Wikicytaty:Prośby o przyznanie uprawnień

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Tutaj możesz zgłosić swoją kandydaturę na stanowisko administratora lub patrolującego, biurokraty lub wniosek o przyznanie flagi CheckUser. Możesz też nominować innego użytkownika, który Twoim zdaniem powinien pełnić jedną z wymienionych funkcji. W tym drugim przypadku osoba nominowana musi wyrazić zgodę pod nominacją, zanim rozpocznie się głosowanie.

Głosowanie odbywa się za pomocą wpisania *'''Za''' lub *'''Przeciw''' wraz z uzasadnieniem i podpisem (~~~~) pod wnioskiem danego kandydata. W przypadku braku sprzeciwów po 7 dniach od zgłoszenia kandydatowi zostaną przyznane uprawnienia, o które wnioskuje.

Aby poprosić o uprawnienia, kliknij w poniższy link, w pole Temat wpisz swój nick oraz uprawnienie o jakie się starasz, a poniżej napisz, dlaczego chcesz/powinieneś je otrzymać.


Remove Sp5uhe from bureaucrat[edytuj]

Please pardon me for speaking no Polish. This bureaucrat has no logged bureaucrat action after 2013-11-25 [1] I did remind him or her at the talk page and by email on 2015-03-29 with no answer. Being a bureaucrat means responsibility, not honorary title, and may no longer rename users, so I would like to kindly propose removing this bureaucrat. Thanks.--Jusjih (dyskusja) 04:23, 24 kwi 2015 (CEST)

 • Support removing bureaucrat as nominator.--Jusjih (dyskusja) 04:23, 24 kwi 2015 (CEST)
  • Symbol oppose vote.svg Przeciw Jadwigadyskusja 18:51, 24 kwi 2015 (CEST)
  • Zgadzam się z tezą, iż uprawnienia nieaktywnych użytkowników powinny być odbierane. Szczególnie, gdy dotyczy to tak zaawansowanych uprawnień jak te, które dzierży Sp5uhe. Już wcześniej podzieliłem się moją opinią na temat posiadania biurokratów na małych wiki - jestem temu przeciwny, gdyż częściej prowadzi to do zbędnego oczekiwania na załatwienie wniosku. Jednak w tej sprawie muszę wyrazić sprzeciw dla formy, którą wybrano, by uprawnienia odebrać. Moim zdaniem z taką propozycją powinna wyjść społeczność projektu, gdyż to ona zadecydowała niegdyś o przyznaniu tych praw. Rozumiem obawy stewardów, jednakże powinni oni jedynie zaproponować przygotowanie głosowania, nie podejmując żadnych dalszych kroków. Poczynione działanie nie przyniesie żadnych efektów, gdyż ja widząc je czuję się nieprzyjemnie, choć nie jestem członkiem społeczności, co zatem musi sobie myśleć Społeczność? W mojej opinii uprawnienia powinny być odebrane jedynie w ramach AAR lub jeśli użytkownicy Wikicytatów sami o tym postanowią i przeprowadzą samodzielnie całą procedurę. Jednakże, jak już wspomniałem, nie jestem członkiem społeczności, dlatego nie głosuję, mając nadzieję, że Społeczność sama podejmie właściwą decyzję, jakąkolwiek by ona nie była. Openbk (dyskusja / meta-wiki) 23:51, 24 kwi 2015 (CEST)
  • Symbol oppose vote.svg Przeciw Zerо πiσ 10:42, 25 kwi 2015 (CEST) choć byłbym za gdyby uprawnienia mógł dostać ktoś inny.
  • Nie wiem, czy mogę głosować, ale: jestem Symbol oppose vote.svg Przeciw - odbieranie uprawnień jest działaniem na szkodę projektów, zniechęca ludzi do powrotu i jest ogólnie nieeleganckim gestem. BTW, na Wikisłowniku wystąpiono wobec Sp5uhe z tym samym pomysłem (odebrania uprawnień) i 9 osób zagłosowało tam przeciw. tsca (dyskusja) 14:55, 27 kwi 2015 (CEST). PS: Dodam jeszcze, że w mojej opinii WC nie są projektem na tyle niszowym, aby społeczność nie mogła załatwiać spraw technicznych we własnym zakresie i zgodnie z własnymi ustaleniami; skoro nominacje nowych biurokratów nie są realizowane, to tym bardziej nie należy odwoływać istniejących b. - nawet jeśli chwilowo są zajęci gdzie indziej. t.
  • Symbol oppose vote.svg Przeciw San85 (dyskusja) 16:49, 27 kwi 2015 (CEST)

Dyskusja[edytuj]

Dziękuję Wam za zaufanie. Przepraszam za swoją długą nieobecność. Wciąż chcę uczestniczyć w Wikicytatach. Właśnie tutaj zacząłem swoją przygodę z Wikimediami. Obecnie jestem praktycznie nieaktywny, ale jestem przekonany, że wrócę - troszkę się wypaliłem i muszę odzyskać siły do dalszej pracy. sp5uhe dyskusja edycje 22:51, 28 kwi 2015 (CEST)