Użytkownik:Maksymilian Sielicki/Archiwum

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Witamy w Wikicytatach! To wspaniale, że chcesz poświęcić nieco swojego czasu, by poszerzyć i ulepszyć zawartość tego projektu. Mamy nadzieję, że spodoba Ci się tutaj i zostaniesz z nami na dłużej. Oto kilka stron, które mogą pomóc Ci w początkach pracy na Wikicytatach:

Smile 2.jpg

Przed dokonaniem edycji poznaj zasady i zobacz, do czego służy opis zmian.

Jeśli nie jesteś pewien (pewna), czy dobrze rozumiesz zasady i zalecenia, nie eksperymentuj w przestrzeni głównej! Służy do tego brudnopis.

Henri Becquerel[edytuj]

Bardzo proszę o uzupełnienie źródła o nr, rok, stronę. Z góry dziękuję. Alessia, dyskusja 00:20, 29 wrz 2011 (CEST)

Nędznicy[edytuj]

Witaj! Prawo autorskie nakazuje podawać imię i nazwisko lub pseudonim autora oraz tłumacza, więc zamiast kasować ważną informację w haśle, popraw artykuł tak, aby było wiadomo, który cytat jest w czyim tłumaczeniu, skoro się w tym orientujesz i dodajesz nowe cytaty, mając zapewne źródło pod ręką. Alessia, dyskusja 11:51, 19 paź 2011 (CEST)

Kategorie, interwiki itp.[edytuj]

Witaj! Poprawiłam na Twojej stronie Użytkownik:Maksymilian Sielicki/JCh kategorie i interwiki, ponieważ wyświetlała się ona jak normalne hasło, przez to znalazła się w kategoriach i linkowała o Wikicytatów w innych wersjach językowych. Alessia, dyskusja 14:24, 15 mar 2012 (CET)

Licznik odsłon[edytuj]

Cześć! Nic mi o tym nie wiadomo. Pewną wiedzę o hasłach najczęściej edytowanych może dać ta strona, ale licznika odsłon jako takiego chyba nie mamy. Alessia, dyskusja 21:55, 22 mar 2012 (CET)

Proszę uprzejmie. :) Alessia, dyskusja 22:08, 22 mar 2012 (CET)

Jan Długosz[edytuj]

Proponuję, żebyś uwagi o tym, czy Długosz był historykiem, czy nie, wpisywał w Wikipedii, a nie tutaj. Definicje w Wikicytatach zwykle są kopiowane stamtąd. Tam jest w definicji i kronikarz, i historyk, jak również twórca jednego z najwybitniejszych dzieł średniowiecznej historiografii europejskiej, a w artykule jest napisane autor licznych publikacji historycznych. Jeśli te stwierdzenia są błędne, to należałoby to w Wikipedii poprawić, jeśli zaś prawdziwe, to Twoje poprawki są chyba trochę nieuzasadnione. Alessia, dyskusja 21:01, 2 kwi 2012 (CEST)

Józef Bilczewski[edytuj]

Cześć! Czy mógłbyś skrócić (lub pociąć) ten fragment? Takich długich tekstów raczej tu nie wrzucamy. Alessia, dyskusja 16:09, 7 wrz 2012 (CEST)

Nie ma limitu, ale chcemy uniknąć oskarżeń o naruszanie praw autorskich i dyskutowania o tym, czy tak długi tekst mieści się jeszcze w pojęciu cytat (zob. Zasady ogólne, p. 12). Pozdrawiam. Alessia, dyskusja 16:17, 7 wrz 2012 (CEST)
Nie o moje zadowolenie tu chodzi i nie jestem prawnikiem, żeby spekulować, czy mieści się to w prawie cytatu. Alessia, dyskusja 00:56, 8 wrz 2012 (CEST)

Patrolujący[edytuj]

Cześć! Włączyłam Ci uprawnienia patrolującego, tzn., że obecnie Twoje edycje będą automatycznie oznaczane jako sprawdzone. Możesz też patrolować i oznaczać edycje innych osób. Pozdrawiam. Alessia, dyskusja 11:48, 3 paź 2012 (CEST)

Bardzo Ci dziękuję, to bardzo miłe, co napisałeś. Pozdrawiam serdecznie i życzę wielu ciekawych edycji. Alessia, dyskusja 23:49, 3 paź 2012 (CEST)

Re: Miejsce zaimka...[edytuj]

Cześć! W tym wypadku który nie jest zaimkiem pytającym, lecz zaimkiem względnym, który teoretycznie powinien rozpoczynać zdanie podrzędne. Nie jest tak jednak w każdym wypadku. Myślę, że pomocne w odpowiedzi na Twoje pytanie, są wyjaśnienia, jakie znalazłam w Poradni Językowej PWN: 1, 2, 3. Czy wyrażenie za panowania jest zleksykalizowane? Raczej nie. Prawdopodobnie poprawiłabym tak, jak Ty to zrobiłeś. Pozdrawiam. Alessia, dyskusja 16:33, 27 gru 2012 (CET)

Re:Dietrich von Hildebrand[edytuj]

Nie wiem, czy dobrze zrobiłem to, o co prosiłeś. Czy „tłum." jest w odpowiedniej kolejności źródła? Pozdrawiam. Mały dobosz (dyskusja) 21:29, 20 cze 2013 (CEST)

Re: YT jako źródło[edytuj]

Cześć! Z zasad: Materiały umieszczane w serwisie YouTube często naruszają prawa autorskie, często też są usuwane; w związku z tym nie zaleca się podawania tego serwisu jako źródło, chyba że chodzi o oficjalne konto danego człowieka, instytucji lub stacji telewizyjnej. Podobnie korzystając z innych materiałów zamieszczonych w Internecie, należy się upewnić, że nie naruszają one praw autorskich. Nie słyszałam dotąd jednak, by coś było blokowane z powodu podawania linku do YT. Spróbuję się dowiedzieć od użytkowników, którzy są lepiej zorientowani w sprawach technicznych. Pozdrawiam, Alessia, dyskusja 15:35, 11 wrz 2013 (CEST)

Napisałam już w tej sprawie do Beau; może coś się wyjaśni. Ostatnio mamy plagę spamerów na wiki, być może to w związku z tym... Alessia, dyskusja 15:51, 11 wrz 2013 (CEST)

Re: Urban o Korwinie[edytuj]

To rzecz jasna nie słowa Urbana, kopiowałem szablon cytatu z dołu i zapomniałem zmienić autora, w następnej edycji już podałem p. Łazukę. Przyznam, że dosyć mocno bym się zdziwił, gdyby Jerzy Urban napisał/powiedział coś takiego. :D Ozi (dyskusja) 18:37, 14 paź 2013 (CEST)

JKM[edytuj]

Tak, to mialo byc inne zrodlo. Dzięki za poprawienie:) Lowdown (dyskusja) 17:21, 8 gru 2013 (CET)