Użytkowniczka:Alessia/archiwum

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Archive Ta strona ma charakter historyczny bądź archiwalny. Prosimy nie modyfikować tej strony.

Cześć. Wstawiłem wulgaryzmy do artykułu Fala zbrodni, ale nie jestem pewien tej edycji. Nie oglądałem ani jednego odcinka, więc nie wiem czy reżyser nie umieścił pisków na słowach wulgarnych. Jeśli są piski - powinny być gwiazdki, a jeśli słychać przekleństwa powinny być bez gwiazdek. Taką zasadę przyjęliśmy jakiś czas temu aby być jak najbliższym oryginałowi. sp5uhe dyskusja edycje 19:39, 2 kwi 2009 (CEST)

BrzydUla

Poprawiam zazwyczaj spacje w okolicy znaków interpunkcyjnych, cudzysłowy na polskie, minusy na dywizy, puste wiersze między cytatami itp. Treści właściwie nie ruszam chyba, że znajdę coś co biorę za literówkę. Sprawdź proszę te dwie moje zmiany pierwsza (mamuniu -> na muniu) druga (A co o jest? Jakaś kolekcja dla mnichów?! -> A co to jest? Jakaś kolekcja dla mnichów?!) i jeśli coś źle zrobiłem to proszę popraw z powrotem. Przepraszam jeśli coś namieszałem. sp5uhe dyskusja edycje 02:18, 5 kwi 2009 (CEST)

Interpunkcja

Zerknij proszę tutaj. Nie wiem czy tam powinien być przecinek czy nie? sp5uhe dyskusja edycje 20:00, 14 kwi 2009 (CEST)

Czy tutaj nie powinno być "o tym", a nie "od tym"? sp5uhe dyskusja edycje 20:05, 14 kwi 2009 (CEST)

Mam dylemat dotyczący interpunkcji w komunikatach błędów. Który z poniższych zapisów jest najwłaściwszy:

  1. Błąd – serwer nie odpowiada.
  2. Błąd: serwer nie odpowiada.
  3. Błąd! Serwer nie odpowiada.
  4. Błąd. Serwer nie odpowiada.

Ja stosuję formę pierwszą. Po angielsku funkcjonuje druga - po polsku chyba jest to prawidłowe, ale wygląda nieładnie - jak anglicyzm. Trzecia wydaje mi się poprawna, ale dodatkowe podkreślenie wykrzyknikiem słowa błąd nie zawsze ma sens. Czwarta wydaje mi się nieładna. A co Ty o tym myślisz? Sprawa dotyczy komunikatów MediaWiki, czyli tych które wyświetlane są w języku polskim użytkownikom wszystkich projektów. sp5uhe dyskusja edycje 13:49, 15 kwi 2009 (CEST)

Czy nie powinno być tutaj zamiast "niespełna z rozumu" -> "niespełna rozumu" ? sp5uhe dyskusja edycje 17:44, 15 kwi 2009 (CEST)
Chciałbym Cię namówić na sprawdzenie komunikatów MediaWiki. Nie będę czarował - jest to mrówcza, niewdzięczna praca. Z tłumaczeniem radzę sobie tam jakoś od biedy, ale bardzo brak mi kogoś, kto by sprawdził interpunkcję i poprawność językową. Komunikatów jest sporo, ale nie trzeba wszystkiego na raz przetworzyć - lepiej poprawić nawet kilka niż żadnego. Do tłumaczenia korzystamy z osobnego projektu translatewiki. Trzeba się tam zarejestrować i zgłosić po uprawnienia - czysta formalność. To nie jest projekt Wikimedia, więc konto uniwersalne tam nie działa. sp5uhe dyskusja edycje 22:20, 15 kwi 2009 (CEST)

Ciekawostka

Coś tutaj napisałem. Chciałbym żebyś zajęła stanowisko, najlepiej pozytywne, jeśli oczywiście chcesz. sp5uhe dyskusja edycje 17:27, 12 maj 2009 (CEST)

Wyróżnienia

Zasadniczo masz rację, że podwójne wyróżnienia są błędem typograficznym. Jednak na Wikicytatach przyjęto konwencję zastąpienia cudzysłowu italikiem. Cudzysłów i wytłuszczenie są razem dopuszczalne. Dlatego pełniące rolę cudzysłowy pochylenie stosuję razem z wytłuszczeniem. Co o tym myślisz? sp5uhe dyskusja edycje 12:55, 15 maj 2009 (CEST)

