Patryk Marjan

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Patryk Marjan (ur. 1991) – polski polityk, samorządowiec, inżynier górnictwa, działacz społeczny i sportowy.

  • Będę ubiegał się o urząd prezydenta miasta Bełchatowa. Przed Bełchatowem jest wiele wyzwań, m.in. związanych z transformacją energetyczną.
  • Moim celem jest zapewnienie naszemu regionowi silnego głosu w Sejmie, abyśmy mogli rozliczyć obecny rząd za to, co zrobił. Jako Konfederacja chcemy naprawić szkody, które wynikły z decyzji podejmowanych na poziomie naszego rządu, ale również na poziomie unijnym. Chcę działać na rzecz wycofania się ze szkodliwych dyrektyw unijnych, które wpłynęły na naszą gospodarkę, a także lobbowania za próbami renegocjacji pakietu klimatycznego dla Polski. Nie chodzi o populizm, ale o konkretne działania na rzecz naszego regionu. W wyborach w październiku mam nadzieję, że wyborcy z Bełchatowa nie zapomną o pustych obietnicach rzucanych latami przez lokalnych polityków opcji rządzącej i postawią krzyżyk przy tych, którzy rzeczywiście będą walczyć o nasze interesy.
  • Sprawa jest o tyle poważna, że jestem jedynym bełchatowianinem z realnymi szansami na mandat posła.
  • Chciałbym podziękować mieszkańcom Bełchatowa za to, że otrzymałem klucze do miasta. One są ciężkie, tak samo jak ciężka jest odpowiedzialność, która spoczywa na moich barkach. Jestem absolutnie jej świadomy, z mojej strony deklaruje 120 procent determinacji.