Przejdź do zawartości

Uma Thurman

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Uma Thurman, 2009

Uma Karuna Thurman (ur. 1970) – amerykańska aktorka.

  • Jeśli chodzi o muzyczny talent, to potrafię tańczyć. Jestem beznadziejna. Z drugiej strony, jak dotąd w żadnym filmie nikt nie musiał podkładać za mnie głosu, więc może nie jest jeszcze tak źle.
  • Każdy rodzic boi się o swoje dzieci i chciałby im oszczędzić zmartwień. A zawód aktora, jak mało który, obfituje w troski i rozczarowania.
  • Kiedy spotykam mężczyznę, najpierw patrzę mu w oczy. Jeśli wyczuwam erotyzm w jego spojrzeniu, spuszczam wzrok, żeby podziwiać całą resztę.
    • Źródło: „Forum”, 17 września 2007
    • Zobacz też: mężczyzna
  • Mam wrażenie, że sława trochę mnie rozpieściła. Uwielbiam zaspokajać swoje zachcianki. Lubię kupować drogie rzeczy, weszło mi to w nawyk. Czasem myślę sobie, że któregoś dnia to wszystko się skończy, że pieniądze znikną i że idąc do sklepu, będę musiała ograniczyć się tylko do niezbędnych zakupów. Każda gwiazda prędzej czy później pójdzie w odstawkę. I co wtedy? Nie mam pojęcia i prawdę mówiąc, na razie niezbyt często się nad tym zastanawiam. Nie wyobrażam sobie innej pracy. Płacą mi za to, co lubię. I jeszcze coś: popularność ma to do siebie, że wystarczy byle drobiazg, jakieś słowo lub gest, by dzięki tobie ludzie poczuli się szczęśliwi. Dla normalnego, szarego człowieka to niezwykłe przeżycie móc porozmawiać z gwiazdą choćby tylko przez chwilę. Cieszę się, jeśli w ten sposób mogę poprawić komuś nastrój…
  • Moja mama żartuje, że kiepska ze mnie matka, bo zazwyczaj jest tak, że rodzice są surowi dla swoich pociech, a dziadkowie je rozpuszczają. Tymczasem według niej ja już tak rozpieściłam swoje maluchy, że jej, jako babci, nie zostało już nic do roboty. Sama nie wiem. Być może na wiele im pozwalam, ale jakoś nie zauważyłam, żeby źle się zachowywały. Pewnie powinnam je uczyć, że przy stole siedzi się prosto i tak dalej, ale zawsze potrafią mnie rozbroić. Pewnie, jak tak dalej pójdzie, wychowam sobie dwa potwory…
  • Nie mam absolutnie nic przeciwko temu, by mężczyzna dał mi oparcie.

Zobacz też: