Ewa Kurek: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 646 bajtów ,  4 miesiące temu
cytat
(drobne merytoryczne)
(cytat)
'''[[w:Ewa Kurek (historyk)|Ewa Kurek]]''' (ur. 1951) – polska historyk, scenarzystka, reżyserka i autorka książek o tematyce historycznej, badaczka stosunków polsko-żydowskich.
* 2 sierpnia 1998 roku odbył się w Hajfie pogrzeb. Żegnali go Żydzi, Niemcy, Polacy, Rosjanie i Arabowie różnych wyznań. Żegnali bracia w kapłaństwie i rabini. Każdy z nich cenił i kochał ojca Daniela za co innego - wszyscy cenili go i kochali za bezinteresowną, ponadnarodową i ponadreligijną miłość bliźniego, za umiejętność godzenia sporów i waśni, za umiłowanie prawdy.
** Opis: o księdzu [[Daniel Rufeisen|Danielu Rufeisenie]].
** Źródło: [https://opoka.org.pl/biblioteka/T/TE/izrael.html Ewa Kurek, ''W Izraelu odnalazłem się jako chrześcijanin. Wspomnienie o Ojcu Danielu Rufeisenie''], 20 listopada 1998.
 
* Dziś Izraelem rządzą Żydzi, którzy mentalnie wyrośli w cywilizacji rosyjskiej. Wiktor Jerofiejew, współczesny rosyjski pisarz twierdzi, że Rosjanie nie znoszą dobrego traktowania, że od dobrego traktowania „psują się jak kiełbasa na słońcu”. A rząd polski starał się przez lata traktować współczesnych izraelskich Żydów o rosyjskiej mentalności dobrze. I popsuli się jak kiełbasa na słońcu, czyli uznali, że wobec Polaków wolno im już wszystko. To właśnie Litwacy, tacy jak ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, odpowiadają dziś za politykę Izraela. Trzeba ich traktować zatem tak, jak należy traktować Rosjan. Twardo i bez zbędnej kurtuazji. Innego języka nigdy nie zrozumieją.
92

edycje

Menu nawigacyjne