Hanna Lis

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hanna Lis (z domu Kedaj, primo voto Smoktunowicz; ur. 1970) – polska dziennikarka telewizyjna.

Wypowiedzi[edytuj]

 • Czuję się bardzo źle, myśląc o tym, w jakim punkcie znalazła się Polska. Jestem bezbrzeżnie zdumiona tym, że w demokratycznym kraju decyzje o obsadzie redakcji podejmuje nie zarząd stacji, a rząd. Jestem zasmucona, kiedy słyszę premiera, który mówi, że jeśli opozycja wygra wybory, to będziemy mieli powtórkę z 13 grudnia. Jestem przerażona, gdy Jarosław Kaczyński oznajmia, iż nie rozumie decyzji niezawisłego sądu o wypuszczeniu na wolność doktora G., i zaraz potem dodaje, że prawo nie powinno przeszkadzać w działaniu. Jestem zawstydzona, gdy o człowieku, który głosi, że Oświęcim nie był obozem zagłady, a obozem pracy, w którym Żydzi dostawali trzy gorące posiłki dziennie, premier mówi, że to „wybitny historyk” i wciąga go na listę wyborczą PiS. Jeśli takie są standardy Czwartej RP, to ja poproszę o Piątą.
  • Źródło: „Gala”, nr 40/2007,1–7 października 2007
 • Jestem teraz osobą prywatną, a nie publiczną, dlatego nie zdradzę swoich planów.
  • Opis: o swoich planach zawodowych.
  • Źródło: plotek.pl z 17 lipca 2009
 • Molestowanie seksualne kojarzy mi się z Ameryką w najgorszym wydaniu. Amerykańska definicja zjawiska stwarza ogromne pole do nadużyć, daje kobietom kuszącą możliwość wyłudzania milionowych odszkodowań i zyskania rozgłosu. A że przy okazji łamią karierę mężczyzn? Nikt się nie rozczula. Nie sądzę, żeby w Polsce zasadne było mówienie o problemie molestowania seksualnego, dużo większym problemem jest znęcanie psychiczne i seksualne w rodzinie. Byłabym za tym, żeby nie używać pojęcia „molestowanie seksualne”, bo kojarzy się z amerykańską farsą, stanem nierzeczywistym, jakimś absurdem. Nie musimy wszystkiego importować.
  • Źródło: „Playboy”, nr 5/1997.

O Hannie Lis[edytuj]

 • Dziennikarze w stanie wojennym byli wyrzucani z Trójki przez Andrzeja Turskiego (zarejestrowanego jako kontakt operacyjny, syna funkcjonariuszy Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego) dziś gwiazdę telewizyjnej „Panoramy” TVP2. Programu, w którym nie brakowało (i nie brakuje) dzieci funkcjonariuszy lub tajnych współpracowników służb specjalnych PRL-u (jak np. Hanna Lis, córka Waldemara Kedaja – kontaktu operacyjnego wywiadu PRL-u).