Przejdź do zawartości

Użytkowniczka:Jos./archiwum1

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Archive Ta strona ma charakter historyczny bądź archiwalny. Prosimy nie modyfikować tej strony.

Cześć. Fajnie, że się przyłączyłaś. Gdybyś miała jakieś pytania możesz zapytać na mojej stronie dyskusji. Zawsze chętnie pomogę. sp5uhe dyskusja edycje 17:57, 21 lut 2009 (CET)

Odp:Witam

Poprawiać nie tylko można, ale właściwie należy. Sam w sumie nic innego nie robię tylko sprzątam, sprzątam, sprzątam i końca nie widać. Jeśli chodzi o treść poprawiam przede wszystkim literówki, ale trzeba być ostrożnym, bo czasem błędy w treści są celowo umieszczone przez autora. Poza tym żeby dobrze poprawić trzeba się często podeprzeć jakimś źródłem. W przypadku cytatów z polityków pomocne są nagrania znajdowane w Internecie, bądź też internetowe serwisy prasowe. Najprościej jest poprawiać formatowanie artykułu. Najtrudniej jest usuwać całe cytaty. Jeśli coś jest ewidentnym błędem - usuwając koniecznie trzeba opisać to opisie edycji. Inaczej ktoś może uznać to za pomyłkę. Czasem za usunięcie też można "oberwać". Mnie się ostatnio oberwało od syjonistów, Judejczyków. Po lewej masz w menu nawigacja opcję Pomoc. Tam możesz poczytać sobie o formatowaniu itp. Jeśli potrzebujesz pomocy, wyjaśnień, pisz śmiało. Jeśli coś Ci się nie uda - ktoś to na pewno posprząta, poukłada. Wszystkie edycje ktoś sprawdza (zazwyczaj ja) i wprowadza drobne poprawki. sp5uhe dyskusja edycje 22:21, 21 lut 2009 (CET)

Jeśli artykuł ma układ chronologiczny należy do niego wstawić zaraz po notce napis:
{{chronologiczny}}

Jenak takich artykułów nie jest wiele, ponieważ trudno nad nimi zapanować. Wystarczy, że jeden anonimowy użytkownik doda cytat na końcu i nie wiadomo czy układ nie jest już zaburzony. Dlatego domyślnie stosujemy układ alfabetyczny. sp5uhe dyskusja edycje 10:34, 22 lut 2009 (CET)

Zasady formatowania cytatów są tutaj. Przyjęliśmy kiedyś zasadę - właściwie została przyjęta zanim ja się pojawiłem w Wikicytatach - że jeśli są jakiekolwiek wątpliwości dotyczące chronologii to z niej rezygnujemy. Układ chronologiczny zazwyczaj nic nie daje, bo z urywków i tak nie można się zorientować w fabule. O wiele lepszą praktyką jest umieszczanie dokładnego źródła - np numeru rozdziału i strony. To bardzo pomaga jeśli ktoś chce odszukać czy sprawdzić cytat. sp5uhe dyskusja edycje 14:55, 22 lut 2009 (CET)

Formatowanie

Jeśli wstawiasz linię Autor, to nazwę utworu wpisz proszę po przecinku zaraz za nazwiskiem autora. Czyli zamiast:

** Autor: [[Antonie de Saint-Exupèry]]
** Źródło: ''[[Mały Książe]]'' 

wpisz

** Autor: [[Antonie de Saint-Exupèry]], ''[[Mały Książe]]''

Kiedyś przyjęto taką zasadę - wtedy jest mniejszy opis cytatu, wiersz z nazwiskiem autora nie zionie też pustką. sp5uhe dyskusja edycje 16:12, 22 lut 2009 (CET)

Odp:Formatowanie

Wejdź w Preferencje (na górze okna po prawej), a następnie wybierz zakładkę Gadżety. Tam jest formatowanie automatyczne. Jest to skrypt, który napisałem jakieś dwa lata temu i systematycznie poprawiam. Możesz go sobie włączyć, on dodaje dodatkowe guziczki nad polem edycyjnym. Niestety po nim trzeba sprawdzać i czasem coś ręcznie poprawić bo potrafi coś zepsuć zupełnie bez powodu. Jeśli coś zmienił to dodaje opis - formatowanie automatyczne. Wtedy inni sprawdzający widzą, ze to skrypt, a nie tylko ręczne poprawki. sp5uhe dyskusja edycje 23:22, 23 lut 2009 (CET)

Sortowanie alfabetyczne robię ręcznie. Nie zrobiłem jeszcze do tego automatu. sp5uhe dyskusja edycje 06:35, 25 lut 2009 (CET)

Sporo już dodałaś cytatów z tej powieści. Warto jednak zachować różnorodność Wikicytatów. Może popracuj nad następną książką? sp5uhe dyskusja edycje 19:21, 28 lut 2009 (CET)

