Przejdź do zawartości

Krzysztof Kwiatkowski (polityk)

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Krzysztof Kwiatkowski

Krzysztof Kwiatkowski (ur. 1971) – polski polityk, prezes Najwyższej Izby Kontroli, prokurator generalny, minister sprawiedliwości w rządzie Donalda Tuska.

  • Czekam na ten kompromis, nawet jak niektórzy będą o tym informować z uśmiechem, który będzie przypominał zaciśnięte usta. Z kompromisem jest jak z dzieleniem tortu. Dzielić trzeba tak, żeby każdy myślał, że dostał największy kawałek.
  • Informuję, że wszelkie porównania mojej osoby do pana Mariana Banasia uznaję nie tylko za nieuzasadnione, ale absolutnie nietrafione. Nigdy w życiu nie byłem na „ty” z łysym sutenerem obwieszonymi złotymi łańcuchami.
  • Każdy minister sprawiedliwości powiedziałby, że najlepszą sytuacją jest możliwość przeprowadzenia procesu i osądzenia w trybie sądowym dowolnego zbrodniarza czy terrorysty, bo proces sądowy to również możliwość przedstawienia opinii publicznej wszystkiego tego, za co odpowiada dana osoba. (…) To, że tego numeru jeden na światowej liście terroryzmu już nie ma to dla nas wszystkich dobra wiadomość.