Wikicytaty:Strony do usunięcia

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Skocz do: nawigacja, szukaj

Na tej stronie wyszczególnione są strony lub pliki, które powinny być usunięte.

Archiwum 2006Archiwum 2007Archiwum 2008Archiwum 2009Archiwum 2010Archiwum 2011Archiwum 2012Archiwum 2013Archiwum 2014Archiwum 2015Archiwum 2016

Aby zgłosić stronę wymagającą usunięcia, podaj:

  1. nazwę strony
  2. powód usunięcia
  3. kto wnioskuje o usunięcie - ~~~~ (cztery tyldy)

Przy wpisywaniu tutaj artykułu prosimy w nim na górze wstawić notkę o wpisaniu na listę Wikicytaty:Strony do usunięcia za pomocą {{DoSkasowania}}

Głosy oddawać mogą wyłącznie zalogowani użytkownicy, którzy mają na koncie co najmniej 100 edycji w przestrzeni głównej Wikicytatów i uczestniczą w projekcie minimum 30 dni.

Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu, zostaną usunięte po tygodniu. W przeciwnym wypadku decyduje wynik dyskusji i konsensus.

Strony do usunięcia[edytuj]

Schemat wpisywania stron:

===[[Nazwa strony]]===
* Uzasadnienie ~~~~


Tomasz Wargala[edytuj]

  • Cytaty umieszczone na stronie nie mają podanych źródeł, więc póki autor tego nie uzupełni, strona kwalifikuje się do usunięcia. San85 (dyskusja) 00:12, 1 maj 2016 (CEST)
  • kwalifikuje się. Zerо πiσ 01:25, 1 maj 2016 (CEST)
  • Za usunięciem. Mrnr84201 (dyskusja) 13:45, 3 maj 2016 (CEST)
  • Źródło zostało podane wraz odnośnikiem do źródła oraz ISBN. Proszę o dyskwalifikację. Balducci83 (dyskusja) 15:09, 4 maj 2016 (CEST)

Nowe kategorie[edytuj]

W związku z narastającą na Wikicytatach „nadprodukcją” coraz bardziej szczegółowych kategorii kopiowanych jak leci z Wikipedii może warto byłoby je trochę uporządkować? Uważam, że nie ma najmniejszego sensu dalsze kopiowanie całego systemu kategorii z Wikipedii, których i tak później nikomu nie chce się uzupełniać. Szczególnie, że są to zazwyczaj albo kategorie masowe (rzetelne ich uzupełnianie pochłania strasznie dużo czasu), albo kategorie tak bardzo szczegółowe, że wymagają dużej wiedzy a metoda kopiowania z polskiej Wikipedii, która sama również posiada olbrzymie braki, jest tutaj zawodna. Dlatego też jestem zwolennikiem jak największego trzymania się tych kategorii, które już są od dawna. Lepsze już są nadrzędne kategorie, grupujące większość artykułów, jakie powinny się w nich znaleźć niż zupełnie wybrakowane kategorie, które niczego konkretnie nie kategoryzują i wprowadzają w błąd zamiast pomagać użytkownikom. Poniżej lista nowych kategorii, które chciałbym usunąć wraz z krótkim dodatkowym uzasadnieniem.

Kategoria:Absolwenci poznańskich szkół i uczelni wyższych Sama myśl o rzetelnym skategoryzowaniu wszystkich artykułów ze względu na ukończoną uczelnię przeraża mnie.

Kategoria:Absolwenci Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu Jak wyżej.

Kategoria:Kardynałowie Jak wyżej. Wystarczą duchowni katoliccy.

Kategoria:Odznaczeni odznaką honorową "Działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych" Zbędna na Wikicytatach kategoria szczegółowa powielająca Wikipedię. Kategorii z odznaczeniami i nagrodami, których na dodatek nikt nie uzupełnia mamy zdecydowanie za dużo. Może to ma sens na Wikipedii, tutaj nie bardzo.

