Wikicytaty:Tablica ogłoszeń

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tablica ogłoszeń jest miejscem, w którym użytkownicy mogą dzielić się informacjami ważnymi dla ogółu społeczności Wikicytatów, a jednocześnie nie wymagającymi dyskusji (tego typu kwestie należy poruszać w Barze).

11 września[edytuj]

 • Droga społeczności, pojawił się już nowy numer Biuletynu Wikimedia Polska, a w nim m.in. nowe zasoby z instytucji kultury, start Wiki Lubi Zabytki i przegląd wieści z projektu. Zapraszam Was do lektury i subskrybowania kolejnych numerów przez e-mail lub stronę dyskusji. A jeśli chcecie pomóc w tworzeniu kolejnych numerów, koniecznie dajcie znać! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 19:14, 11 wrz 2020 (CEST)
 • Udostępniono do wglądu społeczności szkic Powszechnych zasad postępowania. To zasady, które mają regulować zasady współpracy osób działających wokół projektów Wikimedia. Dotyczą one wzajemnego szacunku użytkowników i zwalczania niepożądanych zachowań. Komentarze należy publikować na stronie dyskusji do 6 października.

9 stycznia[edytuj]

 • Drodzy! W 2020 roku uruchomiona została kolejna edycja Wikigrantów. Jeśli zatem macie na oku jakieś wartościowe źródła wszelkiej maści, które wspomogą Was w pisaniu haseł, zapraszamy do skorzystania z programu. W tym roku podniesiona została kwota małego grantu, toteż z uproszczonej procedury planowania i raportowania można skorzystać przy dofinansowaniu do 500 PLN. Wnioski można składać na tej stronie. W imieniu Komisji Wikigrantów, Einsbor (dyskusja) 08:27, 9 sty 2020 (CET)

30 grudnia[edytuj]

 • Dla użytkowników Facebooka założyłem grupę Siostrzane projekty Wikipedii, w której możemy swobodnie omawiać tematy związane z Wikisłownikiem, Wikiźródłami itp. Grupę wydzieliłem z istniejącej od dawna "pl.Wikipedii". Oczywiście grupa ma charakter luźniejszy (towarzyski, podobnie jak kanał IRC) - wszystkie istotne dyskusje i ustalenia wciąż toczą się i zapadają w przestrzeni projektu :). Nostrix (dyskusja) 00:11, 30 gru 2019 (CET)

25 grudnia[edytuj]

Колядовщики.jpg
 • Z okazji przesilenia zimowego (lub letniego), Chanuki, Bożego Narodzenia i gregoriańskiego Nowego Roku 2020, w imieniu zarządu i pracowników Stowarzyszenia Wikimedia Polska życzę wszystkim użytkowniczkom i użytkownikom w nadchodzącym roku: weny twórczej, owocnej współpracy, dyskusji bez złych konfliktów, wielu okazji dostrzeżenia i docenienia wkładu, a także satysfakcji z gromadzenia sumy ludzkiej wiedzy dostępnej dla każdego. Wszystkiego wikiholicznego i wikietykietowego!
  PS Przedłużamy dyskusję nad zmianami statutu Stowarzyszenia: Statut/Zmiany 2019. Prosimy o dzielenie się opiniami. Zachęcamy też do rejestracji uczestnictwa na Zlocie Zimowym w Iławie.
  Tar Lócesilion (queta!) 20:11, 25 gru 2019 (CET)

21 września[edytuj]

Można już składać propozycje ulepszeń technicznych i narzędzi dla Wikicytatów: Community Wishlist Survey 2020

16 czerwca[edytuj]

 • Stowarzyszenie regularnie wydaje Biuletyn, który jest głównym sposobem komunikacji Stowarzyszenia ze społecznością.
  • Jeżeli chcecie wiedzieć na bieżąco co się dzieje w Stowarzyszeniu i innych projektach Wikimedia, subskrybujcie.
  • Jeżeli chcecie wiedzieć co się dzieje w światku Wikimedia poza Polską – też subskrybujcie.
  • Wreszcie, jeżeli chcecie śledzić ciekawe newslettery, ale wolicie nie śmiecić sobie strony dyskusji – subskrybujcie nasz Biuletyn, bo on zbiera inne newslettery.
 • Jeżeli macie jakieś uwagi co do koncepcji, zawartości, formy, piszcie na stronie dyskusji Biuletynu, na zarzadatwikimedia.pl albo na natalia.szafranatwikimedia.pl. Tar Lócesilion (queta!) 13:55, 16 cze 2019 (CEST)

22 kwietnia 2019[edytuj]

 • Udało się poprawić wyszukiwarkę numerów ISBN, do czego potrzebne było stworzenie tej strony. Obecnie wyszukiwarka nie kieruje już do księgarni internetowych, lecz (tak jak w Wikipedii) do stron bibliotek i katalogów internetowych. Można ją wypróbować klikając w dowolnym haśle na numer ISBN. Maitake (dyskusja) 23:33, 22 kwi 2019 (CEST)

19 marca[edytuj]

 • Już za tydzień ruszy rejestracja na Konferencję Wikimedia Polska, która odbędzie się w dniach 7-9 czerwca 2019 we Wrocławiu. Podczas konferencji czekać na Was będą dyskusje, panele, wykłady (mam nadzieję, że zgłosicie swoje!), związane z Wikipedią i projektami siostrzanymi, ruchem Wikimedia, wolną wiedzą, prawami autorskimi itp. Ale przede wszystkim, możliwość poznania wspaniałych ludzi, którzy kryją się za nickami :) Zachęcam do rezerwowania sobie czasu i rejestracji. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 13:34, 19 mar 2019 (CET)

21 lutego[edytuj]

 • Od tego roku Wikimedia Polska wystartowało z zupełnie nowym Biuletynem, w którym oprócz wieści o stowarzyszeniu można przeczytać również informacje o projektach, szerokim wikiświecie itp. W związku z tym kilka ogłoszeń:
 • Biuletyn wychodzić będzie co dwa tygodnie, aby nie przegapić żadnego numeru, można go subskrybować, dodając tu stronę dyskusji lub podstronę, na którą bot ma zostawiać powiadomienia o nowym numerze.
 • Poszukujemy osób, które chciałyby współtworzyć numery. Następny numer zamykamy 27 lutego o północy, zapraszamy do publikacji wszelkich wieści z projektów, ciekawostek, statystyk, informacji. Możecie je dodawać bezpośrednio na tej stronie, w razie wątpliwości, piszcie do mnie!
 • Nadal warto zaglądać do poprzedniego numeru, który znajduje się tutaj. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 08:24, 21 lut 2019 (CET)