Tylko się nie zrażaj tym moim ględzeniem. Jeśli chodzi o brak czasu, to wystarczy nie oglądać telewizji i filmów. Kiedyś zrezygnowałem z tej używki i nagle okazało się, że mam czas na wiele spraw na które brakowało mi go wcześniej. Choć w sumie nadal mi brakuje czasu. sp5uhe dyskusja edycje 18:09, 2 mar 2009 (CET)

Ja niestety nie oglądałam filmu, ani nie czytałam książki, więc nie za bardzo mogę pomóc. Ale zapraszam do edycji i rozdzielenia hasła, jeśli czujesz się kompetentna w tym temacie. Natomiast jeśli w haśle są wyłącznie cytaty z książki to wystarczy tylko zmienić kategorię. Pozdrawiam Rinfanaiel - co myślisz? 23:02, 27 mar 2009 (CET)

Jeśli chcesz wstawić artykuł do kategorii Ekspresowego kasowania, to musisz do artykułu wstawić szablon {{ek}}. Z kategoriami jest tak dziwnie, że nie wstawiamy niczego do kategorii, a dopisujemy kategorię do czegoś. sp5uhe dyskusja edycje 20:19, 10 kwi 2009 (CEST)

Jeśli chcesz wstawić link do kategorii, to trzeba dodać dwukropek po nawiasach kwadratowych, czyli [[:Kategor.... Gdybyś miała jakieś kłopoty techniczne to pytaj bez oporów. Zawsze chętnie pomogę. sp5uhe dyskusja edycje 20:35, 10 kwi 2009 (CEST)

Odp:Grafika

Słoń Trąbalski

Grafiki wykorzystujemy z commons. Jeśli znajdziesz tam grafikę o nazwie Loxodonta africana Warsaw zoo.JPG - znajduje się ona tutaj, to chcąc ją wstawić do artykułu musisz wpisać do niego [[Plik:Loxodonta africana Warsaw zoo.JPG|mały|Słoń Trąbalski]]. Bardzo przydatny jest do tego guziczek nad polem edycyjnym. Ja robię zazwyczaj tak, że jeśli szukam ilustracji dla określonego hasła szukam go na commons używając polskiej nazwy hasła, jeśli to nie pomaga - szukam po przetłumaczeniu na angielski. Gdy znajdę - zaznaczam nazwę na górze strony i kopiuję ją. Wklejam ją w edytowany w innym oknie artykuł na Wikicytatach. Następnie zaznaczam tę wklejoną nazwę i wciskam na belce nad polem edycji guzik z obrazkiem, który przypomina znaczek pocztowy. Wtedy dostaję odpowiedni kod.

Zdjęcia możesz przesyłać na commons. Jak się tam wejdzie - po lewej stronie jest polecenie prześlij plik. Na Wikicytatach dawno temu przyjęto zasadę, że nie obsługujemy lokalnego przesyłania plików. Zbyt mało jest tu administratorów. Jednak na commons możesz przesłać grafikę i użyć jej tutaj. Możesz tam wgrać zdjęcia zrobione przez siebie, lub też coś co narysujesz, namalujesz. Musisz jednak pamiętać, że wszystko co tam wgrasz może zostać użyte również w celach komercyjnych bez pytania Ciebie o zgodę. W zależności od tego jakiej użyjesz licencji możesz zażądać od użytkownika podpisania autora, a jeśli zmieni coś w zdjęciu będzie musiał użyć tej samej wolnej licencji.

Kliknij jakiś obrazek na Wikicytatach. Na przykład słonia obok. Tuż poniżej słonia jest ramka z nakrapianym wężem wokół czerwonej piłki. W tej ramce jest nazwa grafiki. Jeśli ją klikniesz przejdziesz na stronę tej grafiki na commons. Prawda, że to proste?

W skrócie tak to wygląda. Jeśli coś jest niejasne pytaj - chętnie rozwinę temat. sp5uhe dyskusja edycje 19:22, 11 kwi 2009 (CEST)

Cejrowski

Poprawione. Kostekkostek http://pl.wikiquote.org/wiki/Dyskusja_u%C5%BCytkownika:Kostekkostek 14:18, 12 kwi 2009 (CEST)

Witam wśród adminów

Heja,

z przyjemnością przyznałem Ci uprawnienia admina, zgodnie z decyzją na WC:PUA. Używaj ich z rozwagą. Miłych edycji.

