Wojciech Lemański: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 830 bajtów ,  3 lata temu
drobne merytoryczne
(→‎O Wojciechu Lemańskim: drobne merytoryczne)
(drobne merytoryczne)
* Nasi polscy biskupi czujnie strzegą doczesnych dóbr Kościoła publicznie i głośno występując w ich obronie. Szkoda, że nie zabrzmiał ten głos równie dobitnie w obronie ludzi wypędzanych z ich domów, pozbawianych dorobku całego życia, rozkułaczanych, nacjonalizowanych, przesiedlanych, odzieranych z własności i godności, poniewieranych przez okupantów tej czy innej maści. Wtedy odwaga naprawdę kosztowała, a odważnych trudno było usłyszeć. Dziś w obronie własnych przywilejów gotów przemawiać każdy, choć już dalece nie każdy ma ochotę tego słuchać.
** Źródło: [http://www.parafiajasienica.waw.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=561:ekipa-sprztajca-&catid=38:kazania&Itemid=70 ''Ekipa sprzątająca'', parafiajasienica.waw.pl, 9 marca 2012]
 
* Papież całuje rękę skrzywdzonego przez polskiego duchownego. Młody ksiądz z Wielączy filmuje dzieci w WC. Biskup Hoser, który księdza pedofila zrobił proboszczem w Tarchominie odpoczywa w Medjugorie. Spiżowy ksiądz Jankowski spadł z cokołu. A dziadek Leon [Knabit] - "nie widziałem, nie słyszałem, nie wierzę". Biedni polscy księża, biedny Episkopat, biedny dziadek Leon.
** Opis: o stosunku duchownych do [[pedofilia|pedofilii]]
** Źródło: [https://tygodnik.dorzeczy.pl/kraj/98185/Moze-juz-czas-odpoczac-Ks-Lemanski-uderza-w-o-Knabita.html ''"Może już czas odpocząć?". Ks. Lemański uderza w o. Knabita''], dorzeczy.pl, 28 marca 2019.
** Zobacz też: [[Franciszek (papież)]], [[Henryk Hoser]], [[Henryk Jankowski]], [[Leon Knabit]], [[Przestępstwa i wykroczenia seksualne w Kościele katolickim]]
 
* Piętnowanie zła, choćby nawet pośród duchownych, nie jest zbrodnią. A stawanie w obronie skrzywdzonych jest obowiązkiem.

Menu nawigacyjne