Marian Banaś

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Marian Banaś (ur. 1955) – polski urzędnik państwowy, m.in. minister finansów w rządzie Mateusza Morawieckiego, od 2019 prezes Najwyższej Izby Kontroli.

O Marianie Banasiu[edytuj]

  • Ja sam chcę go przede wszystkim zapytać, jak strażnik odzyskiwania podatków sam przy tych podatkach tak znacząco manipulował. Był jak lis w kurniku, i to jest dla mnie najważniejsze: że człowiek, który ma być świętszy od papieża, nie jest. Bo skoro służby skarbowe obciążają mechanika samochodowego, który przez grzeczność wymienił inspektorkom lampę i nie dał im paragonu, to przepraszam bardzo, coś tu jest nie tak. I jeszcze zapytam go o mafię VAT-owską, która u niego pracowała.
  • Pan minister Marian Banaś podkreślił wagę Najwyższej Izby Kontroli w funkcjonowaniu państwa polskiego. Podkreślił, że pod jego kierunkiem Izba będzie działała w sposób niezależny i stanowczy (Poruszenie na sali), że kontrole, które będą prowadzone, będą wnikliwe i będą służyły Polsce. W czasie swoich obrad komisja założyła, podejmując taką, a nie inną opinię, że wszystkie czynności, które powinny przeprowadzić służby specjalne związane ze sprawdzaniem oświadczeń majątkowych kandydatów, zostały wykonane.