Z pozdrawieniami ze zlotu w Jadwisinie,

TOR 01:11, 2 maj 2009 (CEST)

jeśli sprawiło to TORowi przyjemność, to jest wytłumaczony :-) bo myślałam dotąd, że to czynni biurokraci zwyczajowo przyznają uprawnienia, chyba że czegoś nie wiem
Przepraszam, Jos., że na Twojej stronie takie dygresje :-)
Figura Matki Boskiej Pasawskiej do usunięcia, z tej choćby najprostszej przyczyny, że nie po polsku Jadwigadyskusja 19:32, 11 cze 2009 (CEST)

Cytat dnia

Tak, możesz skasować. myślę, że trochę się nie zrozumieliśmy z sp5uhe co do koncepcji tej sekcji Jarosław Zieliński 18:20, 14 maj 2009 (CEST)

Arystoteles

Witam. Wycofałem (po raz trzeci już) dwa sporne cytaty z Arystotelesa na temat demokracji. Zanim znowu je wprowadzisz, zechciej spojrzeć na stronę dyskusji Dyskusja:Arystoteles i ustosunkować się do wątpliwości, jakie mam na ich temat. Autokrata 14:49, 22 cze 2009 (CEST)

--

Naturalnie, że brak odnośników źródłowych nie jest powodem usunięcia cytatów, i jakoś mi się wydawało, że strona dyskusji podaje powody konkretniejsze, ale zajrzawszy na nią widzę, że jednak wpisałem tam dużo mniej, niż myślałem, że wpisałem. Powodów do wątpliwości jest kilka:

 • nie jestem w stanie zlokalizować tych dwóch tekstów u Arystotelesa. Naturalnie, może źle szukam, stąd prośba o podanie odnośnika, jesli ktoś go zna.
 • moje podejrzenia budzi fakt, że Arystoteles przynajmniej w "Etyce Nikomachejskiej" wypowiada się o demokracji dość ciepło. Wciąż cytaty mogą być jednak autentyczne (mógł zmienić zdanie, ja mogłem czegoś nie zrozumieć, albo cytaty nie są z Arystotelesa, tylko z jakiegoś innego filozofa).
 • w końcu, sentencja o "rządach hien nad osłami" wydaje się podejrzanie głupawa. Załóżmy, że mamy "regułę" tego typu: "w ustroju x zachodzą rządy hien nad osłami". Podejrzane jest to, że jeśli "hieny" i "osły" to grupy społeczne o określonych cechach, to te ich cechy są raczej stałe, a więc zmiana "x" (czyli ustroju) nie spowoduje mutacji hien w łagodne jelonki a osłów w mędrców (zwłaszcza że w demokracji, by trzymać się sentencji, "osły" to prsawie wszyscy obywatele). Żeby rzec inaczej, sentencja zawsze jest prawdziwa niezależnie od wartości "x". Nie jestem pewien, czy taki logik jak Arystoteles mógłby stworzyć zdanie tak pod względem logicznym watpliwe.

Autokrata 17:52, 22 cze 2009 (CEST)

Re:

Dziękuję za podpowiedzi. Pozdrawiam. Alessia 10:56, 29 cze 2009 (CEST)

Mam jeszcze pytanie, wchodzę na stronę edytowaną ostatnio przez IP-ka, przeglądam zmiany, poprawiam błędy, ale nie widzę tu żadnej możliwości oznaczenia strony jako sprawdzonej. Czy taka możliwość pojawia się tylko w przypadku zupełnie nowej strony? A w przypadku nowych stron - czy po zapisaniu zmian strona oznaczana jest automatycznie jako sprawdzona? Alessia 11:09, 29 cze 2009 (CEST)
Dzięki, na razie chyba już wszystko jasne. :) Alessia 20:32, 29 cze 2009 (CEST)

Re: GDJ 2009

Witaj, dla pierwszych 50 osób nocleg jest zapewniony na koszt organizatora (ewentualnie będzie trzeba zapłacić jakąś symboliczną kwotę, trwa sezon urlopowy i nie wszystkie decyzje możemy tak szybko podejmować), tylko obok swojego zgłoszenia trzeba napisać o chęci skorzystania z noclegu na stronie Meta:GDJ 2009. Ponadto istnieje możliwość dofinansowania dojazdu, trzeba tylko wyrazić potrzebę takiego dofinansowania, informacje o tym też można znaleźć na Meta:GDJ 2009 - rozumiem, że chodzi o dojazd pociągiem? Leinad 22:12, 3 sie 2009 (CEST)

Wystarczy, że mi to mówisz, ja już mam zapisane. Na pewno 100% zwrotu kosztów jest za pociągi osobowe i pośpieszne w drugiej klasie, jeśli jednak lepsze połączenie zapewniają Tobie (Wam) droższe pociągi (EX, IC), to jeszcze na chwilę obecną nie wiem mogę z całą pewnością powiedzieć czy to będzie 100%. Najlepiej jak na e-mail napiszesz mi jakimi środkami transportu planujesz jechać i jakie są ich koszty, ja wtedy będę mógł sobie rozplanować to w budżecie, a jak będę wiedzieć jak duże będzie to dofinansowanie, to odpiszę. Oczywiście podstawą do rozliczenia dojazdu są bilety i wypełnienie podczas konferencji odpowiedniego druku, który trafi do skarbnika, wtedy on będzie mógł dokonać odpowiedniego przelewu na podane konto. Leinad 20:56, 4 sie 2009 (CEST)

Łamanie praw autorskich to zawarcie więcej niż 30% zawartości dzieła. Ta książka ma 94 strony, a ja zawarłem w cytacie tylko dwa krótkie akapity, a więc..;) No i przede wszystkim ten początek jest akurat ważny - ten cytat, nierozbudowany nie ma sensu;) I dodam nowe cytaty - to moja ulubiona książka i znam ją już prawie na pamięć.