2 stycznia[edytuj]

 • Droga społeczności! Przez ostatnie kilka miesięcy Stowarzyszenie Wikimedia Polska przechodziło audyt organizacyjny, sfinansowany ze środków Wikimedia Foundation. Audytorka, pani Renata Muszyńska odbyła rozmowy z 28 osobami związanymi ze Stowarzyszeniem (członkowie zarządu, komisji rewizyjnej, pracownice i wolontariusze), przejrzała dokumentację, zorganizowała warsztaty SWOT i Misja. Wszystko po to, żebyśmy jako organizacja mogli zrozumieć jak działamy teraz i jak możemy działać lepiej w przyszłości. Teraz w Wasze ręce oddajemy rezultaty wraz z rekomendacjami audytorki i zapraszamy Was do dyskusji nad tym dokumentem. Jednocześnie dziękujemy serdecznie wolontariuszom i wolontariuszkom, którzy poświęcili swój czas na udział w audycie. A Was wszystkich ponownie zapraszam do lektury i dyskusji wirtualnej lub na żywo podczas Zlotu Zimowego. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 14:50, 2 sty 2019 (CET)

8 listopada[edytuj]

 • Ruszyła rejestracja na ogólnopolski zlot osób edytujących projekty Wikimedia - Zlot Zimowy 2019, który odbędzie się 25-27 stycznia 2019 r. w Kaliszu. Serdecznie zapraszamy wszystkie osoby, które chciałyby dyskutować o edytowaniu, wysłuchać prezentacji, wziąć udział w warsztatach. Szczególnie tych, dla których byłoby to pierwsze takie spotkanie. Rejestracja potrwa do 4 stycznia 2019 roku, o tym, jak jej dokonać znajdziecie informację tutaj. Zapraszam też do zgłaszania się do mnie wszystkich, którzy chcieliby przy wydarzeniu pomóc organizacyjnie - przy opiece na sali, opracowaniu programu itp. Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 11:08, 8 lis 2018 (CET)

2 sierpnia[edytuj]

10 lipca[edytuj]

 • 28 lipca w Warszawie odbędzie się spotkanie dla wikimedian i sympatyków Wikimedia. Można się zapisać na wiki lub na Facebooku (ze względu na to, że część osób woli zachować w sferze prywatnej fakt bycia wikimedianinem, wydarzenie jest zaznaczone na FB jako prywatne, co oznacza, że trzeba mieć zaproszenie, żeby je widzieć. Jeśli są chętni, którym nie wysłałem zaproszenia – piszcie na priv). Dokładne miejsce jeszcze nieustalone – zgłaszajcie propozycje. Tar Lócesilion (queta!) 20:31, 10 lip 2018 (CEST)

4 października[edytuj]

 • Droga społeczności! Do 17 października Zarząd Stowarzyszenia Wikimedia Polska przyjmuje Wasze pomysły, propozycje i oferty dotyczące lokalizacji Zlotu Zimowego Wikimedian, który odbędzie się 12-14 stycznia 2018 r. Możecie zaproponować wyłącznie miejscowość, ale jeszcze lepiej będzie, jeśli wskażecie konkretny hotel/ośrodek. Jeśli potrzebujecie pomocy czy konsultacji w sprawie Waszej oferty, to pracownicy i zarząd Stowarzyszenia pozostają do Waszej dyspozycji. Oferty można wysyłać na adres zarzad@wikimedia.pl Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 09:37, 4 paź 2017 (CEST)

17 maja[edytuj]

 • Uwaga! Uwaga! Zostało już tylko 5 dni (do 22 maja włącznie) na zgłaszanie propozycji wystąpień lub warsztatów, które pojawią się na tegorocznej Konferencji Wikimedia Polska 2017, która odbędzie się w dniach 2-4 czerwca w Bydgoszczy. Można zgłaszać nie tylko takie punkty programu, które chcecie poprowadzić, ale też propozycje tematów, w których chętnie wzięlibyście udział.
Jeżeli chcesz uczestniczyć razem z nami w tym wspaniałym wydarzeniu w grodzie nad Brdą, to nie zwlekaj – zapisz się już dziś! Zostały tylko dwa dni na zapisanie się na Konferencję. W imieniu komisji programowej Fafik (dyskusja) 18:19, 17 maj 2017 (CEST)

18 kwietnia[edytuj]

Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o organizacji Konferencji Wikimedia Polska 2017, która odbędzie się w dniach 2-4 czerwca w Bydgoszczy. Zachęcam do zgłaszania propozycji wystąpień lub warsztatów. Można zgłaszać nie tylko takie punkty programu, które chcecie poprowadzić, ale też propozycje tematów, w których chętnie wzięlibyście udział. Termin dokonywania zgłoszeń: 22 maja. W imieniu komisji programowej Ludmiła Pilecka ⇒ dyskusja 20:45, 18 kwi 2017 (CEST)

15 marca[edytuj]

 • Ruszamy dzisiaj z pierwszym cyklem procesu dyskutowania Strategii Ruchu Wikimedia na lata 2017-2030. Jeśli chcecie, aby Wasz głos był w tej dyspucie wysłuchany - napiszcie swoje przemyślenia, wnioski uwagi dotyczące pytania: Co chcemy zbudować i osiągnąć razem przez następne 15 lat?. Najprościej jest kliknąć w ten link: [1] i pisać... Polimerek (WMF) (dyskusja) 18:23, 15 mar 2017 (CET)

11 lutego[edytuj]

 • Znamy już datę Konferencji Wikimedia Polska 2017 - odbędzie się ona w dniach 2-4 czerwca 2017. Gdzie? To może zależeć od Was. Na tej stronie czekamy na Wasze propozycje i pomysły. Zarząd przyjmuje oferty do końca lutego 2017. Zapraszamy! I do zobaczenia na Konferencji w... no właśnie, gdzie? :) Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 20:57, 11 lut 2017 (CET)

7 grudnia[edytuj]

Droga społeczności Wikicytatów! Mam ogromną przyjemność zaprosić Was w imieniu Stowarzyszenia Wikimedia Polska na Zlot Zimowy 2017, który odbędzie się w okolicach Koluszek w dniach 27-29 stycznia 2017. To wspaniała okazja, żebyście mogli się spotkać, poznać i przedyskutować sprawy związane z Wikicytatami na żywo lub po prostu wspólnie poedytować. Zapraszamy Was serdecznie! Natalia Szafran-Kozakowska (WMPL) (dyskusja) 12:10, 7 gru 2016 (CET)

27 kwietnia[edytuj]