Na Wikicytatach zasad interpunkcji, czy typografii właściwie Ty powinnaś pilnować jako posiadająca najlepsze przygotowanie merytoryczne z obecnych. :) Gdy przyszedłem do Wikicytatów większość artykułów nie była sformatowana zgodnie z obowiązującymi zasadami, bo te ewoluowały wraz z projektem, a artykuły w większości były takie jak przed ustaleniem zasad. Obecnie myślę, że mniej niż 30% artykułów jest nieprawidłowo sformatowanych. Największy problem stanowi formatowanie dialogów. Obecne zasady są po prostu niewygodne, a dialogi sformatowane są na dwa sposoby. Jeśli będziesz mieć jakieś pomysły co do zmian to pisz w barze. sp5uhe dyskusja edycje 13:25, 15 maj 2009 (CEST)
Zostawiamy te podwójne wyróżnienia w tytułach czy z nich rezygnujemy? Ja Ty uważasz? Musimy coś ustalić żeby projekt był jednolity. sp5uhe dyskusja edycje 10:07, 17 maj 2009 (CEST)

Gratulacje

Owocnej pracy administratora na Wikicytatach. sp5uhe dyskusja edycje 19:31, 19 maj 2009 (CEST)

Następne gratulacje! Trafiłaś do Kroniki Wikicytatów. sp5uhe dyskusja edycje 20:12, 24 maj 2009 (CEST)

Sprzątanie

To fajnie, że dodajesz tyle nowych cytatów i tworzysz kolejne artykuły, ale dobrze by było, gdybyś, jako administrator, sprawdzała też edycje innych użytkowników, szczególnie niezalogowanych. Czasem kryją się tam błędy, które koniecznie trzeba poprawiać.
Pozdrawiam Jos. - dyskusja 14:18, 18 cze 2009 (CEST)

Chciałabym cię poprosić, żebyś artykuły, które sprawdziłaś, oznaczała jako „sprawdzone”. To na pewno ułatwiło by innym administratorom pracę. Jos. - dyskusja 12:15, 28 cze 2009 (CEST)
Żeby oznaczyć stronę jako sprawdzoną musisz w OZ kliknąć z link „różnice” (różn.) przy nazwie danego artykułu. [1]. Pod informacjami o edycji jest napis „oznacz edycję jako sprawdzoną” i już :) Tak samo jest z edycjami użytkowników zalogowanych jak i IP-ków. Jeśli chcesz potem ten sprawdzony artykuł edytować, klikasz po prostu z zakładkę „edytuj” na stronie, która Ci się wyświetli. W przypadku nowych stron, kiedy w OZ nie ma możliwości zobaczenia różnic, ten sam napis wyświetla się w prawym dolnym rogu artykułu [2].
Jeśli coś jest niejasne, pytaj dalej. Pozdrawiam Jos. - dyskusja, 18:51 29 cze 2009 (CEST)

Odp:Formatowanie automatyczne

Poprawiłem "m. in." -> "m.in.". Napisz jakie wykryłaś pozostałe błędy, to je poprawię. Ten skrypt nigdy nie będzie idealny, ale warto jak najbardziej go poprawić. sp5uhe dyskusja edycje 18:27, 22 cze 2009 (CEST)

Wcześniej część skrótów poprawiłem, ale wszystkich wpisać nie mogłem, bo nigdzie nie znalazłem wykazu. Jeśli trafisz na jakiś albo dysponujesz spisem chętnie je wstawię. Niestety bezbłędne opisanie wszystkich zasad pisowni jest niewykonalne i dlatego gadżetu używamy ręcznie zamiast uruchomić go botem na wszystkich artykułach. Co nie zmienia faktu, że jeśli coś wyłapiesz oczywiście poprawię. sp5uhe dyskusja edycje 20:38, 22 cze 2009 (CEST)