Blokada

hej, niestety to nie był pierwszy raz, a poprzednim razem blokada była na czas określony i jak widać nie pomogła. Ja sobie też zajrzałam w historię i nie mam cierpliwości, ani czasu zajmować się kimś, kto nie chce przestrzegać podstawowych zasad, działa na niekorzyść projektu, powoduje ciągłe kłótnie i do tego nie potrafi się zachować. Nasz czas lepiej spożytkować na inne rzeczy, niż ciągłe wycofywanie zmian i próbę przekonania kogoś do podstawowych kwestii. Ktoś musi pełnić tutaj również niemiłą rolę pilnowania porządku i niestety takie decyzje jak ta też czasami trzeba podjąć... Pozdrawiam, Rinfanaiel - co myślisz? 21:24, 27 sie 2009 (CEST)

Sortowanie

Dziękuję za wyjaśnienie - nie wiedziałem, że panują tutaj takie zasady :) Goku122 19:33, 30 sie 2009 (CEST)

Cytat dnia

Hej, z cytatami dnia jest tak, że każdy dzień ma stworzony osobny szablon, który można edytować. Kiedyś w zamierzchłych czasach :) kiedy było jeszcze mało cytatów w serwisie, zostało ustalone że cytaty będą zmieniane raz na tydzień, a w pozostałe dni wstawi się szablon. Porównaj sobie proszę te dwa dni: Szablon:Cytat_dnia/2_września i Szablon:Cytat_dnia/4_września. Pod pierwszym linkiem znajdziesz wpisany cytat z jutra (wraz z odpowiednim formatowaniem - staraj się proszę zachowywać je zawsze takie samo, wtedy strona główna nam się nie rozjedzie. A dla dnia do którego nie został przypisany osobny cytat stosujemy odwołanie do strony, w której taki cytat został przypisany - i to można zobaczyć edytując drugi link. Do tej pory było tak, że dla znaczących dat (1 września, 24 grudnia, 1 listopada itd. wybieraliśmy zwykle cytaty, które by tematycznie pasowały do danego wydarzenia. Ja też czasami starałam się wstawiać cytaty adekwatne do aktualnych ważnych wydarzeń. Daj znać jak będziesz mieć więcej pytań. Pozdrawiam Rinfanaiel - co myślisz? 21:58, 1 wrz 2009 (CEST)

Powitanie

Hej, dzięki za powitanie :) Pewnie będę tu zaglądał i dodawał źródła, bo tego brak mi w tym projekcie, ale duża aktywność to nie będzie. W każdym projekcie staram się coś tam skrobnąć i pomóc ;) Pozdrawiam, Viatoro 21:12, 14 wrz 2009 (CEST)

Zauważyłem, że tak jest, chociaż wolałbym w formie przypisów jak na Wikipedii. Według mnie ładniej to wtedy wygląda :) Viatoro 17:11, 16 wrz 2009 (CEST)

Formatowanie tekstu wstawiłem takie jak w oryginale; jeśli z jakichś powodów [jakich?] nie można go stosować w Wikicytatach, proszę o informację, pomyślimy nad czymś innym. Pozdrawiam. Marcel Duchamp 15:01, 16 wrz 2009 (CEST)

 • Fragment tekstu, który tu zaznaczyłem rozstrzeloną czcionką, w gazecie, z której przepisałam cytat, w tenże sam sposób był zaznaczony (tj. rozstrzelony). Jeśli więc nie można stosować takiego formatowania, trzeba by w jakiś inny sposób - zgodnie z wolą autora tekstu - zaakcentować wspomniany fragment.
  A nie logowałem się, bo zapomniałem, że mam tu konto ;-). Pozdrawiam Marcel Duchamp 16:52, 16 wrz 2009 (CEST)

Potrzebne poprawki w komunikatach mediawiki

Miałem Ci podobno wszystko napisać, więc do dzieła:

Jest tak:

  'Danielm',
  'Jadwiga',
  'Kaariokaa',
  'MariuszR',
  'Matt',
  'MatthiasGor',
  'Meteor2017',
  'Nova',
  'Pimke',
  'Rinfanaiel',
  'Slawojar',
  'Sp5uhe',
  'TOR',
  'Tsca',
  'Zero');

Ma być:

  'Alessia',
  'Danielm',
  'Jadwiga',
  'Jos.',
  'Kaariokaa',
  'MariuszR',
  'Matt',
  'MatthiasGor',
  'Meteor2017',
  'Nova',
  'Odder',
  'Pickett',
  'Pimke',
  'Rinfanaiel',
  'Slawojar',
  'Sp5uhe',
  'TOR',
  'Tsca',
  'Zero',
  'Zu');