 • Zarząd Stowarzyszenia podjął uchwałę o organizacji Konferencji Wikimedia Polska 2016 w Lublinie. Zachęcam do zgłaszania propozycji wystąpień – na razie mamy tylko jedną. Możemy zgłaszać nie tylko takie punkty programu, które chętnie poprowadzimy, ale też takie, w których chętnie weźmiemy udział. Wkrótce ukażą się wiadomości nt. rezerwacji miejsc hotelowych i dofinansowania dojazdu. Pytania prosimy kierować do komitetu organizacyjnego, do którego należą Maire, Polimerek i tyldujący Tar Lócesilion (queta!) 02:36, 27 kwi 2016 (CEST)

2 grudnia[edytuj]

 • Od 30 listopada do 14 grudnia trwa głosowanie ws. ankiety-listy życzeń społeczności 2015. Część komunikatów jest już przetłumaczona. Przypominam, że głosujemy nad propozycjami ulepszeń, które mają pomóc aktywnym, doświadczonym użytkownikom, którzy sprzątają lub administrują w projektach Wikimedia. Propozycje zostały podzielone na kategorie, m.in. „Edytowanie”, „Boty i gadżety”, „Szablony”, „Wikidane”, „Obserwowane”. Zachęcam do głosowania i dyskusji. Tar Lócesilion (queta!) 02:25, 2 gru 2015 (CET)

5 listopada[edytuj]

 • Stowarzyszenie Wikimedia Polska zaprasza na Zlot Zimowy, który odbędzie się 15-17 stycznia 2016 w Rochnej. Zapisy nie są jeszcze otwarte, ale można już zgłaszać propozycje lub pomysły warsztatów, do czego serdecznie zachęcam. Pamiętajcie tylko, że zlot ma być bardzo praktyczny, nie stawiamy na wykłady tylko na dyskusje i warsztaty. Być może to dobra okazja, żeby nauczyć wikimedian jak pracować w Wikicytatach i przekonać ich, że dzielenie się ulubionymi cytatami jest fajne? A może porozmawiać o przyszłości i wyzwaniach stojących przed projektem? Magalia (dyskusja) 12:47, 5 lis 2015 (CET)

29 maja[edytuj]

Przypominam o ogólnoświatowych wyborach przy Wikimedia Foundation.

 • 10 maja zakończyły się wybory przedstawicieli społeczności w Komitecie Finansowym: wybrani zostali: Lorenzo Losa, Michał Buczyński, Liam Wyatt, Michael Peel i Itzik Edri. Pełne wyniki.
 • Do 31 maja trwają najważniejsze wybory powszechne w Wikimediach - do Rady Powierniczej Fundacji. Rada jest najwyższą instancją nadzorującą Wikimedia Foundation. Wybieramy troje przedstawicieli społeczności edytorów: strona wyborów na Meta.
Ordynacja wyborcza pozostaje ta sama, co przy wyborach do FDC i kryteria przyznające prawo głosu są łatwe do spełnienia. Głosujemy na bezpiecznej stronie, anonimowo, a wynik będzie znany po zakończeniu. System wyborczy przypomina wybory do Komitetu Arbitrażowego: głosujemy na każdego z kandydatów z osobna, liczy się stosunek głosów pozytywnych do sumy: pozytywnych i negatywnych. Głos neutralny przy danym kandydacie oznacza de facto brak wzięcia udziału w głosowaniu na konkretnego kandydata.
Kandydaci: dwadzieścioro osób z całego świata, w tym jeden kandydat z Polski - kończący kadencję pierwszy przewodniczący Komitetu Finansowego przy WMF, użytkownik @Pundit.
Poza prezentacjami kandydatów można zapoznać się z ich odpowiedziami na publiczne pytania.
Wybory przedstawicieli społeczności w Radzie Powierniczej odbywają się co dwa lata.

Z pozdrowieniami, Aegis Maelstrom (dyskusja) 14:28, 29 maj 2015 (CEST)

8 kwietnia[edytuj]

8 stycznia[edytuj]

 • Zespół Design Research szuka chętnych do udziału w badaniu nt. edytowania. Szukają zarówno doświadczonych, jak i nowych użytkowników, żeby zrozumieć co i jak robimy, co w narzędziach edytowania chodzi ciężko, a co dobrze. Abbey i Daisy robią godzinne wywiady przez Google Hangouts. [Wywiad = ustnie = wyłącznie po angielsku]. W przyszłości zorganizują też badanie wykorzystujące sortowanie kart. Jeżeli chcecie podzielić się z Abbey i Daisy swoimi uwagami, zapiszcie się tutaj. To ankietka ułożona tak, żeby dziewczyny wiedziały, do której grupy Was wstępnie przypisać. Zawsze możecie się wycofać, a zapisanie się nie zmusza do uczestnictwa. Tar Lócesilion|queta! 21:17, 8 sty 2015 (CET)

7 grudnia[edytuj]

 • Zgodnie z regulaminem wraz z końcem roku upływa kadencja pięcioosobowej Komisji Wikigrantów (dwie osoby nie muszą być członkami Stowarzyszenia Wikimedia Polska). Zarząd Stowarzyszenia uchwala nowy skład najpóźniej 2 tygodnie wcześniej. Zachęcam do zgłaszania kandydatur. Piszcie na adres zarzadatwikimedia.pl, macie 10 dni. Tar Lócesilion|queta! 02:47, 7 gru 2014 (CET)

30 września 2014[edytuj]

26 września 2014[edytuj]

9 lipca 2014[edytuj]

Stowarzyszenie Wikimedia Polska zamierza podjąć współpracę z koordynatorem projektów GLAM oraz specjalistą do opieki medialnej. Oferty pracy na te dwa stanowiska znajdują się na stronach chapter:Oferta pracy - GLAM oraz chapter:Oferta pracy - opieka medialna. Wpedzich (dyskusja) 10:09, 9 lip 2014 (CEST)

18 kwietnia 2013[edytuj]

 • W nawiązaniu do zbliżającego się Dnia Książki i Praw Autorskich, powstała inicjatywa Wielkiego Tygodnia Światowego Dnia Książki, zachęcająca osoby nie edytujące dotąd na Wikiźródłach do przepisania w rozpoczynającym się tygodniu (17 — 23 kwietnia) przynajmniej jednej strony w proofread. Więcej informacji o akcji na liście dyskusyjnej Wikipedii i Facebooku. Zachęcamy do spróbowania swoich sił na Wikiźródłach i zapraszania znajomych :) Tommy Jantarek (pisz) 10:26, 18 kwi 2013 (CEST)

17 listopada[edytuj]

1 lipca[edytuj]