Kategoria:Odznaczeni Krzyżem Niezłomni Niepokorni 1956-1989 Jak wyżej.

Kategoria:Działacze Wolnych Związków Zawodowych Obecnie kategoria związkowcy jest niepełna mimo, że nieduża. Obejdziemy się bez nowej uszczegóławiającej.

Kategoria:Polscy radni rad powiatów Kategoria:Polscy radni rad gmin Kolejne kategorie masowe, wystarczy nam kategoria Polscy samorządowcy, która też jest mocno niepełna.

Kategoria:Patroni jednostek ludowego Wojska Polskiego Nie mamy kategorii patronów współczesnego Wojska Polskiego, ani patronów oddziałów z II wojny światowej. Nie wiem kogo coś takiego może interesować i być do czegokolwiek potrzebne, kategoria na Wikicytatach zupełnie zbędna.

Jest też grupa kategorii, która wymaga ujednolicenia. Mamy np. znacznie starszą i obszerniejszą kategorię (będzie mniej przenoszenia) Kategoria:Amerykańscy ludzie biznesu i nową małą kategorię Kategoria:Amerykańscy przedsiębiorcy

Mamy też nową kategorię Kategoria:Politycy Bułgarskiej Partii Komunistycznej‎ podczas gdy wg obowiązującego schematu powinni być „Bułgarscy komuniści”. Niezgodna dotychczasowym schematem jest też kategoria Kategoria:Ukraińscy duchowni.

Powyższe kategorie to tylko te, które tak nasz szybko udało mi się wychwycić. Apeluję więc do adminów, by zwracali większą uwagę na poprawność i sensowność nowo tworzonych kategorii. Najlepsze byłoby jakieś moratorium na tworzenie na Wikicytatach nowy kategorii, które nie są właściwie uzupełniane. Mrnr84201 (dyskusja) 17:43, 18 wrz 2016 (CEST)

Dawno temu zadeklarowałem, że kategorie nie są w kręgu mojego zainteresowania. Myślę, że na moją deklarację miało wpływ to, że już wówczas dla mnie tych kategorii było zbyt wiele. Raziły mnie już kategorie związane ze sposobem pożegnania się z tym światem - kategoria Samobójcy (tu jeszcze staram się znaleźć związek z cytatami) czy Osoby skazane na karę śmierci; czy kategorie związane ze stylem życia np. Wegetarianie; i wiele innych. Doszło do sytuacji, że z jednej strony opisywaliśmy osoby bardzo ogólnie, a z drugiej kategoryzowaliśmy je bardzo szczegółowo. Nie wiem czy wypada mi wyrażać swoje zdanie skoro nie interesują mnie kategorie, ale ja byłbym za usunięciem. A teraz jako administrator: wspomniane kategorie nie zostały przeze mnie oznaczone jako przejrzane. Nie wiedziałem co z nimi robić. Nie mogłem odnaleźć w pamięci żadnych wytycznych, a jako administrator powinienem kierować się wolą społeczności. To głosowanie może ośmielić mnie w działaniach. Zerо πiσ 12:19, 19 wrz 2016 (CEST)
Tak, kategorii związanych ze śmiercią jest zdecydowanie za dużo. Ale to i tak jeszcze nic w porównaniu z Wikipedią, gdzie jakiś perwers podzielił osoby skazane na karę śmierci według jej rodzajów. Jest tam wszystko: od spalenia na stosie, przez nabijanie na pal, aż po obdarcie ze skóry i utopienie. Mrnr84201 (dyskusja) 19:24, 19 wrz 2016 (CEST)
Chyba się będę bała zasnąć :-) A poważnie: ja też jestem za usunięciem zbędnych kategorii. Nie będę przeglądać, zresztą widać, że rzadko się udzielam, choć prawie codziennie zaglądam. Mam nadzieję, że się to zmieni, ale to jeszcze potrwa. Jadwigadyskusja 02:41, 20 wrz 2016 (CEST)