To tyle co jest do zrobienia:) Większość tych zmian dotyczy komunikatów ze strony gadżetów w preferencji. Gdyby była włączona globalna opcja dla wszystkich polskich projektów siostrzanych umożliwiająca edytowanie samych komunikatów MediaWiki będąc adminem tylko w jednym projekcie, to by było dobrze i sam bym to poprawił, a tak muszę głowę zawracać. Gdybyś zauważyła jeszcze jakieś drobne redakcyjne to popraw, ja napisałem to co znalazłem:) Dziękuję za pomoc. Karol007 22:13, 16 wrz 2009 (CEST)

Zrobiłem jeszcze poprawkę w jednym komunikacie. Zmiana ta nie jest konieczna, jeśli uważasz, że zmiany są dobre to je wprowadź. Jeśli coś trzeba poprawić to pisz, myślę że po poprawkach jest nieco lepiej, komunikat zajmuje mniej miejsca i jest czytelniejszy. Ponieważ zmieniłem położenie części linków to może na początku być denerwujące ze względu na przyzwyczajenia, ale decyzja należy do Ciebie. Jeśli będziesz miała wątpliwości co do tych zmian, to możesz się z kimś skonsultować w projekcie.
 • MediaWiki:Recentchangestext - zrobiłem tabelę na wzór podobnych w innych projektach. Zmieniłem nieco tytuły linków, grup po lewej stronie, poukładałem je nieco inaczej, dodałem link do CatScana (przy patrolach) oraz przesunąłem link z samego dołu do komunikatu na prawą stronę. Usunąłem też legendę, ponieważ została ona wprowadzona przy aktualizacji oprogramowania MediWiki zeszłej nocy Karol007 18:16, 17 wrz 2009 (CEST)
Wystarczy przekopiować poniższy kod w całości zastępując aktualnie obecny w komunikacie:

