Donald Trump

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Skocz do: nawigacja, szukaj
Donald Trump wraz ze swoją żoną Melanie

Donald Trump (ur. 1946) – amerykański przedsiębiorca, miliarder. Ubiega się o nominację na kandydata Partii Republikańskiej w wyborach prezydenckich w USA w 2016 roku.

 • Jeśli musisz używać viagry, to znaczy, że to nie ta kobieta.
  • Opis: gdy w wieku 58 lat żenił się z młodszą o 24 lata Melanią Knauss.
  • Zobacz też: seks
Uwaga: W dalszej części znajdują się słowa powszechnie uznawane za wulgarne.
 • W tak śnieżną zimę Al Gore powinien stracić Nagrodę Nobla.
  • Źródło: „Forum”, 22 lutego 2010
  • Zobacz też: Al Gore

O Donaldzie Trumpie[edytuj]

 • Donald Trump prawdopodobnie nie odnosiłby tak dużych sukcesów, gdyby House of Cards nie pokazało Ameryce, że jej elity są jeszcze bardziej zepsute, niż przypuszczali wyborcy. (...) Popkultura ma silniejszy wpływ na świat niż naukowa prawda.
 • Przy całym zafascynowaniu tym, co Trump mówi – z punktu widzenia politologicznego – to gdyby on został prezydentem Stanów Zjednoczonych, byłaby to tragedia dla świata. Nie ma żadnych wątpliwości. To nie jest człowiek, który potrafi być dyplomatą, nie jest to człowiek, którego interesują interesy innych, to nie jest człowiek, który rozpatruje interesy z punktu widzenia innego niż własnej osoby i on to mówi bardzo wyraźnie. Świat to ja – można by to wręcz tak przetłumaczyć.
 • Ponieważ jest on butny, pewny siebie i nie przyznaje się do błędów, ani nie przeprasza za swoje kontrowersyjne wypowiedzi ponad połowę Amerykanów ma negatywną opinię o nim. Mało prawdopodobne jest, aby uzyskał on nominację Partii Republikańskiej jako jej kandydat na prezydenta. Ostatnio zaskoczył wszystkich Putin swoją opinią o Trumpie nazywając go „inteligentnym”, „utalentowanym” i „absolutnym liderem w rywalizacji prezydenckiej”. Trump wyraził zadowolenie z tych komplementów i odwzajemnił się stwierdzeniem, że Putin jest przywódcą „jakiego nie mamy w naszym kraju”.
Frank Avery (do Alexa Wagnera): Słyszałeś kiedyś o człowieku o nazwisku Nigel Griffith?
Danielle Wilde: Równie dobrze mógłbyś zapytać nowojorczyków o Donalda Trumpa.
 • Trump opowiada, jak bardzo fajny jest reżim Putina i jego Rosja. I że trzeba się do niej przytulić. Że NATO jest przestarzałe. Po co nam sojusze w Europie czy w Azji? Jego skłonność do Rosji jest całkiem wyraźna. Najbliższymi współpracownikami i doradcami w polityce zagranicznej są Carter Page, lobbysta Gazpromu, oraz Paul Manafort, były doradca ukraińskiego prezydenta Wiktora Janukowycza. Jest jasne dla wszystkich, że Manafort pracuje jednocześnie dla Trumpa i dla Kremla. Dla Polski zwycięstwo Donalda Trumpa to katastrofa.