Co mi zrobisz, jak mnie złapiesz

Witam. Poprawny tytuł filmu jest zakończony znakiem: ?. Przenieś proszę stronę do właściwego tytułu, bo nie mam tu wystarczających uprawnień jeszcze :-) Po przeniesieniu popraw link do Wikiquote w powyższym artykule, bo tymczasowo ustawiłem ten bez znaku zapytania. Pozdrawiam Rzuwig 21:29, 19 lip 2009 (CEST)

Swoją przygodę na Wikiquote dopiero zaczynam. Na Wikipedii siedzę trochę dłużej. Lubię polskie filmy i ogólnie cytatami z komedii Barei, Rejsu czy Seksmisji, to rzucam jak z kapelusza ;-) Co do tytułu to sprawdzę to jak faktycznie jest wyświetlane w napisach w samym filmie - bo on jest najbardziej wiarygodnym źródłem ;-) Pozdrawiam serdecznie Rzuwig 09:43, 20 lip 2009 (CEST)
Ten tekst używam na codzień w pracy ;-) Postaram się dodać co-nie-co od siebie w artykułach z polskimi filmami, uwielbiam je! Pozdrawiam Rzuwig 20:31, 20 lip 2009 (CEST)

Formatowanie

Zmieniłem kreseczki dla ISBN. Właściwie było poprawnie, a teraz pogorszyłem, bo w języku polskim powinny być w ISBN dywizy, a nie minusy, ale wtedy nie działa automat linkujący. sp5uhe dyskusja edycje 13:32, 26 lip 2009 (CEST)

*

Witaj. Zajrzyj tutaj, proszę :) Jos. - dyskusja 17:19, 5 paź 2009 (CEST)

Opis

Cześć. Zwracam się do Ciebie, bo pewnie masz większe doświadczenie i wiedzę w dziedzinie poprawności językowej niż uczennica gimnazjum :) Przydałoby się ujednolicić zasady stosowania linii "Opis", bo jak na razie w tym temacie panuje zupełna dowolność. Spotkałam się z kilkoma zapisami, np.

  • Opis: Treść opisu jako oddzielne zdanie.
  • Opis: cała linia jako jedno zdanie.
  • Opis: albo zupełnie luźny dopisek

Gdyby udało się ustalić, który z powyższych zapisów jest najbardziej poprawny, można by umieścić zasadę stosowania opisów na stronie pomocy. Pozdrawiam Jos. - dyskusja 16:01, 31 paź 2009 (CET)

Dziękuję :)

Bardzo miło mi się zrobiło :) Dziękuję ślicznie Jos. - dyskusja 12:52, 11 lis 2009 (CET)

Dziękuję. :-) Swoją drogą - widzę, że jesteś aktywna także w Wikipedii. Może skorzystasz tam z szablonu user admin, który przypisuje do odpowiedniej kategorii. :) Trivelt (dyskusja) 12:59, 11 lis 2009 (CET)

Ja również dziękuję za podziękowania, a przy okazji Tobie dziękuję za wkład w projekt i sprawdzanie OZ. sp5uhe dyskusja edycje 19:45, 11 lis 2009 (CET)

dodawanie strony o tej samej nazwie ale w innym znaczeniu...

Hej :) zwracam się do Ciebie, bo widzę, że masz już spore doświadczenie.. Mianowicie chciałabym utworzyć podstronę Don Juan DeMarco, ale filmu... I nie wiem jak to zrobić :/ ? (bo jest podstrona z cytatami z książki...)

Bardzo dziękuję :-)

Bardzo mi miło :-) i cała przyjemność po mojej stronie. Pomału będę uzupełniać kolejne sezony i postaram się robić coraz mniej błędów. ;-)

Strona główna

Helo! Na stronie głównej jest błąd ortograficzny: Laozi się nie odmienia (http://www.odmiana.iorg.pl/f/landara=large/) Pozdrawiam serdecznie Paterm 00:12, 7 sty 2010 (CET)

Jeśli chodzi o nazwiska zasady odmian w języku polskim są jednoznaczne - odmieniamy każde nazwisko które się da odmienić. Jednak nazwisko zostało źle odmienione, gdyż apostrof dodajemy wyłącznie jeśli ostatnia głoska nie jest wymawiana. Słownik Kurnikowy jest bardzo dobry, ale nie może być wiarygodnym źródłem informacji, gdyż powstaje podobnie ja Wikipedia czy Wikicytaty - każdy może edytować - każdy może wpisać co tylko zapragnie. sp5uhe dyskusja edycje 19:11, 7 sty 2010 (CET)