 • Zapraszam do lektury najnowszego, drugiego w tym roku Biuletynu Stowarzyszenia Wikimedia Polska. Dostępny jest pod tym adresem. Pozdrawiam, Plogi (dyskusja) 20:26, 1 lip 2012 (CEST)

16 maja[edytuj]

 • Ukazał się nowy Biuletyn wydany przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Do przeczytania pod tym odnośnikiem. Zapraszam do lektury. Do przeczytania jest też archiwalne wydanie za rok 2011. Pozdrawiam,

4 maja[edytuj]

 • W ciągu ostatnich kilku tygodni zaproponowaliśmy ponad 20 pomysłów na projekty, jakie mogłoby zrealizować Stowarzyszenia Wikimedia, aby wesprzeć Wikicytaty i ich projekty siostrzane. Na najbliższym zlocie będziemy mieć ok. 1,5 godziny na dyskusję dotyczącą dalszej działalności stowarzyszenia. Warto byłoby więc już teraz określić, jakie jest zainteresowanie z naszej strony, jeżeli chodzi o dalsze rozwijanie tych pomysłów, aby podczas zlotu utworzyć małe grupy robocze i poświęcić te kilkadziesiąt minut na obgadanie pomysłów, które będą cieszyć się największa popularnością. Jeśli ktoś z was byłby zainteresowany udziałem w rozwoju już wypracowanych pomysłów zapraszam na podstrony zebrane tutaj. Jeżeli na zlocie okaże się, że nie będzie czasu na pracę w grupach, myślę, że będziemy mogli spotkać się w innym terminie w realu, aby je obgadać. W ciągu 1 godziny naprawdę da się sporo rzeczy omówić i wyjaśnić. Uwaga Termin rezerwowania noclegów na zlot mija z dniem 14 maja. Przykuta (dyskusja) 19:31, 4 maj 2012 (CEST)

25 kwietnia[edytuj]

22 marca[edytuj]

W dniach 1 - 3 czerwca 2012 w Łodzi, w Hotelu Światowit będzie miał miejsce kolejny zlot organizowany przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska, połączony z walnym zebraniem tegoż. Cała sobota, 2 czerwca, poświęcona będzie (poza walnym) sprawom dalszego jego działania. Stowarzyszenie statutowo realizuje 2 cele:

 • Wyrównywanie szans w dostępie do wiedzy ogólnej oraz szczegółowej z dziedzin nauki, kultury, edukacji oraz sztuki.
 • Promocja i organizacja wolontariatu oraz działalności charytatywnej.

poprzez:

 • Wspieranie tworzenia, gromadzenia i rozwoju projektów opartych na technologii wiki, tj. umożliwiających edytowanie treści wszystkim uprawnionym do tego użytkownikom.
 • Wspieranie publikacji i dostarczania przez Internet zawartości wymienionych projektów w oparciu o wolne licencje, jak np. GNU Free Documentation License, wydaną poprzez Free Software Foundation.
 • Propagowanie i promowanie na zewnątrz oraz wspieranie projektów internetowych Wikipedia, Wikisłownik, Wikicytaty, Wikinews, Wikiźródła, Wikibooks oraz innych powołanych przez Wikimedia Foundation, Inc., zwanych dalej "Projektami Wikimedia", w szczególności w języku polskim oraz w każdym innym języku używanym przez grupę etniczną bądź narodową istniejącą tradycyjnie m.in. na terenach Polski.
 • Wspieranie organizacji Wikimedia Foundation, Inc., w zakresie realizacji celów statutowych Stowarzyszenia.

W czasie walnego członkowie będą pewnie przyjmować ustalenia związane z realizacją tych celów. Ponieważ w projektach pojawiają się co jakiś czas pomysły, chociażby takie jak te, warto aktywnie wspierać ich dalsze rozwijanie. Walne zebranie jest najwyższą władzą stowarzyszenia, gdzie ogół członków podejmuje kluczowe decyzje. Członkiem może być każdy zarejestrowany uczestnik projektów Wikimedia, po zapłaceniu składki (minimum 1 PLN), nadesłaniu deklaracji i kopii dowodu tożsamości.

Szczegółowe informacje o zlocie znajdują się na stronie: Konferencja Wikimedia Polska 2012. Przykuta (dyskusja) 10:20, 22 mar 2012 (CET)

5 marca[edytuj]

 • Dwa tygodnie temu w tym miejscu zwróciłem się z prośbą o wskazanie pomysłów, jakie mogłoby realizować Stowarzyszenie Wikimedia Polska. Chociaż burza mózgów trwała tylko parę dni, urodziło się ok. 20 pomysłów, z których część ma większe, a część mniejsze szanse realizacji. Zebrałem je na stronie Pomysły na projekty, gdzie dołożyłem także kilkadziesiąt starszych, do tej pory jeszcze nie realizowanych. Co teraz? No, dobra. W przypadku pomysłów, które mają mniejsze szanse na realizację (widać to dość dobrze w komentarzach), można rozwinąć je w innym kierunku, a być może zainspirują kogoś do utworzenia nowych (dlatego nie wycinałem). W przypadku tych, które wstępnie spotkały się z pozytywnym odzewem, albo nie było wobec nich żadnych uwag, trzeba byłoby określić szacunkowe koszty (finanse + ludzie), aby móc rozpocząć pracę nad ich realizacją. Jeżeli ktoś widzi już teraz jak je ugryźć, można założyć strony projektów i dodać tutaj do planowanych. Zapraszam do szacowania. Przykuta (dyskusja) 17:08, 5 mar 2012 (CET)

24 lutego[edytuj]

 • Oprogramowanie MediaWiki zostało zaktualizowane, w związku z tym mogą się pojawić przejściowe problemy z działaniem skryptów i gadżetów. Pomóc może wyczyszczenie pamięci podręcznej w przeglądarce internetowej - opis jak to zrobić można znaleźć na stronie pomocy. Jeżeli ta czynność nie rozwiąże problemu, to proszę zgłaszać błędy w Barze korzystając z instrukcji. Beau (dyskusja) 16:08, 24 lut 2012 (CET)

21 lutego[edytuj]

 • W czasie dyskusji na liście Stowarzyszenia Wikimedia Polska okazało się, że ma ono nadwyżkę pieniędzy i brak pomysłów, na co je wydawać, więc potrzebna byłaby jakaś burza mózgów, co do wydatkowania funduszy. Proponuję więc, jak parę lat temu, zacząć od pierwszego kroku - zgłaszania różnorodnych pomysłów. Strona, na której zbieramy pomysły: Wikigranty/Na co byś przeznaczył(a) pieniądze by wesprzeć projekty Wikimedia?. Jeżeli chodzi o pomysły dot. wspierania Wikicytatów - piszcie tutaj. Przykuta 19:51, 21 lut 2012 (CET)

