, 19 mar 2017 (CET)

Piotr Kasperowicz[edytuj]

 • Hasło w wikipedii i w wikicytatach wygląda na (auto)promocję. Do tego słabe uźródłowienie cytatów. Za usunięciem. Zerо πiσ 23:58, 28 cze 2017 (CEST)
 • Cytaty pochodzą również z dwóch tomików wydanych w renomowanym wydawnictwie, więc niezależnie od autora wpisu są warte zachowania. --83.8.223.128 23:08, 1 lip 2017 (CEST) nie zauważyłem, że nie jestem zalogowany --Fallaner (dyskusja) 23:09, 1 lip 2017 (CEST) (właśnie zauważyłem, że w tym projekcie nie mam prawa głosu zatem proszę traktować to jako uwagę ogólną --Fallaner (dyskusja) 23:16, 1 lip 2017 (CEST))