:)

Dziękuję za uwagi i poprawianie moich błędów! Wieczorem uzupełnię źródła. Pozdrawiam serdecznie :) Angie89 14:16, 12 sty 2010 (CET)

mały problem

Za każdym razem, jak robisz formatowanie automatyczne w haśle Andrzej Niemczyk zniekształca się tekst i zamiast "które w 2003 i 2005 roku zdobyły mistrzostwo" wychodzi "które w 20 stycznia 200305 roku zdobyły mistrzostwo", nie wiem dlaczego tak się dzieje :{ Angie89

Sara

Witaj!

Komedia? Nie powiem, rozśmieszyło mnie: "Tylko nie do ryb!". Ale to zdecydowanie nie jest komedia. Pozdr. --Starscream 09:16, 18 sty 2010 (CET)

Wikicytaty:Kronika

Znów trafiasz do kroniki! Utworzyłaś 8 000. hasło : ) Jos. - dyskusja 17:15, 23 sty 2010 (CET)


Ymm..

Ej, ja się staram zachowywać kolejność alfabetyczną :P. !
No to sory, musiałam się pomylić :D.
Sory, to przypadkiem było ;x. Pozdrawiam. Oola11 12:46, 6 lut 2010 (CET)
Heh, spoko. Tylko, że jak widzę, że mam nową wiadomość. To się boję xP. Oola11 12:50, 6 lut 2010 (CET)

Prosba

Alez nie ma żadnej, jedynie ustalenia z użytkownikiem sp5uhe. --DumnyPolak 00:23, 1 lut 2010 (CET)

Dziękuję za uwagę. Właśnie podjąłem kroki mające na celu spacyfikowanie konfliktu. Pozdrawiam. Mrnr84201 17:16, 1 lut 2010 (CET)

13. posterunek

Witaj!

Wszystkie komórki mojego ciała mówią, że "powystrzelał z łuku", nie "podziurawił". Ale nie będę modyfikował, bo dawno nie oglądałem tego odcinka. Choć to moje najlepsze wspomnienie z 1998 roku. Proszę, rozważ jeszcze raz, jak pamiętasz. Pozdr. --Starscream 04:15, 2 lut 2010 (CET)

Hah

Bo ja to ogólnie, nie zwracam uwagi na pisownię wielkich liter czy coś tam... No ale postaram się, nie robić błędów :D Oola11 18:27, 7 lut 2010 (CET)

Dzięki

Dzięki.. Już będę wiedzieć :D. Oola11 20:12, 10 lut 2010 (CET)

Wikipracuś

Haha, no taaa... Wciąga. Hmm, uzależnia :D. Dzięki, już będę wiedzieć. Pozdrawiam Oola11 18:57, 15 lut 2010 (CET)

Konsultacje

Najlepsze jest to, że oba hasła stworzył jeden użytkownik :)

Zbieżność cytatów jest zagadkowa, szczególnie, że żyli w różnych okresach... Mimo to Amenemopet ma cytatów więcej, wiec jego proponowałabym zostawić bez zmian. Znalazłam go na angielskiej Wikipedii, według której jest to książę egipski, syn Amenhotepa II. Straszna rozbieżność, bo u nas na cytatach przedstawia się go jako mędrca z X w. p.e.e, a według Wikipedii, jego ojciec żył w XV p.n.e.

Szczerze, nie wiem co z tym zrobić. Radzę poruszyć tą kwestię w Barze, albo udać się do jakiegoś historyka, bo ja w tym temacie jestem kompletnie zielona, a bałagan w różnych projektach mnie jeszcze bardziej kołuje :)

Można by też pójść do źródeł i spytać twórcę haseł, o ile on jeszcze u nas funkcjonuje. Pozdrawiam Jos. - dyskusja 09:44, 16 lut 2010 (CET)

Jim wie lepiej

Witaj!

