Arkadiusz Mularczyk: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
m
(Zmieniam cytat na posiadający znanego z imienia i nazwiska autora)
m (→‎O Arkadiuszu Mularczyku: drobne redakcyjne)
 
* Po tym, co wydarzyło się dziś na Zgromadzeniu Parlamentarnym Rady Europy w Strasburgu Prawu i Sprawiedliwości trudno będzie odrzucić zarzuty o antydemokratyczne zapędy. Podwładni Jarosława Kaczyńskiego należeli bowiem do mniejszości członków Zgromadzenia, którzy opowiedzieli się przeciwko rezolucji wzywającej turecki reżim Recepa Tayyipa Erdoğana m.in. do uwolnienia opozycjonistów, dziennikarzy i innych więźniów politycznych. Politycy Prawa i Sprawiedliwości znaleźli się we wtorek w zdecydowanej mniejszości. Za przyjęciem rezolucji opowiedziało się aż 113 członków Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy. 12 wstrzymało się od głosu. Przeciwko walce Rady Europy z powszechnymi w Turcji represjami i masowymi aresztowaniami opozycji, ograniczeniem wolności mediów i planami wprowadzenia kary śmierci w sprawach politycznych opowiedziało się jedynie 45 europejskich parlamentarzystów. W tej wspierającej turecki reżim grupie znalazło się niestety aż sześcioro Polaków. Byli to posłowie PiS: Margareta Budner, Włodzimierz Bernacki, Daniel Milewski, Arkadiusz Mularczyk, Dominik Tarczyński oraz Andrzej Wojtyła.
** Autor: Jakub Noch, [http://natemat.pl/206765,zgromadzenie-parlamentarne-rady-europy-wezwalo-erdo-ana-do-uwolnienia-opozycji-i-dziennikarzy-pis-zaglosowal-przeciw ''Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy wezwało Erdoğana do uwolnienia opozycji i dziennikarzy. PiS zagłosował... przeciw''], natemat.pl, 25 kwietnia 2017.
** Zobacz też: [[Jarosław Kaczyński]], [[Prawo i Sprawiedliwość]], [[Recep Tayyip Erdoğan]]
 
* Zacznijmy zadawanie pytań, bo Mularczyk – Jola Rutowicz komisji – blokuje nam pracę.
** Autor: [[Sebastian Karpiniuk]], [http://politbiuro.pl/politbiuro/1,88474,5963721,Lepper_przed_komisja_sledcza_ds__naciskow___na_zywo.html politbiuro.pl] z 19 listopada 2008
 
 
{{SORTUJ:Mularczyk, Arkadiusz}}
23 946

edycji

Menu nawigacyjne