16 lutego 2012[edytuj]

Stowarzyszenie Wikimedia Polska rozpoczęło nabór wniosków o stypendia na udział w konferencji Wikimania 2012, która odbędzie się w dniach 12-15 lipca w Waszyngtonie. Stowarzyszenie pokryje stypendystom koszty przelotu i noclegu oraz opłatę konferencyjną. O stypendium mogą ubiegać się wszyscy aktywni edytorzy co najmniej jednego projektu Wikimediów, mający ukończone 18 lat (lub 16 lat i pisemną zgodę rodzica) i zamieszkali w Polsce lub jednym z wybranych innych państw. Nie jest wymagane członkostwo w Stowarzyszeniu. Więcej szczegółów tutaj, a na wnioski czekamy do 9 marca. Zapraszamy! Sekretarz Komisji Stypendialnej, Powerek38 20:56, 16 lut 2012 (CET)

20 listopada 2011[edytuj]

 • Z gadżetu do formatowania automatycznego został wydzielony nowy gadżet o nazwie Zielone przyciski do szybkiego wstawiania opisów zmian. oraz został on domyślnie włączony wszystkim użytkownikom. Zarejestrowani mogą go wyłączyć w preferencjach. Beau 10:20, 20 lis 2011 (CET)

20 maja 2011[edytuj]

Hej, mamy wybrać trzy najbardziej cool projekty zrealizowane przez Stowarzyszenie Wikimedia Polska w ostatnim roku. Zapraszam do głosowania: chapter:Dyskusja:Projekty. Przykuta 09:36, 20 maj 2011 (CEST)

14 października[edytuj]

 • Wszystkim autorom Wikicytatów warto przypomnieć o inicjatywie Wikigranty. Dzięki niej Stowarzyszenie Wikimedia Polska może zrefundować zakup np. pozycji książkowych używanych jako materiał źródłowy. Wystarczy się zgłosić: podajemy cel zakupu oraz teksty, które zostaną rozwinięte. Następnie czekamy na decyzję komisji i zgodnie z regulaminem dokonujemy zakupu. Ponieważ w 2010 pojawiło się zaledwie kilka zgłoszeń, budżet tegorocznej, VI edycji Wikigrantów (10 tysięcy zł) jest jeszcze w dużej części do wykorzystania. Rdrozd 13:48, 14 paź 2010 (CEST)

3 września[edytuj]

 • Rusza Wikiprojekt Weryfikacja mający na celu pracę nad poprawą jakości artykułów, głównie nad uźródłowieniem. Zapraszam do współpracy. Tommy Jantarek 08:48, 3 wrz 2010 (CEST)

6 sierpnia[edytuj]

 • Przykuta zaprasza na Sabat, czyli zlot osób zaangażowanych w działalność projektów siostrzanych wobec Wikipedii. Remedios44 19:11, 7 sie 2010 (CEST)

2 sierpnia[edytuj]

 • Ukazał się 19 (7 w 2010 r.) numer Biuletynu Stowarzyszenia Wikimedia Polska, a w nim między innymi podsumowanie tegorocznej Wikiekspedycji, relacje z Wikimanii 2010, a także o nowym projekcie francuskiej Biblioteki Narodowej i WMFR dla Wikiźródeł. Zapraszamy do lektury: Biuletyn/7-2010 (19) Przykuta 00:24, 3 sie 2010 (CEST)

16 maja[edytuj]

 • Właśnie rozpoczęła się na Wikipedii "Sesja z prawem rzymskim na Portalu Prawo!" - miesięczna akcja systematycznego prezentowania artykułów o prawie rzymskim na Portalu Prawo. Zapraszamy do współpracy! Karol Karolus 10:17, 16 maj 2010 (CEST)

23 kwietnia[edytuj]

 • Ukazał się 16 (4 w 2010 r.) numer Biuletynu Stowarzyszenia Wikimedia Polska, a w nim: informacje o działaniach Stowarzyszenia, Fundacji Wikimedia i społeczności polskich projektów, a także nowy dział "Projekty pozyskiwania treści" i kolejny odcinek komiksu. Zapraszamy do lektury: Biuletyn/4-2010 (16).Nova 10:53, 23 kwi 2010 (CEST)

4 marca[edytuj]

Dzisiaj ruszyło głosowanie, w którym jako twórcy projektów Wikimedia zdecydujemy, komu Stowarzyszenie Wikimedia Polska przyzna nagrodę "Pro Wikimedia". Potrwa ono do 16 marca. Nagroda jest wyróżnieniem za szczególnie ważny wkład w projekty Wikimedia w zakresie ułatwiania dostępu do wiedzy lub upowszechnianiu wolnej kultury. Wyróżnienie wręczane jest instytucji, organizacji lub osobie prywatnej nie związanej czynnie z projektami Wikimedia. Tą nagrodą chcemy zachęcić także innych do dzielenia się zasobami oraz do ułatwiania dostępu do nich. Instrukcja głosowania na stronie głosowania :) chapter:Pro Wikimedia/Głosowanie. Więcej o nagrodzie (symbolicznej) na stronie chapter:Pro Wikimedia. W imieniu kapituły Przykuta 21:45, 4 mar 2010 (CET)

24 stycznia 2010[edytuj]

Czołem Wikimaniacy! obchodzimy właśnie szóste urodziny Wikibooks i z tej okazji zapraszamy wszystkich Wikipedystów do odwiedzenia siostrzanego wikiprojektu! Karolus.

Wikibooks-logo-en-noslogan.svg

24 stycznia obchodzimy 6 urodziny polskich Wikibooks!  Birthday cake (fun).png

18 listopada[edytuj]

Wikikonkurs 2009 trwa!

