Wikicytaty:Strony do usunięcia/Archiwum 2006

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Archiwum dyskusji z SDU

Archive Ta strona ma charakter historyczny bądź archiwalny. Prosimy nie modyfikować tej strony.
 • Jak dla mnie, do Nonsensopedii. --Ciekavy 05:37, 6 maj 2006 (UTC)
  • cytaty to nie są Zero 15:31, 6 maj 2006 (UTC)
   • Dowcipy o Stirlizu nie są zwykłymi dowcipami o blondynkach - to klasyka humoru! Poza tym są nieodłącznym elementem serialu. Obok porucznika Rżewskigo powinny znaleźć się włąśnie w tej kategorii!
  • sprzeciw. poza tym przesiadywanie nadmierne na SDU zaczyna przypominać to z Wikipedii i jak dla mnie nosi znamiona wikitrolingu. Niedługo zaczniemy wyrzucać coś, co według jednych będzie mniej piękne od reszty. Problem w tym, ze gusta pewnie mamy różne. Jest co robić i o czym dyskutować, jak ktos ma potrzebę. Jadwiga 00:07, 7 maj 2006 (UTC)
   • Ja bym jednak prosił o nie używanie argumentów w rodzaju "nie, bo nie, a w ogóle to zajmijcie się czymś bardziej pozytywnym", dobrze? Dziękuję. TOR 23:02, 15 maj 2006 (UTC)
  • Ale dowcipy na Wikicytatach? Może jeszcze będą o blondynkach? Może o Kowalskim? Ba, całą kategorię "Dowcipy" założymy! ;] --Ciekavy 05:57, 7 maj 2006 (UTC)
   • Dowcipy o Stirlitzu, bohaterze powieści Juliana Siemonowa Siedemnaście mgnień wiosny oraz serialu telewizyjnego pod tym samym tytułem. - skopiowałam z artykułu. Blondynka czy Kowalski to chyba jeszcze w innej kategorii ;-) Jadwiga
  • Sprzeciw. Strona nie nadaje się do usunięcia lecz bardziej do przeniesienia do innej kategorii...
  • Sprzeciw. A co to niby jest jak nie cytaty? Owszem autor zwykle jest anonimem i jak do tej pory nikt nie upomina się o prawa autorskie... Cytaty dość obszerne, ale kawały są na tyle krótkie, że nie ma sensu poddawać je w jeszcze mniejszych kawałkach :) Zresztą były one już przenoszone (po dość obszernej dyskusji), bo pierwotnie leżały na wikiźródłach. Jakby nie było to jest część kultury (a może nawet ilustracja pewnego zjawiska społecznego, tak jak np. fakty z życia Chucka Norrisa) i szkoda by było je utracić. Najlepiej wydzielić kategorię: kawały, anegdoty lub coś w tym stylu i wrzucać tam wszelkie pasujące kawałki. Smutasy nie powinny tam zaglądać... Electron 05:57, 15 maj 2006 (UTC)
   • Zgodnie z definicją SJP PWN kawał, anegdota oraz "coś w tym stylu" nie jest cytatem. Anegdoty nie są fragmentem innego tekstu (ponieważ w swej podstawowej formie są mówione) ani też nie da się podać ich autora. Możnaby, rzecz jasna, zapytać czym się różni anegdota od cytatu z anonimowego autora? Ano tym, że anegdot ani kawałów się nie podaje, tylko się je opowiada. Mają zupełnie inną funkcję w języku i kulturze. Moim zdaniem na Wikicytatach nie ma dla nich miejsca. TOR 23:02, 15 maj 2006 (UTC)
    • ja nadal protestuję, i to mocno. zaraz o papieżu anegdoty bedzie ktoś chciał wyrzucać, jeszcze moze się znajdzie coś. załuję, ze z humorem zeszytów tak gładko poszło, bo to ze Stirlitzem to już są konsekwencje tamtego i 'pójście za ciosem'. Aby tego uniknąć w przyszłości, proponuję przyjąć zasadę, ze jeśli coś jest dyskusyjne i moze (aczkolwiek nie musi) się zmieścić, to rozstrzygać na korzyść. inaczej zapęlimy się w indywidualne gusty i zbędne dyskutanctwo. Jadwiga 10:47, 16 maj 2006 (UTC)
