Przejdź do zawartości

Steve Bannon

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Steve Bannon (2017)

Steve Bannon (właśc. Stephen Kevin Bannon; ur. 1953) – amerykański dziennikarz, szef kampanii wyborczej i doradca prezydenta Donalda Trumpa (2017).

  • Nie przetrawiał informacji w konwencjonalnym sensie – albo wręcz w ogóle ich nie przetwarzał. Nie czytał. Nawet nie przeglądał. Jeśli coś było wydrukowane, mogłoby nie istnieć. Niektórzy uważali, że był wtórnym analfabetą (kwestia sporna, jako że potrafił czytać nagłówki i artykuły o sobie, a przynajmniej nagłówki artykułów o sobie, i plotki na szóstej stronie tabloidu „New York Post”). Inni twierdzili, że jest dyslektykiem; z pewnością jego zrozumienie było ograniczone.
  • Trzech najważniejszych facetów z kampanii Trumpa [Donald Trump Jr., Jared Kushner i Paul Manafort] stwierdziło, że to dobry pomysł spotkać się z przedstawicielem obcego rządu w wieżowcu Donalda Trumpa w sali konferencyjnej na 25. piętrze – bez prawników. Nawet jeśli uważasz, że to nie było zdradzieckie, niepatriotyczne albo po prostu kretyńskie – a ja myślę, że było wszystkim naraz – to i tak ktoś powinien wtedy natychmiast zadzwonić po FBI.

O Stevie Bannonie[edytuj]