Dyskusja użytkownika:Jadwiga: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
brak opisu edycji
Wiem co napisała San, wiem co jest napisane w zasadach. Jest tam napisane "5. '''Każdy''' cytat powinien być opatrzony wiarygodnym źródłem. ". Ten cytat w artykule sprawiedliwość '''nie był''' opatrzony wiarygodnym źródłem, więc powinien być usunięty. Moja edycja była zgodna z publicznymi zasadami - nie napisano w nich, że "zakazane jest usuwanie starszych, nieuźródłowionych cytatów". Jeśli tak nie jest, to chcę wiedzieć czemu. Dlaczego ten sam cytat może być w jednym artykule i jest spoko, a w innym nie może. W gruncie rzeczy, przywracając ten cytat łamiesz zasady tak samo, jak ja wcześniej - dodajesz cytat bez źródeł. Jeśli chcesz powiedzieć "to nie jest nowy cytat" to zauważ, że San sama napisała, że "nie ulega wątpliwości, że to nowy cytat". Odnoszę wrażenie, że zapominacie o ratio legis tej zasady - została ona wprowadzona po to, by nie było nieuźródłowionych i niepewnych cytatów. W związku z tym, usuwając ten cytat z artykułu sprawiedliwość realizuję cel zasad. Argumentem San było przede wszystkim to, że nieuźródłowionych edycji nie ma komu usuwać. W tym wypadku taka osoba się znalazła - ja jestem gotowa, wiec ten argument jest nieaktualny. Proszę o rzeczowe ustosunkowanie się do moich argumentów, a nie odpowiadanie na zasadzie "bo tak". Po prostu nie rozumiem logiki waszego postępowania. [[Użytkownik:Dainava|Dainava]] ([[Dyskusja użytkownika:Dainava|dyskusja]]) 19:03, 10 lip 2014 (CEST)
:"5. '''Każdy''' cytat powinien być opatrzony wiarygodnym źródłem. " - to mówią zasady. Jeśli zasady zakazują usuwania nieuźródłowionych cytatów - proszę o zacytowanie takiego punktu regulaminu. Nie robię niczego wedle własnego widzimisię - postępuję teraz zgodnie z puntem nr 5 waszych zasad. Nie chcę się kłócić, nie chcę trollować, ale nie chcę też słuchać ataków osobistych - chcę, byśmy rozmawiali jak poważne osoby, tymczasem odnoszę wrażenie, że traktuje mnie się jak osobę gorszą tylko dlatego, że mam tu mniejszy wkład. Nie odniosłaś się w żaden sposób do moich argumentów, tylko rozpoczęłaś ataki osobiste, sugerując, że jestem osobą niedojrzałą emocjonalnie. Chcę usłyszeć konkrety - który punkt regulaminu zakazuje usuwania edycji bez źródeł. [[Użytkownik:Dainava|Dainava]] ([[Dyskusja użytkownika:Dainava|dyskusja]]) 19:58, 10 lip 2014 (CEST)
:::Zapytam może inaczej. Po poszukiwaniach udało mi się znaleźć [http://www.zwoje-scrolls.com/zwoje11/text11p.htm tę stronę] wspominającą ten cytat (pod koniec II części, przy zdjęciu płonącej Warszawy w dniu 16 września), wiadomo, że pochodzi on z przemówienia Starzyńskiego, jednak żadne źródło nie podaje z którego dnia. Czy można to uznać za dostateczne źródło? Wasze zasady mówią o imieniu i nazwisku autora (jest), tytule audycji (przemówienia Starzyńskiego nie miały tytułów) i linku do strony, z której cytat zaczerpnięto - link do strony został podany. Jako iż jak widzę, tutaj o wiele większe znaczenie od pisanych zasad mają zasady niepisane, pytam Cię jako adminkę, czy akceptujesz takie uźródłowienie? [[Użytkownik:Dainava|Dainava]] ([[Dyskusja użytkownika:Dainava|dyskusja]]) 20:43, 10 lip 2014 (CEST)
34

edycje

Menu nawigacyjne