Drodzy Wikimedianie! Chciałbym przypomnieć, że w dalszym ciągu można starać się o dofinansowanie pomysłów na ulepszenie projektów Wikimedia. Jesienne dni mogą być doskonałą okazją np. do napisania nowego hasła lub zdobycia ciekawego materiału fotograficznego. Jeśli jednak brakuje Wam jakiejś niezbędnej pozycji bibliograficznej, potrzebujecie biletów wstępu, albo musicie pokryć koszty podróży, Wikikonkurs może ułatwić zdobycie środków finansowych na ten cel. Więcej szczegółów na wiki stowarzyszenia Wikimedia Polska, na stronie Wikikonkurs. W imieniu komisji konkursowej, LeinaD dyskusja 19:32, 18 lis 2009 (CET)

2 września[edytuj]

 • Ukazał się nowy powakacyjny biuletyn SWPL. Następny pewnie na początku października. Tradycyjnie zapraszam do zamieszczania informacji dot. projektów Wikimedia. Przykuta 11:00, 2 wrz 2009 (CEST)

1 lipca[edytuj]

Z przyjemnością oddajemy czytelnikom szósty już w tym roku numer Biuletynu Stowarzyszenia Wikimedia Polska: http://pl.wikimedia.org/wiki/Biuletyn/6-2009_8. W numerze: wieści ze Stowarzyszenia, Fundacji Wikimedia, świata wolnej kultury i prawa z nią związanego oraz podsumowania i ważne dyskusje toczące się w projektach Wikimedia w ciągu ostatniego miesiąca. W imieniu Redakcji --Nova 13:36, 1 lip 2009 (CEST)

26 kwietnia[edytuj]

 • Zamykamy dzisiaj kolejne wydanie biuletynu Stowarzyszenia Wikimedia Polska, czy ktoś chciałby pomóc? Materiał prawie ukończony jest tutaj. Pozdrawiam Przykuta 17:11, 26 kwi 2009 (CEST)

4 marca[edytuj]

 • W dniach 1-3 maja odbędzie się Konferencja Wikimedia Polska 2009 - tym razem w Jadwisinie pod (wg mapy nad :) Warszawą, czyli zlot wikimedian i spotykanie członków Stowarzyszenia Wikimedia Polska. informacje o konferencji, noclegach, rezerwacjach, wykładach, komitecie organizacyjnym, do którego można się przyłączyć - są na stronie. Tym razem, ze względów od nas niezależnych, musimy mieć na dwa dni przed zlotem listę imienną osób, jakie mają się pojawić (wymogi ośrodka), dlatego proszę o wcześniejszy kontakt na maila konferencyjnego. Głównym szefem komitetu organizacyjnego jest Patrol110. Wszelka pomoc nadal mile widziana - teraz potrzeba m.in. tłumaczy. Pozdrawiam Przykuta 08:42, 4 mar 2009 (CET)

17 lutego[edytuj]

15 stycznia 2009[edytuj]

 • Zamknięty został trzeci numer Biuletynu Stowarzyszenia Wikimedia Polska, a w nim między innymi: zakończenie IV edycji Wikikonkursu, omówienie zbiórki świątecznej Fundacji Wikimedia, nowe wywiady w Wikinews, mechanizm weryfikacji wprowadzany w Wikiźródłach oraz wieści ze świata wolnej kultury. Biuletyn dostępny jest pod adresem: http://pl.wikimedia.org/wiki/Biuletyn/1-2009_(3). W imieniu redakcji Biuletynu, zapraszam do lektury! Z pozdrowieniami, Nova 15:18, 15 sty 2009 (CET)

16 listopada[edytuj]

 • Wczoraj w późnych godzinach nocnych w 3. rocznicę powstania Stowarzyszenia Wikimedia Polska (data zarejestrowania) zamknięty został pierwszy numer biuletynu. Wszelkie sugestie, propozycje i opinie mile widziane na stronie dyskusji. Przykuta 11:05, 16 lis 2008 (CET)

7 listopada[edytuj]

Wszem i wobec ogłaszam, że doroczne święto Wikimedian, zwane też Zlotem Zimowym, w tym roku odbędzie się w dniach 13-14 grudnia w Chorzowie. Startujemy o godz. 14.00. Obowiązuje wikioptymizm. Przykuta 00:33, 7 lis 2008 (CET)

29 marca 2008[edytuj]

 • Jako, że zgłoszenie na Meta chęci stworzenia Wikipedii w języku śląskim przyniosło wstępną aprobatę języka (eligible), rozpoczęły się dalsze prace. W chwili obecnej kilku użytkowników tłumaczy już interfejs MediaWiki na język śląski - zostanie on udostępniony "na zewnątrz" jak tylko przetłumaczeniu ulegnie około 50% najczęściej wykorzystywanych komunikatów oprogramowania. Do tłumaczenia jest jednak o wiele więcej komunikatów (samo oprogramowanie MediaWiki + rozszerzenia), śląskojęzyczna społeczność powinna też powoli myśleć o wprowadzeniu śląskojęzycznej Wikipedii do Inkubatora - żywy i ciągle rosnący projekt, opisujący hasła zdecydowanie encyklopedyczne z w pełni zlokalizowanymi szablonami, metadokumentami itd. - te warunki i zapewne wiele więcej pozwolą w końcu na "wyklucie się" śląskojęzycznej Wikipedii. Wolontariusze chcący wziąć udział w jednej z tych faz rozwoju przyszłej szl.wikipedia.org mogą zgłaszać się do mnie lub Lajsikonika. Wpedzich 15:48, 29 mar 2008 (CET)

19 lutego 2008[edytuj]

 • Gdańskie spotkanie Wikimedian, początkowo planowane na najbliższy piątek o godzinie 15:00 zostaje przesunięte na godzinę 17:00 - dajmy szansę tym, co pracują i dojeżdżają z dalszych trójmiejskich lokacji na dobrnięcie do kawiarni Pi-Kawa na ulicę Piwną. Spotkajmy się i porozmawiajmy między innymi o planach zaoferowania trójmiejskiej lokalizacji Wikimanii 2010. Wpedzich 21:56, 19 lut 2008 (CET)

16 lutego 2008[edytuj]

Dnia 22 lutego w Gdańsku odbędzie się spotkanie rozpoczynające cykl przygotowań Gdańska do ubiegania się o organizację Wikimanii 2010 (ale także mające zacieśnić współpracę między trójmiejskimi wikimedianami na polu ogólnowikimedialnym). Zapraszamy wszystkich wikimedian z Trójmiasta i okolic mających dobre pomysły, chęci i możliwości, a także odrobinę wolnego czasu. *Miejsce i pora:* Pi-kawa, ul. Piwna 5/6. Godzina 15:00. Wpedzich 17:15, 16 lut 2008 (CET)

13 grudnia[edytuj]

