Dyskusja użytkownika:Janeksad: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
;[https://pl.wikiquote.org/w/index.php?title=%C5%BBycie_po%C5%9Bmiertne&curid=63308&diff=496502&oldid=496473#bodyContent Ad:Życie pośmiertne]
Przepraszam najmocniej, ale nie widzę związku tych ilustracji z tematem „Życie pośmiertne”. Przejrzałem odpowiednie hasła w kilku wersjach Wikipedii i sprawdziłem tamtejsze grafiki, ale pokazują one głównie niebo albo piekło, ewentualnie świetlisty tunel – nawet te wydały mi się nieodpowiednie. A wieczerza w Emaus ma już tak odległy związek z życiem pośmiertnym, że nie widzę sensu utrzymywania takiej grafiki. Nie chcę wycofywać tej edycji, bo wiem, jak frustrujące to jest dla osoby edytującej, ale proponowałbym przemyśleć w ogóle potrzebę ilustrowania tego hasła. [[Użytkownik:Maitake|Maitake]] ([[Dyskusja użytkownika:Maitake|dyskusja]]) 20:31, 9 maj 2019 (CEST)
 
== Cytowanie pośrednie ==
 
Zdecydowanie odradzam przytaczanie wypowiedzi z drugiej czy nawet trzeciej ręki, bo nie ma pewności, ani jak cytat brzmiał, ani kto go tak naprawdę wygłosił. Musiałem usunąć cytat z Wyszyńskiego, bo w [https://www.tvp.info/42584329/kaczynski-musimy-bronic-dzieci-przed-ich-seksualizacja przywołanym źródle] Jarosław Kaczyński mówi „…Stefan Wyszyński mówił, że jeżeli będzie ktoś chciał…”, a więc nie jest to cytat dosłowny (mowa zależna), w dodatku podawany z pamięci, więc może być bardzo niedokładny. Z kolei cytat o pomocy udzielanej przez duchowieństwo polskie opatrzone jest w [https://www.niedziela.pl/artykul/94129/nd/Zafalszowywanie-zachowan-hierarchow źródle] wprowadzeniem: „W obszernym dziele „Polacy i Żydzi pod okupacją niemiecką 1939-1945. Studia i materiały”, <u>opracowanym pod redakcją</u> pracownika Żydowskiego Instytutu Historycznego Andrzeja Żbikowskiego, czytamy na s. 907…”, a więc zupełnie nie wiadomo, kto jest autorem tych słów, wiadomo tylko, że padły w książce pod redakcją Żbikowskiego. Ten cytat też musiałem usunąć jako pozbawiony de facto autora. Nie jestem jednak w stanie kontrolować każdego cytatu i porównywać go ze źródłem, dlatego prosiłbym o większą uwagę w tym zakresie podczas edytowania Wikicytatów. [[Użytkownik:Maitake|Maitake]] ([[Dyskusja użytkownika:Maitake|dyskusja]]) 16:44, 12 maj 2019 (CEST)

Menu nawigacyjne