<div id="recentchangestext" class="plainlinks collapsable" style="margin:0px; padding:0px; spacing:0px; background: #EFF4FB; border-color: #aaaaaa; border-style: solid; border-width: 0; border-top-width: 1px; border-bottom-width: 1px;">
<div id="rc-wikipedia">
{| width="100%" border="0" style="font-spacing:1pt; font-size:90%; margin:0px; padding:0px; spacing:0px; background: #FAFAF0; border-color: #aaaaaa; border-style: solid; border-width: 0; " cellpadding="0" cellspacing="0"
| align="right" valign="top" width="10%" style="background-color: #FAFAF0;"| '''[[Wikipedia|O Wikicytatach]]''':
| width="3" |
| valign="top" |[[Pomoc:FAQ|FAQ]] • {{NUMBEROFEDITS}} {{PLURAL:{{NUMBEROFEDITS}}|edycja|edycje|edycji}} • {{NUMBEROFPAGES}} {{PLURAL:{{NUMBEROFPAGES}}|strona|strony|stron}} • '''{{NUMBEROFARTICLES}} {{PLURAL:{{NUMBEROFARTICLES}}|artykuł|artykuły|artykułów}}''' • {{NUMBEROFUSERS}} {{PLURAL:{{NUMBEROFUSERS}}|użytkownik|użytkowników}} • {{NUMBEROFADMINS}} {{PLURAL:{{NUMBEROFADMINS}}|administrator|administratorów}}
|}
</div >
<div id="rc-rozne">
{| width="100%" border="0" style="font-spacing:1pt; font-size:90%; margin:0px; padding:0px; spacing:0px; background: #EFF4FB; border-color: #aaaaaa; border-style: solid; border-width: 0; " cellpadding="0" cellspacing="0"
| align="right" valign="top" width="10%" style="background-color: #E7EDF6;"| '''Patrole''':
| width="3" |
| valign="top" | [[Special:Newpages|nowe strony]] • [[Special:Ancientpages|stare strony]] • [[Wikicytaty:Strony do dopracowania|do dopracowania]] • [[Wikicytaty:Strony do usunięcia|do usunięcia]] • <span class="plainlinks">[http://pl.wikiquote.org/w/index.php?title=Specjalna%3AAllpages&from=&namespace=1 otwarte dyskusje]</span> • [[Wikicytaty:Propozycje tematów|propozycje tematów]] • [[Wikicytaty:Kto to powiedział|kto to powiedział]] • [http://toolserver.org/~daniel/WikiSense/CategoryIntersect.php?wikilang=pl&wikifam=.wikiquote.org&basecat=&basedeep=3&mode=cs&tagcat=&tagdeep=3&go=Skanuj&format=html&userlang=pl CatScan] ([[meta:CatScan|opis]])
|}
</div >
<div id="rc-skroty">
{| width="100%" border="0" style="font-spacing:1pt; font-size:90%; margin:0px; padding:0px; spacing:0px; background: #FAFAF0; border-color: #aaaaaa; border-style: solid; border-width: 0; " cellpadding="0" cellspacing="0"
| align="right" valign="top" width="10%" style="background-color: #FAFAF0;"| '''[[:Kategoria:Wikicytaty|Kategorie]]''':
| width="3" |
| valign="top" |[[:Kategoria:Ludzie|Ludzie]] • [[:Kategoria:Tematy|Tematy]] • [[:Kategoria:Cytaty|Cytaty]] • [[:Kategoria:Dzieła literackie|Dzieła literackie]] • [[:Kategoria:Filmy|Filmy]] • [[:Kategoria:Przysłowia|Przysłowia]] • '''[[:Kategoria:Ekspresowe kasowanko|EK]]'''
|}
</div >
<div id="rc-przejrzane" >
{| width="100%" border="0" style="font-spacing:1pt; font-size:90%; margin:0px; padding:0px; spacing:0px; background: #EFF4FB; border-color: #aaaaaa; border-style: solid; border-width: 0; " cellpadding="0" cellspacing="0"
| align="right" valign="top" width="10%" style="background-color: #E7EDF6;"| '''Komunikacja''':
| width="3" |
| valign="top" | [[Wikicytaty:Tablica ogłoszeń|Tablica ogłoszeń]] • [[Wikicytaty:Bar|Bar]]
|}
</div>
<div id="rc-komunikacja">
{| width="100%" border="0" style="font-spacing:1pt; font-size:90%; margin:0px; padding:0px; spacing:0px; background: #FAFAF0; border-color: #aaaaaa; border-style: solid; border-width: 0; " cellpadding="0" cellspacing="0"
| align="right" valign="top" width="10%" style="background-color: #FAFAF0;"| '''Siostrzane''':
| width="3" |
| valign="top" | <div id="rc-elnk" class="plainlinks">[[w:Special:Recentchanges|Wikipedia]] • [[wikt:Specjalna:Recentchanges|Wikisłownik]] • [[b:Specjalna:Recentchanges|Wikibooks]] • [[n:Specjalna:Recentchanges|Wikinews]] • [[s:Specjalna:Recentchanges|Wikiźródła]] • [[commons:Special:Recentchanges|Commons]] • [[meta:Special:Recentchanges|Meta]] • [[chapter:Specjalna:Recentchanges|Wikimedia Polska]] </div>
|}
</div>
</div>
<div style="float: right; line-height: 2em; padding: 0px"><small>[[[MediaWiki:Recentchangestext|treść tej strony]] | [[MediaWiki talk:Recentchangestext|dyskusja]]</small></div>
<noinclude>
[[af:Special:Recentchanges]] 
[[ang:Special:Recentchanges]]
[[ar:Special:Recentchanges]]
[[bg:Special:Recentchanges]]
[[bs:Special:Recentchanges]]
[[ca:Special:Recentchanges]]
[[cs:Special:Recentchanges]]
[[de:Special:Recentchanges]]
[[el:Special:Recentchanges]]
[[en:Special:Recentchanges]] 
[[eo:Special:Recentchanges]]
[[es:Special:Recentchanges]]
[[et:Special:Recentchanges]]
[[eu:Special:Recentchanges]]
[[fa:Special:Recentchanges]]
[[fr:Special:Recentchanges]]
[[fi:Special:Recentchanges]]
[[he:Special:Recentchanges]]
[[hi:Special:Recentchanges]]
[[hr:Special:Recentchanges]]
[[hu:Special:Recentchanges]]
[[id:Special:Recentchanges]]
[[is:Special:Recentchanges]]
[[it:Special:Recentchanges]]
[[ja:Special:Recentchanges]]
[[ko:Special:Recentchanges]]
[[ku:Special:Recentchanges]]
[[la:Special:Recentchanges]]
[[lb:Special:Recentchanges]]
[[lt:Special:Recentchanges]]
[[ml:Special:Recentchanges]]
[[nl:Special:Recentchanges]]
[[no:Special:Recentchanges]]
[[pt:Special:Recentchanges]]
[[ro:Special:Recentchanges]]
[[ru:Special:Recentchanges]]
[[simple:Special:Recentchanges]]
[[sk:Special:Recentchanges]]
[[sl:Special:Recentchanges]]
[[sr:Special:Recentchanges]]
[[su:Special:Recentchanges]]
[[sv:Special:Recentchanges]]
[[ta:Special:Recentchanges]]
[[tr:Special:Recentchanges]]
[[uk:Special:Recentchanges]]
[[vi:Special:Recentchanges]] 
[[zh:Special:Recentchanges]]
</noinclude>

PS. Przepraszam, że zrobiłem taką sieczkę w Twojej dyskusji:P Jeśli nie będzie potrzebny widoczny kod, to skasuj sobie wszystko z tagów <pre></pre>, w których są dodatkowo interwiki, żeby było łatwiej i szybciej podmienić komunikat. Karol007 00:47, 17 wrz 2009 (CEST)