 • Drodzy Wikimedianie,
Ta wiadomość jest (nieco spóźnionym) ogłoszeniem, że rozpoczęło się zbieranie sugestii na grafiki, których wykonanie zostanie zlecone w ramach Projektu Ilustracyjnego Philipa Greenspuna.
Celem projektu jest tworzenie i poprawianie ilustracji zawartych w projektach Fundacji Wikimedia. Każdy uczestnik może dopomóc, sugerując artykuły i tematy, którym brakuje ilustracji (diagramów, wykresów), bez których zrozumienie przedstawianych w artykule koncepcji jest trudniejsze. Sugestie tematyki ilustracji można zamieszczać na stronie http://meta.wikimedia.org/wiki/Philip_Greenspun_illustration_project/Requests
Wikimedianie dobrze jakiekolwiek zagadnienie, lub działający w ramach odpowiadających ich wiedzy Wikiprojektach mogliby na przykład przeprowadzić przegląd swoich dziedzin wiedzy w poszukiwaniu słabo zilustrowanych zagadnień. Istniejące w projekcie Wikimedia Commons zasoby sprawdzić można za pomocą narzędzia Mayflower:
a szybkie przeszukanie grafik na dany temat znajdujących się w projektach w różnych językach możliwe jest za pomocą narzędzia Free Image Search Tool:
Sugestie społeczności zostaną wykorzystane przy utworzeniu ostatecznej listy "zamówień" na grafiki, z której wyodrębnionych zostanie 50 propozycji, włączonych do pierwszej rundy projektu, która ma rozpocząć się w styczniu. Dalsze sugestie zgłaszać będzie można również w trakcie projektu.
Brianna Laugher, tłum. Wojciech Pędzich

22 czerwca[edytuj]

Jednorazowo, przy okazji przygotowywania statystyk do informacji prasowej o polskich projektach, można obejrzeć ranking najaktywniejszych edytorów Wikicytatów. Gratulacje dla Jadwigi :) // tsca [re] 15:18, 23 cze 2007 (CEST)

9 czerwca 2007[edytuj]

Być może zauważyliście, że liczba artykułów spadła nam znowu do wielkości poniżej 5 000. Stało się tak, ponieważ poprzenosiłem błędnie nazwane szablon do właściwiej przestrzeni nazw.

Na wielkość zmiennej odpowiedzialnej za wyświetlaną liczbę artykułów składają się artykuły, które spełniają oba poniższe warunki:

 • nie są przekierowaniami
 • ich nazwa nie zaczyna się od prawidłowego (tj. obsługiwanego przez MediaWiki) oznaczenia przestrzeni nazw w postaci ciągu
  [Przestrzeń nazw]:[Właściwy tytuł]

Stąd, nie jest wystarczające, by artykuł miał w nazwie dwukropek, by był zaliczany do nowej przestrzeni nazw. To, co znajduje się przed dwukropkiem musi dodatkowo stanowić nazwę istniejącej przestrzeni nazw, tj. Wikicytaty, Szablon, Dyskusja, MediaWiki itd.

"Babel" nie jest zdefiniowaną przestrzenią nazw. Proszę nie tworzyć artykułów z tym prefiksem, ponieważ będą one traktowane przez mechanizm liczący jako artykuły z cytatami (w głównej przestrzeni nazw).

Lekko zdenerwowany, TOR 13:13, 9 cze 2007 (CEST)

28 maja 2007[edytuj]

Chciałbym prosić o komentarze do dwóch niedawno utworzonych przeze mnie propozycji zaleceń:

Opinie proszę umieszczać na stronach dyskusji każdej z nich. Można też, rzecz jasna (śmiało ;)) modyfikować obie propozycj. --TOR 01:44, 28 maj 2007 (CEST)

21 maja 2007[edytuj]

W dniu dzisiejszym na Wikicytatach wprowadzono dwie dość istotne zmiany:

 • Wyłączona została opcja przesyłania plików w ramach serwisu pl.wikiquote.org – link "prześlij plik" prowadzi teraz na Wikimedia Commons (zgodnie z zasadą Wikicytaty:Zakaz przesyłania plików).
 • Włączona została funkcjonalność Recent changes patrol – wszystkie zmiany dokonane przez użytkowników będą od teraz oznaczone na OZ czerwonym wykrzyknikiem, do momentu, aż nie zostaną oznaczone jako sprawdzone (dodatkowy przycisk w widoku różnic pomiędzy wersjami). Funkcja ta jest w tej chwili dostępna wyłącznie dla administratorów, istnieje jednak możliwość jej włączenia dla zarejestrowanych użytkowników z pewnym minimalnym stażem (grupa autoconfirmed), jeśli społeczność wyrazi taką wolę.

Obie zmiany zostały ustalone z użytkownikami dawno, dawno temu. Ewentualne pytania można zgłaszać w Barze lub na mojej stronie dyskusji. --TOR 23:30, 21 maj 2007 (CEST)

25 kwietnia 2007[edytuj]

Powstała lista dyskusyjna dla edytorów Wikicytatów. Lista jest wspólna dla wszystkich edycji Wikiquote. Zapisać się na nią (i przejrzeć archiwa) można na stronie http://lists.wikimedia.org/pipermail/wikiquote-l/
tsca @ 13:33, 25 kwi 2007 (CEST)

30 sierpnia 2006[edytuj]

Zmiana przestrzeni nazw użytkownika z [[Wikipedysta: na [[Użytkownik:. Zmiana wynikła najpierw z błędu programistów Wikimedia, potem została usankcjonowana głosowaniem w Barze -- i Użytkownik pozostaje. Bot poprawia nieaktualne odnośniki. tsca @ 10:10, 30 sie 2006 (UTC)

PS: Wiem o błędzie z przestrzenią "Dyskusja_Wikicytaty", załatwiam to. tsca @ 10:19, 30 sie 2006 (UTC)
Naprawione. tsca @ 11:21, 31 sie 2006 (UTC)

5 czerwca 2006[edytuj]

Nadałem status bota kontu EgonBOT. Właścicielem bota jest Egon. --TOR 18:01, 5 cze 2006 (UTC)

3 czerwca 2006[edytuj]

Niemieckojęzyczne Wikicytaty są największe

Dzisiaj, we wczesnych godzinach porannych, niemieckie Wikicytaty wyprzedziły angielskie i tym samym stały się Wikicytatami z największą liczbą haseł. Polskie Wikicytaty są trzecie w kolejności.

Bieżące statystyki

meteor2017kontakt 14:29, 3 cze 2006 (UTC)

nie na długo, już wróciło do "normy" :) Zero 21:54, 7 cze 2006 (UTC)

Wikinews zaprasza

Witamy! Interesujesz się polityką, sportem, wydarzeniami z Twojego regionu? A może czujesz, że posiadasz żyłkę reporterską? Być może swoją przyszłość wiążesz z dziennikarstwem? Wikinews, wolne źródło informacji, byłoby dobrym miejscem dla Ciebie! Działa na podobnej zasadzie do innych projektów - każdy może pisać i edytować artykuły. Do bliższego zaznajomienia się z projektem możesz odwiedzić strony pomocy Wikinews. Jeśli dysponujesz odrobiną wolnego czasu i chęcią, zapraszamy!