     • Em... Ale o co ci chodzi? Przecież już mamy taką zasadę. Cytuję: "Jeśli w odniesieniu do zgłoszonych stron nie będzie głosów sprzeciwu, zostaną usunięte po tygodniu. W przeciwnym wypadku decyduje wynik dyskusji i konsensus." Sprzeciwy są, konsensusu nie ma, więc dyskutujemy dalej. Ale ja wciąż mam wrażenie, że obracamy się w kręgu argumentów "nie bo nie". Ja powiadam: anegdoty nie są cytatami, więc nie powinny się znajdować na Wikicytatach (szczegóły powyżej). Jakaś kontra do tego? TOR 11:23, 16 maj 2006 (UTC)
      • Ale to Ty właśnie postępujesz w myśl zasady "jeśli coś nam ściśle nie pasuje do definicji to najlepiej to wywalić" i po problemie. Ja uważam, że jest to wartościowy materiał ilustrujący pewne zjawisko/zjawiska społeczne. Może leżeć gdziekolwiek, ale szkoda by było pozbywać się go z wikipedii. Najłatwiej jest coś wywalić, nie proponując nic innego w zamiam. Zobacz najpierw ilu wikipedystów poświęciło swój czas na jego zebranie i opracowanie, to też świadczy chyba o tym, że dla nich to coś ważnego. A może byś tak poskrobał się w głowę i zaproponował mniej radykalne rozwiązanie. Owszem konstruktywna krytyka to coś trudniejszego niż powiedzieć "nie bo nie"... Electron 212.160.172.70 12:09, 16 maj 2006 (UTC)
       • Żeby była jasność: To nie jest Wikipedia, to są Wikicytaty. Osobny projekt z odrębnymi zasadami. Teraz dalej... Ilość włożonej pracy nie stanowi żadnej wartości sama w sobie. Posłużę się prostym przykładem:
        Pani Kasia jest architektem. Pewnego dnia przekazuje szefowi kartkę, na której jest narysowany piękny szkic ołówkiem, przedstawiający martwą naturę. Z pewnością narysowanie go wymagało wiele pracy. Ale co z tego? Przecież nie zbudują klientowi kwiata zamiast domu, nie?
        Tak samo tutaj. Ani Wikicytaty, ani Wikipedia, ani Wikibooks nie są miejscem odpowiednim dla tych anegdotek. Chcesz je zachować dla potomności - świetnie. Zapraszam na wikia.com, tam sobie możesz założyć Wikianegdotki i pisać do woli. Zresztą Adam44 już zaczął coś robić w tym kierunku (vide odpowiedni wątek w barze oraz Anegdoty:Home). Możesz też je (przy zachowaniu GFDL) skopiować na własną stronę internetową albo do zeszytu. Zrozumcie – ja tego nie chcę zmieść z powierzchni ziemi. Chcę to wywalić z Wikicytatów, bo to nie jest miejsce dla anegdot. Jeśli wam zależy na tych anegdotkach to na wszystkich bogów weźcie i coś z nimi zróbcie zamiast mówić "niech sobie leżą" albo "ty coś wymyśl". TOR 14:21, 16 maj 2006 (UTC)
        • Jak znam życie to zaraz jakiś drugi TOR zacznie dyskusje czy kawały to anegdoty i wyższości Świąt Bożego Narodzenia nad Świętami Wielkiej Nocy... No dobra. Mam już tego dosyć, nie mam siły dalej przekonywać niewiernych Tomaszy. Wobec takiej argumentacji poddaje się. A róbta sobie z nimi co chceta. Najlepiej je spuście z wodą. Zawsze łatwiej coś zniszczyć niż coś stworzyć, ale co tam... Najważniejsze to czystość i porządek... Jak za 100 lat ktoś będzie ubolewał, że nie zachowały się żadne przykłady dowcipów z początku wieku to wiadomo do kogo będzie mógł kierować pretensje: do tych czystych i poukładanych, którym dowcipy nie pasowały do żadnej przegródki.Electron 06:11, 17 maj 2006 (UTC)
