Wikicytaty:Strony do usunięcia

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Skocz do: nawigacja, szukaj

Na tej stronie wyszczególnione są strony lub pliki, które powinny być usunięte.

Archiwum 2006Archiwum 2007Archiwum 2008Archiwum 2009Archiwum 2010Archiwum 2011Archiwum 2012Archiwum 2013Archiwum 2014Archiwum 2015Archiwum 2016Archiwum 2017

Aby zgłosić stronę wymagającą usunięcia, podaj:

  1. nazwę strony
  2. powód usunięcia
  3. kto wnioskuje o usunięcie - ~~~~ (cztery tyldy)

Przy wpisywaniu tutaj artykułu prosimy w nim na górze wstawić notkę o wpisaniu na listę Wikicytaty:Strony do usunięcia za pomocą {{DoSkasowania}}

Głosy oddawać mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy, którzy mają na koncie co najmniej 100 edycji w przestrzeni głównej Wikicytatów i uczestniczą w projekcie minimum 30 dni.

Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu, zostaną usunięte po tygodniu. W przeciwnym wypadku decyduje wynik dyskusji i konsensus.

Strony do usunięcia[edytuj]

Schemat wpisywania stron:

===[[Nazwa strony]]===
* Uzasadnienie ~~~~

Malik Obama[edytuj]

  • Osoba nie jest encyklopedyczna. Jest to krewny prezydenta Obamy - co nie cyzni Ją encyklopedyczną. Instruktorek (dyskusja) 12:33, 10 wrz 2017 (CEST)
Symbol keep vote.svg Zostawić Niby dlaczego brat prezydenta miałby nie być encyklopedyczny, skoro encyklopedyczne są pierwsze damy i żony premierów, a na Wikicytatach mamy nawet cykl artykułów o pretendentach do tronu - potomkach władców, którzy przestali panować często wieki temu? Mrnr84201 (dyskusja) 19:58, 10 wrz 2017 (CEST)
Pierwsza dama czy żona premiera często pełni funkcje publiczną. Według takiego egzotycznego pojmowania encyklopedyczności to Kinga Duda (córka prezydenta Dudy) jest encyklopedyczna tylko dlatego, że jest córką prezydenta :). Spróbuj zrobić taki artykuł pt. Kinga Duda na Wiki. Wydaje się, że cały świat inaczej pojmuje encyklopedyczność, bo w ilu Wikach jest Malik Obama? Chyba w żadnej. Instruktorek (dyskusja) 21:13, 10 wrz 2017 (CEST)
Malik Obama ma swoje hasło na angielskiej Wikipedii w postaci strony przekierowującej do zbiorczego artykułu o rodzinie Obamów. Żony premierów praktycznie nigdzie nie pełnią funkcji publicznych, ale są uznawane za encyklopedyczne. Również obecna pierwsza dama Polski nie udziela się publicznie, a mimo to jest uznawana przez Wikipedię za osobę encyklopedyczną. A my rozmawiamy o człowieku blisko spokrewnionym z byłą najpotężniejszą osobą na globie. W tym przypadku wszystko, co z nią związane: od rodziny przez sekretarki i ochroniarzy aż po zwierzątka jest encyklopedyczne. Na polskiej i angielskiej Wikipedii za encyklopedyczne są uznawane nawet psy i koty amerykańskich prezydentów. Np. Barney, India (kotka) i Bo mają swoje odrębne artykuły (ten ostatni również na polskiej). Ciekawe, czy teraz zaczniesz wszystkich przekonywać, że pies prezydenta Obamy może być bardziej encyklopedyczny od jego brata. Mrnr84201 (dyskusja) 17:41, 11 wrz 2017 (CEST)
Nie ma w żadnej Wiki osobnego biogramu Malik Obama i to jest fakt. Chyba jesteśmy pierwsi na polskich Wikicytatach :). Jest artykuł, ale zbiorczy artykuł o rodzinie Obamy (i taki artykuł zbiorczy o rodzinie prezydenta może być ency) i tak jest wymieniony. Tak jak na polskiej Wiki piszemy, że np. dany profesor ma dzieci Karola i Magdę, ale to nie czyni te dzieci encyklopedyczne. Kryteria encyklopedyczne zwierząt prezydenta (tylko jedna Wiki ma taką kategorię) i kategorie żony premierów to inny temat. Apeluję o rozsądek - mimo jakiś sztuczek retorycznych, bo to będzie duży precedens - jak krewni prezydenta będą ency. Instruktorek (dyskusja) 22:36, 11 wrz 2017 (CEST)
No właśnie nie jest to inny temat, bo te zwierzaki są skategoryzowane jako rodzina prezydenta. A podtytuł poświęcony Malikowi Obamie w artykule o rodzinie Obamów jest dłuższy i zawiera znacznie więcej przypisów niż wiele artykułów poświęconych amerykańskim prezydentom w polskiej Wikipedii. I o jakim precedensie mówimy, skoro mamy artykuły Jadwigi i Marty Kaczyńskiej, mamy artykuły Ivanki Trump i Trumpa juniora, mamy wreszcie artykuł poświęcony czteroletniemu prawnukowi głowy państwa. Mrnr84201 (dyskusja) 17:18, 12 wrz 2017 (CEST)
Tylko, że np. Jadwiga Kaczyńska nie jest w encyklopedyczna dlatego, że jest wyłącznie (matką) krewną kogoś ważnego. Po prostu Oni robią inne rzeczy, które są ency. O Panu Maliku nic poza tym, że jest krewnym prezydenta nie wiemy. Instruktorek (dyskusja) 07:39, 13 wrz 2017 (CEST)
Szkoda, że tak wybiórczo odnosisz się do moich argumentów, a te niewygodne zupełnie pomijasz. Z 3 zwierzaków i 5 osób wymienionych powyżej jedynie czytając biogram Ivanki Trump można byłoby – i to z wielkimi zastrzeżeniami – twierdzić, że jest encyklopedyczna nie ze względu na ojca. Natomiast w biogramie Jadwigi Kaczyńskiej nie ma nic, co by świadczyło o jej własnej encyklopedyczności. Gdyby nie była matką bliźniaków żaden z nas (jak również innych redaktorów Wikipedii) nawet nie wiedziałby o jej istnieniu. Mrnr84201 (dyskusja) 18:35, 13 wrz 2017 (CEST)
  • Symbol delete vote.svg Usunąć nikt i że przyrodni brat tego nie zmieni. Kategoria żony premierów też dla mnie nieency. Zerо πiσ 00:25, 11 wrz 2017 (CEST)
  • zostawić Jadwigadyskusja 13:34, 11 wrz 2017 (CEST)

I'm Too Sexy[edytuj]

Błahy utwór. Błahy cytat. Nie widzę wartości i możliwości rozwoju. Zerо πiσ 15:48, 16 paź 2017 (CEST)