Rozdział Kościoła od państwa: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
→‎W: drobne merytoryczne
m (drobne redakcyjne)
(→‎W: drobne merytoryczne)
** Źródło: „Niedziela Ogólnopolska” 5/2008 , s. 30.
 
* W przedstawieniu nie było żadnego ukrzyżowania, nie było ono brutalne, nie lała się krew. W Jezusa wcielił się uczeń gimnazjum, który został ukrzyżowany tylko symbolicznie. Nikt w wyniku przedstawienia nie doznał uszczerbku na zdrowiu psychicznym, nikt nie zareagował na nie płaczem. Rodzice nie mieli nic przeciwko całemu przedsięwzięciu, wręcz przeciwnie, otrzymaliśmy dużo słów wsparcia, że to, co robimy, robimy dobrze. Tradycyjnie w szkole wystawiamy jasełka, jest więc też przedstawienie z Drogą Krzyżową. Zrobiła się z tego afera medialna, która nie ma nic wspólnego z codzienną pracą szkoły i prowadzoną przez nas edukacją.
* Wszystko jedno, czy są to jednostki, rodziny, czy państwa, ludzie zjednoczeni wspólnotowo nie mniej podlegają władzy Chrystusa jak jednostki..
** Opis: wypowiedź Pawła Dobka, dyrektora Zespołu Szkół w Woli Skromowskiej o obrzędzie Drogi Krzyżowej połączonym z przedstawieniem "Męki Pańskiej" w tej placówce oświatowej w kwietniu 2017
** Źródło: [http://lubuskie.onet.pl/lubuskie-internauci-oburzeni-szkolnym-misterium-dyrekcja-wyjasnia-byla-zgoda-i/4t8s3me ''Lubuskie: Internauci oburzeni szkolnym misterium. Dyrekcja wyjaśnia: była zgoda i wsparcie rodziców''], onet.pl, 19 kwietnia 2017
** Zobacz też: [[Bezstronność religijna, światopoglądowa i filozoficzna władz publicznych]]
 
* Wszystko jedno, czy są to jednostki, rodziny, czy państwa, ludzie zjednoczeni wspólnotowo nie mniej podlegają władzy Chrystusa jak jednostki..
** Autor: [[Pius XI]], encyklika ''Quas primas''.
 

Menu nawigacyjne