Większość tych cytatów nie jest ze sobą powiązanych. To w trzech czwartych kpiny. Oraz wykorzystywanie ponadprzeciętnej naiwności Rubi i Grejsi. Alfabetyczny porządek ułatwia znalezienie najśmieszniejszych. Pozdr. --Starscream 18:32, 16 lut 2010 (CET)

Powtórki są często. Pozdr. --Starscream 18:47, 16 lut 2010 (CET)

Potwora

Sorki, że się głupio pytam ale co masz do potwory? Powiedzenie jak każde inne... Electron <Odpisz> 16:59, 17 lut 2010 (CET)

Granica między powiedzeniem potocznym a przysłowiem jest dość cieńka. Załóżmy, że jest to powiedzenie ludowe ;). Przywracam Electron <Odpisz> 17:08, 17 lut 2010 (CET)

Dyskusja

Przypomniała mi się pewna kwestia - było by dobrze, gdybyś do podpisu dodała link do swojej dyskusji. Jesteś administratorem, niech inni mają ułatwiony kontakt z tobą :)
Pozdrawiam Jos. - dyskusja 17:06, 17 lut 2010 (CET)

Można to ustawić w preferencjach. Mniej więcej w połowie zakładki "Dane użytkownika" znajduje się ramka "podpis". W białe pole wpisz kod źródłowy (czyli po prostu link do swojej strony użytkownika i dyskusji). Możesz użyć języka HTML, żeby dodać kolor, wielkość, umiejscowienie tekstu i różne takie, tylko pamiętaj, żeby zaznaczyć tę opcję pod spodem, bo inaczej zaklinuje Ci całość. Jeśli wystąpią problemy, to pytaj, sama borykałam się nad tym pół dnia, więc teraz się orientuję :) Jos. - dyskusja 17:37, 17 lut 2010 (CET)
Nie ma sprawy. Jos. - dyskusja 18:58, 17 lut 2010 (CET)

Robinson Kruzoe

Tak, ale ostatnio na lekcji kilka osób pytało się właśnie jak jest poprawnie. Robinson Kruzoe czy Cruzoe. Nauczycielka, powiedziała, że i tak i tak jest poprawnie. Ja mam akurat książkę Robinson Kruzoe. Nauczycielka miała Cruzoe ;). Ahhm, jeszcze jedno. Przypadki Robinsona Kruzoe - to jest krótsza wersja. Robinson Kruzoe, jest krótsze. Te cytaty, są z: Robinson Kruzoe. Oola11 19:53, 17 lut 2010 (CET)

Pytanie

Cześć :-) Chciałabym się Ciebie doradzić. Chciałabym rozbudować znacznie stronę Przyjaciele i wyszczególnić nagłówki odcinków, zamiast ciągle pisać odcinek 1 itd. (jestem w trakcie oglądania wszystkich sezonów od początku ;-) Tylko że tych odcinków jest dużo, i wtedy strona strasznie się zapełni i pasek przesuwania z boku będzie wręcz niewidoczny. I dlatego chciałam zapytać, czy mogę utworzyć nowe strony takie jak: Przyjaciele (sezon 1) a w haśle Przyjaciele zostawić wybrane cytaty w każdym sezonie. Pytam, bo nie chcę nie potrzebnie siać zamętu, jeśli będziesz uważać, że to jest zbędne :-) --Angie89 15:20, 19 lut 2010 (CET)

Aha, rozumiem. W takim razie nie będę kombinować :-) Dziękuje Angie89 15:56, 19 lut 2010 (CET)

Ostrzeżenie

Witam!

By uniknąć nieporozumień, piszę. Za chwilę do hasła antypolonizm dodam bardzo wulgarny cytat. Gorszy nawet od tego, który usłyszał świętej pamięci Adam Ledwoń od tego Austriaka, którego nazwiska nie potrafię wypowiedzieć. Może wpłynąć na decyzję tych, którzy chcą usunięcia wszystkiego. Pozdr. --Starscream 18:07, 20 lut 2010 (CET)

Ja też nie chcę wojny. Dlatego nie protestowałem... bardzo głośno po usunięciu kilku wpisów. I wynegocjowałem zostawienie Czerczila. Ale odwołaj się do swej godności. Tamte teksty skierowane są do Ciebie, do mnie i (Bóg jeden wie ilu) sześćdziesięciu do osiemdziesięciu milionów Polaków na całym płaskim świecie. Pozdr. --Starscream 11:03, 21 lut 2010 (CET)

pytanie

Droga Alessiu! Czy mogłabyś zapoczątkować istnienie Klubu Szalonych Dziewic na Wikipedii, bo jesteś w tym dobra?

