Tomasz Lis: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 1204 bajty ,  5 lat temu
drobne merytoryczne
m (drobne redakcyjne)
(drobne merytoryczne)
{{wulgaryzmy}}
{{chronologiczny}}
 
* Wygląda na to, że już niedługo z polskimi sądami PiS zrobi to, co z Trybunałem Konstytucyjnym. Pod płaszczykiem reformy i pod hasłem przywracania sądów ludziom, polskie sądy w praktyce przestaną być niezawisłe. Temu służy zmiana ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Nie tylko nad prezydentem i premierem, nad ministrami i urzędnikami, nad Trybunałem Konstytucyjnym, wojskiem i służbami specjalnymi, ale także nad polskimi sądami kontrolę, nawet jeśli nie bezpośrednią, to jednak kontrolę sprawować będzie jeden człowiek. Urzędujący na Nowogrodzkiej. To nie będzie już żadna demokracja. To będzie autorytaryzm albo po prostu, dyktatura.
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/polityka/tomasz-lis-program-prof-ewa-letowska-o-sedziach-uleglych-wobec-pis,film,408682.html?src=HP_Bottom_Stream_3col ''Prof. Ewa Łętowska: Są sędziowie, którzy za awans spełnią oczekiwania władzy''], newsweek.pl, 12 kwietnia 2017
** Zobacz też: [[Jarosław Kaczyński]], [[Krajowa Rada Sądownictwa]], [[kryzys wokół Trybunału Konstytucyjnego w Polsce]], [[Prawo i Sprawiedliwość]], [[Siły Zbrojne Rzeczypospolitej Polskiej]], [[wymiar sprawiedliwości w Polsce]]
 
* Nasza władza ostrzega przed agresywnymi poczynaniami zwolenników opozycji. Selektywna jest ta ich wrogość wobec aktów agresji. Przypadków pobić imigrantów władza raczej nie dostrzega. Spalenie kukły Żyda bagatelizuje. W transparencie na stadionie, którym niektórym ludziom wymienionym z nazwiska, w tym mi, życzy się szubienicy nie widzi nic złego. W truchle lisa przybitym do deski na demonstracji PiS-u też nie. W niszczeniu spotkań z politykami opozycji przez chuliganów, też nie. W sugestiach radnej PiS-u, że posłankę Platformy Obywatelskiej, panią Agnieszkę Pomaskę, trzeba złapać i ogolić na łyso, też nie.
** Źródło: [http://www.newsweek.pl/polska/polityka/tomasz-lis-program-pis-szczuje-i-podgrzewa-atmosfere-w-kraju,film,404205.html?src=HP_Left_Stream_1 ''„Tomasz Lis.”: Szczucie trwa i przynosi efekty''], newsweek.pl, 26 stycznia 2017.

Menu nawigacyjne