Przejdź do zawartości

Krzysztof Bosak

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Krzysztof Bosak (ur. 1982) – polski polityk.

A B C Ć D E F G H I J K L Ł M N O Ó P Q R S Ś T U V W X Y Z Ź Ż

Krzysztof Bosak (2020)
 • Analizując problemy na styku kształcenia uniwersyteckiego i rynku pracy dochodzę do dwóch wniosków: 1) Jakkolwiek by nie modyfikować szkolnictwa wyższego, to i tak nie rozwiąże ono problemu zbyt małego popytu na pracę w skali całej gospodarki. 2) Problem wyboru „niepotrzebnych” rynkowo kierunków kształcenia nie rozwiąże się bez wprowadzenia przynajmniej niewielkich opłat za wszystkie studia.
 • Był raz pan, dumny pan,
  co słowiańskie miał imię Jarosław,
  władzę miał, ale chciał
  ligi posła przerobić na osła.
 • Być może na początku XX wieku kobiety politycznie podążały za mężczyznami. Dziś tak nie jest, czego świadectwem jest różny rozkład poparcia w obu grupach płciowych. Jednym z celów mojej kampanii było przekonanie do nas większej liczby pań. Protekcjonalne wypowiedzi temu nie służą.
  • Opis: o wypowiedzi Janusza Korwin-Mikkego.
  • Źródło: onet.pl, 30 czerwca 2020
 • Były członek zespołu doradców Tuska, człowiek, któremu PO proponowała funkcję ministra finansów, były prezes zagranicznego banku, człowiek bez żadnego samodzielnego doświadczenia politycznego, który entuzjastycznie witał w Polsce międzynarodową finansjerę z JP Morgan i popierał oczekiwany przez międzynarodową finansjerę traktat CETA, człowiek który ciągle nie wyklucza w swych wypowiedziach wepchnięcia Polski do strefy euro. (…) To jest zła zmiana dla Polski. Mateusz Morawiecki być może ma kwalifikacje na bankiera czy nawet euroentuzjastycznego ministra finansów, ale nie powinien zostać premierem Rzeczypospolitej.
 • Cieszymy się, że udało nam się zablokować obchodzenie urodzin Jaruzelskiego w polskim parlamencie. Cieszymy się też, że przyszło wiele ludzi, aby wyrazić swój sprzeciw wobec robienia wydarzenia publicznego i politycznego z urodzin ostatniego przywódcy komunizmu.
 • Cymański postuluje nowe progi podatkowe, nowe podatki, nowe ulgi i nowe świadczenia społ. Mamy wreszcie w Polsce prawdziwą socjaldemokrację!
 • Dla radykalnej lewicy każdy człowiek o poglądach konserwatywnych czy narodowych, przywiązany do takich wartości jak Bóg, Honor i Ojczyzna jest faszystą. Niestety, słuchając wypowiedzi przeciwników ideowych, słyszę to słowo w ich ustach tak często, że można się z czasem przyzwyczaić do takiej etykietki, a to jest bardzo niebezpieczne.
 • Jest Pani hieną sugerując, że ta śmierć była przez wyrok TK. Gdyby porozmawiała Pani z lekarzami zamiast szczuć to dowiedziałby się Pani, że czasami mimo najlepszych wysiłków takiego nieszczęścia nie da się uniknąć.
  • Opis: o wpisie Barbary Nowackiej nt. śmierci kobiety w Świdnicy, która zmarła przez wstrząs septyczny związany z ciążą.
  • Źródło: onet.pl, 6 listopada 2021