{{klik}}

Hej. Możesz zmienić na Stronie głównej wywołania szablonu klik, na subst:klik? Ten szablon jest przestarzały. Wszystkie inne wywołania poprawiłem, dlatego później można go skasować. pozdrawiam Beau 19:42, 27 wrz 2009 (CEST)

Dzięki. Wszystko ok, szablon można skasować. Tak przy okazji rzuć okiem na s:Wikiźródła:Skryptorium#Modyfikacja_standardowych_podpis.C3.B3w, uważam, że warto zmienić. Beau 19:56, 27 wrz 2009 (CEST)

Wikicytaty w biuletynie

Cześć. od czasu do czasu zamieszczamy w biuletynie Stowarzyszenia Wikimedia Polska informacje, co się dzieje w projektach. tak się składa, ze o Wikicytatach dawno nie było żadnych newsów. Czy mogłabyś parę słów napisać - co nowego słychać w projekcie? Tutaj chapter:Biuletyn/8-2009 (10). Pozdrawiam Przykuta 07:26, 28 wrz 2009 (CEST)

Re: Bot policy

Ok. --Nemo 18:55, 12 paź 2009 (CEST)

Re:

Dziękuję i posypuję głowę popiołem. Jak mawiają w moich stronach: Man wird alt wie ein Haus und lernt nie aus. Michał G. Badura 13:32, 16 paź 2009 (CEST)

Blokady

Witaj. Czy 3-miesięczna blokada dla IP za napisanie jednego słowa na "d" nie jest przesadą? Pozdrawiam, Trivelt 19:00, 27 paź 2009 (CET)

 • Rozumiem, po prostu trochę inne podejście niż w Wikipedii, gdzie za taki wybryk IP zostałoby zablokowane na 2-4 godziny. :) Trivelt (dyskusja) 17:30, 29 paź 2009 (CET)

Witanie IPka zawsze w pewien sposób zwieksza szanse na jego zarejestrowanie się i udział w projekcie, więc wydaje mi się, że warto to robić. Myślę też, że oprócz szablonów powitań dobrze byłoby stworzyć również jakieś inne w stylu {{test}}, np. dla użytkowników eksperymentujących w przestrzeni głównej z mechanizmem Wiki. Pozdrawiam, Trivelt (dyskusja) 19:25, 29 paź 2009 (CET)

Myślę jednak, że 3 miesiące blokady za takie coś to zdecydowana przesada. Jeśli chcemy, aby na Wikicytatach był większy ruch i więcej osób zaangażowało się w ten projekt to raczej niewskazane są takie działania. Każdemu czasami przychodzą do głowy głupie pomysły, jeden wygłup, który można szybko zrewertować nie jest moim zdaniem powodem do tak długiej blokady. Jeżeli nie jest to użytkownik, który masowo wandalizuje strony, to w większości przypadków o wiele lepsze efekty przynosi spokojne wytłumaczenie na jego stronie dyskusji, że postępuje niezgodnie z zasadami i uprzejme ostrzeżenie o możliwości nałożenia blokady w przypadku dalszych wygłupów (do tego właśnie przydałyby się jakieś szablony, którymi postaram się w miarę możliwości zająć). Znam przypadki użytkowników, którzy wykonują bardzo dobre edycje, a raz na jakiś czas robią coś, co możnaby nazwać wandalizmem. Pozdrawiam, Trivelt (dyskusja) 17:25, 30 paź 2009 (CET)

Formatowanie autom.

Właśnie niedawno zauważyłem :) jedyne co mnie denerwuje, to to, że wprowadza dwa "puste" wersy między cytatami, ale da się przeżyć ;) DrPZ 20:15, 30 paź 2009 (CET)

 • Wtrącając się do dyskusji: skrypt niestety nie działa poprawnie (tzn. dodaje wspomniane wyżej dwa puste wersy) nie tylko w IE, ale przede wszystim w Operze. W sumie wystarczy niechciane poprawki usunąć ręcznie, ale sprawa jest trochę trudniejsza, kiedy cytatów jest kilkadziesiąt. Trivelt (dyskusja) 15:39, 31 paź 2009 (CET)
  • Owszem, przeżywałam to na własnej skórze. W Mozilli jednak działa najzupełniej poprawnie i jest bardzo pomocny. Zresztą tak jak i sama przeglądarka - funkcja słownika przyśpiesza sprawdzanie ortografii (choć nie poprawności gramatycznej). Jos. - dyskusja 15:42, 31 paź 2009 (CET)
  • Tak - używam IE - siła przyzwyczajenia; ale jak pisałem, da się przeżyć, a sprawdzać automatyczne zmiany zawsze się przydaje. DrPZ 16:09, 31 paź 2009 (CET)

Opis

Witaj!
Skłaniałabym się raczej ku tej drugiej propozycji, ale jeszcze to przemyślę. Pozdrawiam cieplutko! Alessia 15:38, 2 lis 2009 (CET)