Trudno zapoczątkować coś, o czym się nie ma zielonego pojęcia. Alessia, dyskusja 16:34, 21 lut 2010 (CET)

Notki

Przepraszam, jeśli wyszły mi zbyt długie. Zdążyłem już poznać Twoje preferencje :) Starałem się zawrzeć maksimum treści przy jak najmniejszych rozmiarach. W niektórych hasłach dotychczasowe, po prostu uznałem za niewystarczające. Pozdrawiam. Mrnr84201 21:37, 21 lut 2010 (CET)

odpowiedź

Za chwilę uzupełnię :-) nie wiem dlaczego, ciągle o tym zapominam. Angie89 22:16, 23 lut 2010 (CET)

Elton John

Kokaina << to było stąd... A że tam nie ma źródła. Ehh, szukałam na necie, ale jakoś znaleźć nie mogę. Oola11 15:48, 25 lut 2010 (CET)

Zakopane

Witaj!

Po Twojej poprawce i nasza organizacja wypowiada się okropnie o Góralach. Należy jakoś podkreślić, że to... podłe... szukam innego słowa... nie w porządku. Brzmi tak jakbyśmy się zgadzali z tą opinią. Pozdr. --Starscream 21:05, 25 lut 2010 (CET)

Tysięczny raz, najpierw coś zrobiłem, potem pomyślałem. Gdyby mieszkał w Zakopanem, czułbym się okropnie. Zatem, ten wpis najlepiej zostawić tylko w antypolonizmie. Pozdr. --Starscream 12:20, 26 lut 2010 (CET)
Miałem na myśli samo Zakopane... Powinienem w przyszłości poszukać cytatów pochlebnych. W antypolonizmie im więcej jadu tym lepiej. Pozdr. --Starscream 13:08, 26 lut 2010 (CET)
Odwołuję ostatni wpis!!! Zrobiłaś jak należy. --Starscream 13:11, 26 lut 2010 (CET)

Nie ma to jak hotel

Zrobione. Ale do: Nie ma to jak statek niestety nie znalazłam. Jeszcze poszukam ;). Pozdrawiam. Oola11 18:06, 27 lut 2010 (CET)

odpowiedź

Chciałam napisać dobrze tytuł, dlatego sprawdzałam w wielu źródłach (m.in. na FilmWeb) i wszędzie była ta wersja, więc myślałam, że jest poprawna... To znaczy, że wszyscy błędnie podpisują? :> Wiem, że się na tym znasz, ja nie bardzo, ale to dość zabawne w takim razie :-) Angie89 20:04, 28 lut 2010 (CET)

Skąd, nie mam wątpliwości, bo wiem, że wszystko co robisz i poprawiasz, jest takie jak być powinno :-) Tak tylko się zastanawiałam, z ciekawości, bo jak wspomniałam, ja się na tym nie znam. :))Angie89 20:48, 28 lut 2010 (CET)

Różne tłumaczenia

Nie ciężko się domyślić, że istnieją różne tłumaczenia poszczególnych dzieł, ale co w związku z tym? Są jakieś wytyczne stawiające wersję filmu nadawaną na TVP1 nad tę na Polsacie albo na DVD? Edytuję tak jak uważam za słuszne - jeśli coś jest nie tak, to sprecyzuj/cie w zasadach jak ma być. Qasher 17:04, 2 mar 2010 (CET)

Szablony cytuj

Witaj! Mam propozycję żeby przekopiować do wikicytatów szablony Szablony cytuj wraz z odpowienim gadżetem do wstawiania. Myślę że mogłoby to być użyteczne - czy mogłabyś mi pomóc w kwestiach technicznych? Abronikowski 23:29, 2 mar 2010 (CET)

OK, dzięki za info. Napisze do niego... Podawanie pełnych danych wraz z np. datą dostępu do strony nie jest typowe dla wikipedii, tylko w zasadzie wszędzie gdzie podaje się źródła - chodzi o to, że strona się po prostu zmienia w czasie, dlatego ta data jest dość ważna. Nie sądzę że będzie trzeba przerabiać wszystkie istniejące artykuły, ale nowe edycje byłyby, przynajmniej dla mnie, wygodniejsze. Abronikowski 23:56, 2 mar 2010 (CET)