  • No tak... czyli to sdu ma troche na celu okreslenie czym Wikicytaty sa, a czym nie. Moim zdaniem nie jest to miejsce na dowcipy i to niezaleznie czy beda to dowcipy o Stirlitzu, Chucku Norrisie, Polaku, Rusku i Niemcu, czy też moje ulubione o matematykach... Moze znajdzie sie na miejsce na Nonsensopedii, tak jak z Chuckiem? meteor2017kontakt 15:23, 16 maj 2006 (UTC)
  • Usunąć. To są WikiCYTATY, a dowcipy te nie są cytatami. Owszem dowcip może być cytatem, ale w tym przypadku tak nie jest. Proponuję przeniesienie do Nonsensopedii (podobnie jak jest z Chuckiem Norrisem).--Radoc 14:52, 29 maj 2006 (UTC)
   • Strona jest już w Nonsensopedii, odpowiednio opisana i bezpieczna. Szoferka 05:01, 1 cze 2006 (UTC)
   • Ufff, tak czytam te sprzeciwy i wyszło mi na to, że osoby, które tu były przeciw nie zrozumiały, że Dowcipy te chcemy tylko przenieść np. na Nonsensopedię, a nie wyrzucić i zapomnieć! Elctron broni, bo jestem autorem tego hasła, a Jadwiga, "nie bo nie". Najchętniej nic by nie usuwała z wikicytatów :P A już lepiej, jak by nie było działu Strony do usunięcia ;) Ale jednak, dowcipy miejsca na wikicytach nie mają, bo nimi nie są. Kto usuwa te hasło :P? --Ciekavy 09:12, 1 cze 2006 (UTC)

Przde wszystkim staraj się unikać w komunikacji z innymi zwrotów pozamerytorycznych: które tu były przeciw nie zrozumiały, że Dowcipy te chcemy tylko przenieść np. na Nonsensopedię. Jako figurę krasomówczą traktujemy wyrażenie: nie zrozumiały ? Styl wypowiedzi przenoszony z -pedii, wzorowany na wypowiedziach niektórych, nie służy niczemu dobremu. Konkretnie wyrażajmy się, bez 'bicia piany'. Jadwiga 09:34, 1 cze 2006 (UTC)

 • Antypolskie, antyniemieckie, antyanty... Nie widzę sensu tworzenia podobnych zestawień. POV. TOR 10:24, 6 lip 2006 (UTC)
  • Ja także Kondzio1990 10:33, 6 lip 2006 (UTC)
   • no jasne, kto by dostrzegał potrzebę walki z zalewającym nasz kraj potokiem faszyzmu..
    • Uważam, że te cytaty są ok, ale niektóre rzeczywiście są wyrwane z kontekstu. Sądzę także, że większość z tych cytatów należałoby przenieść do bardziej neutralnego artykułu Antysemityzm, bądź do stron z cytatami ich autorów, np. Bolesław Prus, Wincenty Witos. Kondzio1990 11:06, 6 lip 2006 (UTC)
 • W tej formie do usunięcia, przy tym tytule artykułu z góry narzucamy interpretację, nie nam oceniać czy np. "(...) Uprawnienia Żydów w Polsce (...) bez specjalnych przywilejów w rodzaju autonomi państwowo-narodowej." jest wypowiedzią antysemicką, cytaty powinny znaleźć się albo na stronach poszczególnych osób, albo zebrane razem jako cytaty z książki na którą się autor artykułu powołuje. --MariuszR 13:53, 6 lip 2006 (UTC)
 • usunąć. Jadwigadyskusja 13:57, 6 lip 2006 (UTC)
 • usunąć. Jak coś wartościowe to przenosić po autorach. Jeżeli tworzyć Antysemityzm to z cytatami o antysemityzmie, a nie antysemickimi. Zero 09:57, 7 lip 2006 (UTC)
 • Kondzio podejrzewał hoax. Ja dorzucę swoje trzy grosze: Filozof? Wikipedia nie zna. Google wypluwa raczej dyplomatę o tym samym naziwsku. Ma jakieś publikacje? Jeśli nie, zakładam, że niesławny i rekomenduję do usunięcia. TOR 22:03, 9 lip 2006 (UTC)
  • Kondzio1990 06:45, 10 lip 2006 (UTC)
  • Sorry, już go wyrzuciłam. Nie zauważyłam, ze był na SDU, a kierowałam się tym, ze autor w dyskusji przeprosił za to, ze nie wiedział, iż cytatów z osob prywatnych nie zamieszczamy. Ten pan to jego wykładowca, jakbyście byli ciekawi :-) Jadwigadyskusja 19:33, 26 lip 2006 (UTC)