Elżbieta Witek

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Elżbieta Witek

Elżbieta Witek (ur. 1957) – polska polityk i nauczycielka, posłanka na Sejm, pełniąca m.in. funkcje rzecznika prasowego rządu, ministra spraw wewnętrznych i administracji oraz marszałka Sejmu, posłanka i rzeczniczka rządu Beaty Szydło.

  • Chciałabym zaprotestować przeciwko mówieniu, że jesteśmy podzieleni. Jest różnica zdań i ona jest normalna, bo kiedy się podejmuje odpowiedzialność za państwo, za obywateli, a podejmuje ją rząd i także pan prezydent, to jest trudna sztuka. Rządzenie w ogóle jest trudną sztuką. My nie mówimy tutaj o konflikcie wewnątrz naszego obozu, możemy mówić o dyskusjach, o różnych drogach dojścia do tego samego celu. Bo jesteśmy z tego samego obozu.
  • Henryk Zieliński umożliwił mi dostęp do prohibitów i z zapartym tchem siedziałam w bibliotece i czytałam. To były przedwojenne gazety i książki historyczne z okresu międzywojennego. Stamtąd czerpałam wiedzę o Katyniu czy układzie Ribbentrop-Mołotow.
  • Jeżeli ma się wspólny cel i siedzi się przy wspólnym stole, rozmawia się, dyskutuje, to zawsze jest nadzieja, że znajdzie się dobre rozwiązanie. Znajdziemy takie rozwiązanie, które pozwoli powiedzieć, że rzeczywiście dogłębnie reformujemy polski wymiar sprawiedliwości.

O Elżbiecie Witek[edytuj]

  • Pani poseł Elżbieta Witek jest doświadczonym parlamentarzystą, jest osobą do której mamy pełne zaufanie, osobą poważną, doskonale zorientowaną we wszystkich problemach naszego życia.
Commons-logo.svg