Jan Nowak-Jeziorański: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 111 bajtów ,  9 lat temu
linki
m (formatowanie)
(linki)
* Byłem przekonany, że droga do niepodległości wiedzie poprzez załamanie centralnej władzy w Moskwie, że bez tego nie może być mowy o emancypacji krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Nie przewidywałem, że katalizatorem tych procesów stanie się Polska, a na pewno nie przewidywałem tego przed powstaniem „Solidarności”.
** Źródło: Paweł Kocięba, ''[[:s:Dziennik Dolnośląski nr 0/Nie ma demokracji bez podziałów|Nie ma demokracji bez podziałów]]'', „Dziennik Dolnośląski” nr 0, 31 sierpnia 1990.
** Zobacz też: [[Solidarność]]
 
* Byłem przekonany, że komunizm upadnie, ponieważ tkwiące w nim sprzeczności prędzej czy później musiały doprowadzić do załamania systemu.
 
* Ja mogę nie lubić tego rządu, ale on został wyłoniony w wolnych wyborach i jest moim rządem, bo jest rządem polskim.
** Opis: o rządzie [[SLD]].
 
* Jest dla mnie nie do przyjęcia, że Polska ma do tej wojny dokładać ze swoich niesłychanie ograniczonych funduszy. Nie stać nas na wydanie z początku 25 milionów dolarów, a później prawdopodobnie znacznie większej kwoty, kiedy sami przechodzimy okres niesłychanego ubóstwa środków.
* Nie ma demokracji bez udziału obywateli. Tam, gdzie obywatele nie interesują się życiem publicznym, demokracja jest bardzo krucha.
** Źródło: Paweł Kocięba, ''[[:s:Dziennik Dolnośląski nr 0/Nie ma demokracji bez podziałów|Nie ma demokracji bez podziałów]]'', „Dziennik Dolnośląski” nr 0, 31 sierpnia 1990.
** Zobacz też: [[demokracja]]
 
* Pesymizm jest proroctwem, które samo się spełnia.
** Opis: podczas narady dowództwa Armii Krajowej 29 lipca 1944 r.
** Źródło: Roman Daszczyński, ''Odsieczy nie będzie, zostaliśmy sami'', „Gazeta Wyborcza”, 20 stycznia 2010.
** Zobacz też: [[powstanie warszawskie]]
 
* To był najbardziej dramatyczny moment mojego życia, ale mimo wszystko wiedziałem, że mi wierzą. Już nic nie można było wtedy zrobić. Niczemu zapobiec.
23 944

edycje

Menu nawigacyjne