Hitler

Witam. Dlaczego usunęłaś to przekierowanie? Stalin jeszcze może być, a Hitler już nie? Zobacz [1], [2], [3] itd. Przekierowania służą temu, abym szybciej mógł się dostać np. do tej właśnie strony wpisując w przeglądarce jedynie w q:Hitler. Trivelt (dyskusja) 06:32, 4 lis 2009 (CET)

"Przekierowania są bardziej potrzebne w przypadku kilku nazw (nazwisk) dotyczących jednego zagadnienia (osoby)" Wtedy to chyba ujednoznacznienia a nie przekierowania. Jeżeli jakaś strona została kiedyś usunięta, to nie znaczy przecież, że nie wolno jej przywracać bo decyzje na pewno była bezbłędna. Tak czy inaczej - redirecta robię na nowo, a jeśli ktoś znów będzie chciał je usunąc, to konsekwentnie będzie należało skasować także np. "Stalin" i inne przekierowania, które tylko ułatwiają dotarcie do haseł (chyba po to są, prawda?). Zgodnie z Twoją logiką, to żadne przekierowania nie są potrzebne, skoro istnieje wyszukiwarka. Trivelt (dyskusja) 17:05, 4 lis 2009 (CET)
Po prostu pewnych słów używa się tylko do określania jednej rzeczy/osoby - tak jest np. z Hitlerem, Leninem itd. Przykładów Wiki, gdzie takie rediry istnieją można podać wiele, np.: en, es, fr, fi, it, simple, pt lub tr. Przekierowania nie mają być konieczne, mają być wygodne, co nie zmienia faktu, że nie widzę powodów, aby usuwać większość z nich. W każdym razie EOT. Pozdrawiam, Trivelt (dyskusja) 17:34, 4 lis 2009 (CET)

Podziękowania

23pxod
za wkład w rozwój Wikicytatów i okazaną nieraz pomoc! Alessia 12:35, 11 lis 2009 (CET)

Zablokowany IP

Witaj. Mam pytanie: czy z zablokowanego przed chwilą przez Ciebie adresu IP 79.186.144.55 korzystał użytkownik, który założył dzisiaj hasła Aslan oraz Lew czarownica i stara szafa o aslanie? Trivelt (dyskusja) 16:59, 12 lis 2009 (CET)

Dzięki za odpowiedź. :) Teraz sprawa już nieaktualna, ale chodziło mi o to, że blokada za takie wpisy w ogóle się moim zdaniem nie należy. Były to raczej tzw. eksperymenty edycyjne - komuś, kto je tworzy lepiej wytłumaczyć, że robi to źle, dać jakieś pomocne linki itd. Zablokowanie może tylko spowodować stratę potencjalnego edytora. Pozdrawiam, Trivelt (dyskusja) 16:15, 15 lis 2009 (CET)

Odp

Ok, dziękuje, nie miałem pojęcia o tego typu zasadach. Postaram się do nich stosować. Pozdrawiam--Paweł5586 20:11, 18 lis 2009 (CET)

Re: Witam

Hej. Dzięki za informację, oczywiście pomogę także i w oznaczaniu stron. Jak można zaobserwować w rejestrze patrolowania kilka tego typu akcji już wykonałem. :) Pozdrawiam, Trivelt (dyskusja) 21:28, 22 lis 2009 (CET)

Jak dobrze pamiętam Osho wypowiadał się dość kontowersyjnie w stosunku do nauk hinduizmu i został nawet z Indii wyrzucony, dlatego wydaje mi się mało prawdopodobne, że jest przez nich uważany za świętego. Chyba, że masz na myśli, to że się oświecił. O czym sam wspomina. Wtedy rozumiem, czemu do tej kategorii został dołączony. Nie brałem tego pod uwagę, ponieważ inni "oficjalnie uznani" za oświeconych w tej kategorii nie występują. Pozdrawiam. :) Rabcze (dyskusja) 22:43, 24 lis 2009 (CET)

Żółw

Cześć! Pomiędzy poszczególnymi cytatami nie musisz wstawiać znaczników <br />.
 Wystarczy jedna spacja, by odstępy miały właściwy rozmiar. 
Pozdrawiam Jos. - dyskusja 16:18, 25 lis 2009 (CET)

Wydawało mi się bardziej czytelne jak był większy odstęp... pozatym jestem nowy na Wikipedii i jeszcze trochę nie zorientowany. --Bobek 121 17:33, 25 lis 2009 (CET)

Cytaty Biłgoraj

Nie podobają mi się twoje poprawki. Po pierwsze zamiast setki Br i masy znaków lepiej stosować <poem i</poem pod drugie chyba nie zorientowałeś się że dodane przeze mnie cytaty pochodzą z jednego utworu! Więc po co je rozdzielać na kilka części? zwłaszcza ze były w porządku w jakim występują w dziele Krasickiego! Poszczególnych autorów i tytuły trzeba jakoś rozdzielać bo w tej chwili jest to mało widoczne. Pozdrawiam --St.Mons 12:09, 28 gru 2009 (CET)