Penis

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Penis, prącie, członek męski – narząd kopulacyjny u samców ssaków. Penisa posiadają także inne kręgowce, np. wiele gadów oraz niektóre ptaki (kazuary, strusie).

  • A obrzezanie? Dokonuje się na penisie. To na nim mężczyzna nosił znak przymierza z samym Bogiem. Miał codziennie przypominać sobie, że jest powołany do płodzenia dzieci. Kościół przeniósł to na poziom bardziej duchowy głoszenia Ewangelii wszystkim narodom, ale źródła tkwią właśnie w życiu seksualnym.
  • Dla wielu rdzennych ludów z wysp Polinezji węgorz jest bogiem, który w mitach dotyczących stworzenia świata zastępuje węża. Jest też ważnym źródłem pożywienia i symbolem erotycznym – słowo, którego wielu wyspiarzy używa na określenie węża, tuna, to synonim penisa.
    • Autor: James Prosek, „National Geographic Polska”, marzec 2011
  • Istredd, ja nie mogę nawet wykluczyć, czy nie traktowała cię wówczas instrumentalnie. Tego, panie czarodzieju, nie da się wykluczyć li tylko na podstawie rozmowy. W takim przypadku jak mi się zdaje, instrument bywa istotniejszy od elokwencji.
  • Penis był tak potężnym symbolem rzymskiej siły i mocy, że według niektórych architektoniczne centrum cesarstwa, Forum Augusta mogło zostać zaprojektowane tak, by go przypominało. Choć budowla ta nigdy nie została w pełni odkopana, w zachowanym zarysie widać długi hol, u podstawy flankowany przez dwie hemisfery. Oglądany z góry plan przywodzi na myśl największe fascinum, jakie kiedykolwiek wybudowano.
  • Penis jest najbardziej pomysłowym wyczynem inżynierii, jaki można sobie wyobrazić – struktura dźwigni, hydraulika, mechanizmy tłoczące i pompujące, wrażliwość na ciepło. Żadna konstrukcja stworzona przez człowieka mu nie dorównuje.
Uwaga: W dalszej części znajdują się słowa powszechnie uznawane za wulgarne!