Gazeta Wyborcza: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 854 bajty ,  7 lat temu
→‎O Gazecie Wyborczej: Paweł Wieczorkiewicz
(Marek Król)
(→‎O Gazecie Wyborczej: Paweł Wieczorkiewicz)
* Kropkę nad „i” postawiła „Gazeta Wyborcza”, publikując powyrywane z kontekstu fragmenty komentarza, jaki wygłosiłem na antenie Radia Maryja i sugerując w tytule, jakobym powiedział, że „za Anetą K.” stoją „państwa trzecie”. Otóż uważam, że „państwa trzecie” stoją nie za żadną „Anetą K.”, tylko za „Gazetą Wyborczą”.
** Autor: [[Stanisław Michalkiewicz]], felieton ''Rozbieramy króla ducha'', „Nasz Dziennik”, grudzień 2006
 
* Można było się spodziewać, że „SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii” Sławomira Cenckiewicza i Piotra Gontarczyka spotka się z niechęcią „Gazety Wyborczej”, która, co prawda od niedawna, stała się samozwańczą strażniczką wałęsowej legendy. Aby ją obronić, w sobotnio-niedzielnym wydaniu „GW” przeprowadzono trudną operację wypędzania szatanów wątpliwości z czytelników, poddając zarazem surowym egzorcyzmom autorów książki.
** Autor: [[Paweł Wieczorkiewicz]]
** Opis: o recenzji książki [[Sławomir Cenckiewicz|Sławomira Cenckiewicza]] i [[Piotr Gontarczyk|Piotra Gontarczyka]] pt. ''SB a Lech Wałęsa. Przyczynek do biografii''.
** Źródło: [http://www.rp.pl/artykul/152828.html?print=tak&p=0 ''Wypędzanie szatana z historyków IPN'', rp.pl, 24 czerwca 2008]
** Zobacz też: [[Lech Wałęsa]]
 
* Nikomu nie przyszło do głowy, jak się okazało wielce naiwnie, że „Gazeta Wyborcza” będzie prywatną spółką paru ludzi promujących swoje poglądy.
999

edycji

Menu nawigacyjne