 • Marsz Niepodległości wbrew wszystkiemu, co się mówi, i wbrew wszystkim politycznym interpretacjom w pierwszej kolejności miał być i jest wielką manifestacją patriotyczną. Oczywiście za inicjatywą jego organizacji stały środowiska neoendeckie takie jak Młodzież Wszechpolska i ONR, ale otworzyły się one na inne środowiska prawicowe i konserwatywne. Nie chodzi w nim jedynie o promowanie idei narodowych. Mimo że kończył się pod pomnikiem Romana Dmowskiego, nie chodziło nawet o jakieś nachalne wyeksponowanie jego postaci kosztem innego z ojców polskiej niepodległości Józefa Piłsudskiego, koło którego pomnika zresztą też marsz przeszedł. Chodziło głównie o uczczenie Święta Niepodległości w sposób żywy, niezależnie od rządowych inicjatyw i przemówień. Chodziło o pokazanie, że można być dumnym z bycia Polakiem, z naszej tradycji, z naszych barw narodowych.
 • Nawet jak Lidze wzrośnie o kolejne 5 procent, to i tak nie wrócę.
 • Nie zgadzam się z oceną, że środowiska konserwatywne nie zapraszają uznanych na świecie autorytetów. Dopiero co byłem w Krakowie na wykładzie prof. Alejandro Chafuena, teoretyka wolnorynkowej myśli ekonomicznej z USA. Ostatnio zorganizowaliśmy spotkanie z prof. Andrew Michtą, dyrektorem warszawskiego biura The German Marshall Fund.
 • Panie Marszałku! Wysoki Sejmie! Przedstawił nam rząd informację o sytuacji banków. A czego nam nie przedstawił rząd? Nie przedstawił nam zapowiadanej przez wicepremier Emilewicz, której nie ma zresztą na sali, ustawy o wakacjach kredytowych. Przypomnijmy: byłem pierwszym posłem, który tutaj w trakcie nocno-porannych obrad nad tarczą antykryzysową wypomniał premierowi Morawieckiemu, byłemu prezesowi banków i człowiekowi wywodzącemu się z sektora bankowego, który jako bankowiec przez wiele lat doradzał premierowi Tuskowi, a dopiero później zadał się z Jarosławem Kaczyńskim i został nominowany na ministra finansów, później na premiera, przypomniałem i wypomniałem premierowi, że w tarczy antykryzysowej nakładane są obowiązki na wszystkich: na obywateli, na przedsiębiorców, na administrację, a jest tylko jeden sektor w Polsce, na który nie są nakładane żadne nowe zobowiązania. To sektor bankowy.
  • Opis: w trakcie debaty nad informacją Rządu w sprawie sytuacji na rynku kredytowym w związku ze skutkami pandemii COVID-19.
  • Źródło: sejm.gov.pl, 7 maja 2020
 • Państwo prawa z władzą sądowniczą sprawowaną przez pogan to jakaś kompletna pomyłka. Jeśli sąd konstytucyjny ma mieć władzę zmieniania norm życia społecznego to jedynie pod warunkiem, że jest obsadzony przez tradycyjnych chrześcijan. Inaczej wprowadza chaos lub wprost wspiera zło
  • Źródło: Twitter, 3 stycznia 2019.
 • Platforma Obywatelska w 2007 roku miała świetny wynik (wyborczy – red.) m.in. dzięki głosom młodzieży. A w okresie jej rządów bezrobocie młodzieży wzrosło o ok. 7 punktów procentowych i jest to więcej niż średnia dla całej UE (ok. 5 pkt. proc.).
 • Polska przywróci Europie normalność. Stąd wyjdzie impuls do oczyszczenia Europy. Będziemy wałem przeciw nawale dewiacji.
 • Ta impreza ze swastyką w tle i nazistowskimi pozdrowieniami to nie była nasza impreza, a przypisywanie nam faszystowskich poglądów jest absurdalne. Z nas się nabijają na nacjonalistycznych forach internetowych, że nie umiemy zrobić poważnej awantury. Że jesteśmy grzeczni chłopcy. Nasza organizacja to kilka tysięcy osób, które naprawdę robią coś dobrego. To zwykli, młodzi ludzie, a nie jakieś tępe osiłki. Media chcą nas wdeptać w ziemię, ale wzmacniają tymi atakami. Traktują nas jak kupę idiotów. A jak stwierdził jeden z publicystów, być może jesteśmy już chyba ostatnim środowiskiem, które patriotyzm traktuje serio.