Re: linki

Sama wcześniej mi napisałaś: "dodatkowe stosujemy tylko w naprawdę szczególnych wypadkach, np. jakiegoś wyjątkowo mało znanego pojęcia, które wymagałoby dodatkowych wyjaśnień.". Sądziłem że to właśnie taki przypadek - ale skoro linków ma nie byc w cytatach, to ok. Abronikowski 16:38, 4 mar 2010 (CET)

Spoko, dzięki :) Mam po prostu już trochę przyzwyczajeń z wikipedii :) Abronikowski 00:25, 5 mar 2010 (CET)

Dzięki.

Hmm.. Dzięki, że poprawiałaś moje błędy, i dawałaś podpowiedzi ;).

Dziękuję

Dziękuję Ci serdecznie :) Jos. - dyskusja 14:02, 5 mar 2010 (CET)

:-)

Ojej, dziękuję. Jest mi bardzo miło :-) Angie89 18:14, 5 mar 2010 (CET)

Dodane

Dodałem cytaty do strony CSI: NY! Można poprawiać! --Wiseguy 18:56, 5 mar 2010 (CET)

Odstępy

Cześć! Kiedy pierwszy raz zacząłem dodawać linki do Wikiźródeł, odstępów nie robiłem (sądzę, że nie są zbyt estetyczne). Ale później, patrząc na OZ, stwierdziłem że wszystkie moje edycje zostały następnie przejechane formatowaniem automatycznym, więc uznałem że taka tu praktyka... Pozdrawiam --Teukros 00:22, 6 mar 2010 (CET)

To ciekawe, bo u mnie po jego użyciu te dodatkowe entery właśnie się pojawiają. Jedyne co mi przychodzi do głowy, to nieprawidłowa współpraca gadżetu z przeglądarką (może nie był dostosowywany do Opery). Cóż, na technicznych sprawach nie znam się wcale, więc formatowanie automatyczne zostawię w spokoju. Dzięki za zwrócenie uwagi. --Teukros 00:29, 6 mar 2010 (CET)

Szkoła

Haha, a Ci powiem, że ostatnio byłam chora cały tydzień, więc luzik. Ale tak to, to zależy. Ja i tak nie przykładam się zbytnio do nauki, uczę się przed lekcjami, na przerwach, i wtedy zapamiętam więcej :D 6 klasa to jeszcze luzik, w gimnazjum będzie gorzej ^^ Oola11 20:53, 6 mar 2010 (CET)

Odp. Jan

Witaj, nic się nie stało. Każdy może się pomylić. Dziękuję za Twoje miłe słowa: "Witaj, miło, że przyłączyłaś się do edytowania Wikicytatów"...

Pozdrawiam. --SolLuna dyskusja 00:40, 9 mar 2010 (CET)

Kategoria

A nie byłoby czytelniej gdyby pokazywało liczbę stron (ew. liczbę podkategorii i stron), jak na wikipedii? Abronikowski 11:46, 10 mar 2010 (CET)

Pidżama Porno

Jest dobrze. Oola11 15:27, 11 mar 2010 (CET)

Archiwum

Jeżeli używasz przycisku "przenieś", to musisz zaznaczyć opcję "zostaw przekierowanie pod dotychczasowym tytułem", bo inaczej Twoja strona dyskusji zostanie usunięta. Kiedy już przeniesiesz stronę, usuwasz redirect i wpisujesz link do archiwum (jeżeli chcesz, bo możesz ją równie dobrze pozostawić pustą). Ja jednak po prostu utworzyłam stronę archiwalną (Użytkownik:Alessia/archiwum) i przekopiowałam tam treść swojej dyskusji. W ten sposób co prawda historia edycji pozostaje przy stronie aktualnej, ale moim zdaniem to nie ma większego znaczenia, bo można powrócić do jej starszych wersji. Możesz przenieść swoją dyskusję, albo ją przekopiować, wybór należy do Ciebie :)
Podejrzewam, że piszę trochę niezrozumiale, więc pytaj jakby co. Pozdrawiam Jos. - dyskusja 17:04, 11 mar 2010 (CET)