Wikireporterzy

22 maja 2006[edytuj]

Zakończyła się pierwsza edycja wikikonkursu. W jej ramach przyznano 161, 82 zł na 4 zgłoszone projekty:

http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikikonkurs/Rozstrzygni%C4%99cie_I_edycji

z których jeden jest już zrealizowany, a pozostałe 3 są w toku.

Zarząd Wikimedia Polska postanowił przekazać niewykorzystane dotąd środki z I edycji + dodatkowe 500 zł na II edycję wikikonkursu. W odróżnieniu od I edycji, II nie ma terminu zakończenia lecz będzie prowadzona aż do wyczerpania przyznanych środków. Zgłoszenia przyjmowane są cały czas na stronie:

http://pl.wikimedia.org/wiki/Wikikonkurs/Plany_II_edycji

Cele II edycji i jej regulamin nie zmieniły się w stosunku do I edycji. Celem Wikikonkursu jest umożliwienie ochotnikom zrealizowania ich własnych pomysłów poszerzenia zawrtości projektów Wikimedia, wymagających pewnych nakładów finansowych, takich jak: pokrycie kosztów podróży, zakup biletów do muzeum, nabycie rolki filmu czy opłacenie kosztów kopiowania materiałów archiwalnych.

Serdecznie zapraszamy do składania wniosków. W tej chwili do "rozdania" jest jeszcze 688,18 zł.

Pozdrowienia,

Polimerek 11:23, 22 maj 2006 (UTC)

2 kwietnia 2006[edytuj]

Francuska edycja Wikiquote została zamknięta. Zostało to spowodowane poważnymi naruszeniami praw autorskich w obrebie projektu (tj. skopiowaniem znacznej części komercyjnej bazy cytatów do Wikiquote). Projekt ruszy na nowo za jakiś czas, z ostrzejszymi zasadami dotyczącymi weryfikacji wprowadzanych doń treści. TOR 11:11, 2 kwi 2006 (UTC)

3 marca 2006[edytuj]

Zmiany w oprogramowaniu: aby móc wysyłać i otrzymywać maile za pośrednictwem Wiki, należy teraz potwierdzić swój adres email. Po zalogowaniu się wejdź na stronę potwierdzanie adresu email i działaj wg instrukcji. Operację niestety trzeba powtórzyć na wszystkich projektach Wiki...
--Administracja

2 stycznia 2006[edytuj]

Dwa ogłoszenia.

Primo: Jesteśmy, w chwili gdy to piszę, 4 największym Wikiquote na świecie (pod względem liczby artykułów). Za edycją angielską, niemiecką i francuską oraz tuż przed bułgarską. Szczegóły na wikiquote.org. Tak trzymać.

Secundo: Od 2 dni działa domena wikicytaty.pl. Hura. :)

TOR 14:52, 2 sty 2006 (UTC)

27 grudnia 2005[edytuj]

Rozpoczęło się głosowanie nad wprowadzeniem na Wikicytatach możliwości częściowego zabezpieczania stron. TOR 14:33, 27 gru 2005 (UTC)

14 listopada 2005[edytuj]

Uff. Koniec Reformy systemu kategorii na Wikicytatach. Trwała ona 3 i pół miesiąca. Się zmęczyłem. Serdeczne podziękowania dla tawa i tsca oraz ich botów za pomoc.

Od teraz każdy artykuł o osobie dodać można (i należy) do odpowiedniej podkategorii narodowej i profesyjnej. TOR 14:12, 14 lis 2005 (UTC)

1 lipca 2005[edytuj]

W biuletynie Wikimedia Quarto 3 pojawił się artykuł na temat Wikicytatów. Zapraszam do przejrzenia i ew. korekty tego tekstu. -- Kocio 1 lip 2005 09:08 (UTC)

29 czerwca 2005[edytuj]

Rozpoczęły się drugie wybory do Rady Powierniczej Fundacji Wikimedia

26 czerwca 2005[edytuj]

Z dniem dzisiejszym Wikicytaty zaczynają pracować na nowej wersji oprogramowania MediaWiki - 1.5 beta 1. Nieco informacji na temat tej wersji znaleźć można na stronach SourceForge. Istnieje jeszcze pewna ilość znanych i zapewne także nieco nieznanych błędów, ale jak dotąd wszystko wydaje się działać dobrze. W imieniu developerów życzę miłego użytkowania. --TOR 26 cze 2005 21:56 (UTC)

30 listopada 2004[edytuj]

Na Meta-Wiki rozpoczęło się głosowanie nad tym, czy w polskich projektach wiki przy porównywaniu wersji artykułu oznaczone na czerwono zmiany powinny być też pogrubione.

17 listopada 2004[edytuj]

współpraca między polskimi projektami

Powstaje strona Współpraca między polskimi projektami Wiki - prosimy o uzupełnienia i komentarze.

15 listopada 2004[edytuj]

kategorie

Dokonała się zamiana Indeksów na Kategorie. Wszystkich kategorii jest na razie 51, ale kolejne są już w drodze. Konwersji dokonali tsca i jego pupilek tsca.bot oraz niżej podpisany (który nieco narozrabiał po drodze, ale wszystko skończyło się dobrze).
--TOR 01:06, 15 lis 2004 (UTC)

7 listopada 2004[edytuj]

kolacje ircowe

Kanał polskiej wikipedii wcale nie jest pusty; trochę się mijamy, ale coraz częściej zdarzają się dyskusje i merytoryczne, i towarzyskie. Aby móc spotkać się w większej grupie, ustaliliśmy termin "kolacji" bardziej regularnych: w każdy czwartek o godz. 20:00. Obecność nieobowiązkowa, ale pewnie zawsze ktoś będzie.

Technicznie:

 • serwer irc.freenode.net, kanał #wikipedia.pl
 • zamiast tego można wejść na stronę http://www.projekt-wikipedia.prv pl (osoby piszące ze strony nie używają pliterek).

30 października 2004[edytuj]

Mamy nowe przestrzenie nazw: Wikicytaty: (zamiast "Wikiquote") i Dyskusja_Wikicytatów: (zamiast "Dyskusja Wikiquote:"). Nadal jesteśmy Wikipedysta: i mamy Dyskusja_Wikipedysty: (do zmiany na "Wikicytatystę" potrzebna byłaby zmiana kodu, drobna, ale może warto konsekwentnie zachować Wikipedystę na wszystkich projektach?).
Linki ze starych do nowych przestrzeni nazw przekonwertował tsca.bot.
--tsca
11:56, 30 paź 2004 (UTC)

17 lipca 2004[edytuj]

Powstała polska wersja projektu Wikiquote.