 • Twarde słowa z prezydenckiego orędzia brzmiałyby znacznie mocniej i wiarygodniej gdybyśmy wcześniej słyszeli podobne wobec poprzedniego rządu, gdy deptał on standardy państwa prawa i zwykłej przyzwoitości w zawłaszczonych mediach publicznych.
  • Opis: o orędziu Andrzeja Dudy w TVP
  • Źródło: gazeta.pl, 1 stycznia 2024
 • Usuwanie ciąży przy zagrożeniu życia płodu jest niedopuszczalne, również karanie dziecka śmiercią za krzywdę wyrządzoną jego matce jest niewłaściwe.
 • W świecie celebrytów, zwłaszcza tych salonowych, istnieje przyzwolenie, by tych, którzy mają inne poglądy niż politycznie poprawne, niekoniecznie bliskie obozowi władzy, znieważać dość wulgarnie.
 • W żaden sposób nie byłem konsultowany ws. wyborów. Mamy wiedzę wyłącznie medialną, jest to zupełnie niepoważne. I to jeszcze w jakich okolicznościach jest to ogłaszane? W momencie gdy prezydent uczestniczył w debacie wyborczej. To kolejne upokorzenie urzędującego prezydenta.
  • Opis: o przesunięciu wyborów prezydenckich w maju 2020 po debacie między kandydatami.
  • Źródło: onet.pl, 7 maja 2020
 • Wydatki na wojsko rzeczywiście są dość wysokie, bo około 26 mld zł; w ustawie budżetowej znajdują się one pod pozycją „Obrona narodowa”. Jednak gdy im się dobrze przyjrzeć, zobaczymy, że koszt zakupu uzbrojenia to niewielka pozycja. Większość pochłaniają środki przeznaczone na zatrudnienie, zaopatrzenie, usługi remontowe. Podobnie rzecz się ma z bezpieczeństwem publicznym. Okazuje się, że większość pieniędzy pochłaniają struktury, które funkcjonują w tle, więziennictwo czy Straż Graniczna. Więziennictwo to ok. 2 mld zł, a np. CBA – 100 mln złotych. Do więziennictwa możemy dodać emerytury Służby Więziennej, które są schowane w budżecie Ministerstwa Sprawiedliwości. Podobnie Agencja Wywiadu – jej budżet roczny to najwyżej jedna trzecia budżetu ostatniego filmu o Jamesie Bondzie.
 • Zgoda, że Marsz Niepodległości nie był jeszcze doskonały. Ale był lepszy, niż rok temu. A Polska z Marszem jest lepsza, niż gdy go nie było.
  • Opis: o Marszu Niepodległości.
  • Źródło: onet.pl, 13 listopada 2013

O Krzysztofie Bosaku

[edytuj]
 • Mam kłopot z Bosakiem. Ilekroć ma miejsce rzeczowa dyskusja, choćby o sytuacji w UE, mówi rzeczy logiczne, spójne, jakby miał gotowego puzzla w głowie. Ale jak się włącza ideologia - jego poglądy są nie do przyjęcia. I jeszcze towarzystwo Brauna, Sośnierza, Winnickiego.
 • Podczas rozmowy z Samuelem Pereirą i Dawidem Wildsteinem na platformie telewizyjnej „Gazety Polskiej” Robert Winnicki i Krzysztof Bosak robili wiele, by zjeść i mieć ciastko. Bronili aktów przemocy jako wyrazu politycznej frustracji, a zarazem odżegnywali się od nich, twierdząc, że nie są ich inspiratorami. Starali się nie zniechęcić do siebie autorów tych aktów, ale nie sprawiali wrażenia ludzi, dla których działanie przemocowe jest bezpośrednim doświadczeniem. Jakby starali się uniknąć wglądu w samych siebie i przyznać, że przemoc jest im z gruntu obca.