Bartosz Arłukowicz: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 103 bajty ,  5 lat temu
m
red., format, dr zmiana
(wymiana zdjęcia)
m (red., format, dr zmiana)
[[Plik:Bartosz Arłukowicz Sejm 2016.jpg|mały|<center>Bartosz Arłukowicz</center>]]
'''[[w:Bartosz Arłukowicz|Bartosz Arłukowicz]]''' (ur. 1971) – polski polityk lewicowy, lekarz pediatra, minister zdrowia, poseł na Sejm RP i wiceprzewodniczący „Komisji hazardowej”, były minister zdrowia.
 
==Wypowiedzi==
* Ja będę do pana apelował, aby pan zaapelował, jako przewodniczący Sekuła, do sprawozdawcy Sekuły, żeby sprawozdawca Sekuła przyjął wniosek przewodniczącego Sekuły.
** Źródło: [http://tvp.info/informacje/ludzie/srebrnousty-waldemar/4155687 tvp.info ''Srebrnousty Waldemar'', 16 marca 2011]
 
* Jeżeli premier rządu przy publicznym przesłuchaniu mówi: „tak, popełniłem błąd jako premier, podejmując takie, a nie inne decyzje”, świadczy to o tym, że jednak do czegoś ta komisja dochodzi.
** Opis: o przesłuchaniu [[Jarosław Kaczyński|Jarosława Kaczyńskiego]] przed „Komisją„komisją hazardową”.
** Źródło: [http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Bartosz-Arlukowicz4 radiozet.pl, 9 lutego 2010]
 
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10884898,Arlukowicz__Skostnialy_system_broni_sie_przed_zmianami_.html gazeta.pl, 29 grudnia 2011]
 
* PO jest obła, śliska, taka masa, która się podporządkowuje oczekiwaniom zewnętrznym. (...) Mistrzem plastikowości jest Donald Tusk. Szanuję go jako premiera, ale on jest strasznie miałki poglądowo.
** Opis: wypowiedź z grudnia 2009 r.
** Źródło: Renata Grochal, [[Agnieszka Kublik]], ''PO wyciska SLD i PJN'', „Gazeta Wyborcza”, 11 maja 2011.
** Zobacz też: [[Platforma Obywatelska]], [[Donald Tusk]]
** Źródło: [http://www.rp.pl/artykul/2,507889.html rp.pl]
 
* W czasie ostatnich dni nasiliła się eskalacja błędnych informacji, pewien chaos medialny. Próbuje się zmienić stary skostniały system, on zawsze będzie się opierał. (...) Ta ustawa jest bardzo trudna. Wprowadza elementarny porządek w sektorze leków, gwarantuje dostęp do nowoczesnego i skutecznego leczenia dla wszystkich pacjentów, a nie tylko tych, których na to stać. Kończy się pewien etap: etap dzikiego zachodu w polskiej polityce lekowej.
** Opis: o nowej ustawie o lekach refundowanych.
** Źródło: [http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114884,10884898,Arlukowicz__Skostnialy_system_broni_sie_przed_zmianami_.html gazeta.pl, 29 grudnia 2011]
 
* W rządach Jarosława Kaczyńskiego były dwa etapy. Pierwszy taki, w którym był wielkim zwolennikiem wideoloterii i otworzenia kilkunastu (...). I tworzono ustawę pisaną przez Totalizator i tu przyznał się premier do błędu. Powiedział, że to był błąd, który popełnił, że pozwolił na tą sytuację i potem wejście do gry Zyty Gilowskiej i całkowita odmiana polityki i strategii wokół hazardu.
** Opis: o udziale [[Jarosław Kaczyński|Jarosława Kaczyńskiego]] w procesie nowelizacji ustawy o grach i zakładach wzajemnych.
** Źródło: [http://www.radiozet.pl/Programy/Gosc-Radia-ZET/Bartosz-Arlukowicz4 radiozet.pl, 9 lutego 2010]
** Zobacz też: [[afera hazardowa]]
 
==Cytaty oO Bartoszu Arłukowiczu==
* Arłukowicz swoje wystąpienie zamienił w [[kabaret]]. Zajął się głównie lustrowaniem innych. Żenada.
** Autor: [[Wanda Nowicka]]
** Opis: o debacie nad wnioskiem o votumwotum nieufności dla Bartosza Arłukowicza.
** Źródło: [http://wyborcza.pl/1,75478,15326951,_Arlukowicz_show__w_Sejmie__o_wyjazdach_do_Dubaju_.html wyborcza.pl] z, 23 stycznia 2014 r.
 
* Chciał pan mieć człowieka, który nie będzie panu siusiał do [[namiot]]u do wewnątrz, tylko na zewnątrz, ale pan Arłukowicz ma tę umiejętność, że siusia zarówno na zewnątrz, jak i do wewnątrz.
inna wersja:
''"Ja„Ja rozumiem, że pan chciał mieć człowieka, który nie będzie panu szukał do namiotu, ale pan Arłukowicz ma taką zdolność, że siusia i w środku, i na zewnątrz"zewnątrz”''
** Autor: [[Leszek Miller]]
** Opis: podczas debaty poprzedzającej głosowanie ws. odwołania ministra zdrowia Bartosza Arłukowicza
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,104314,title,Jest-decyzja-sejmu-ws-Bartosza-Arlukowicza-Minister-zostaje-na-stanowisku,wid,16355978,wiadomosc.html?ticaid=11214c wiadomosci.wp.pl] z, 24 stycznia 2014 r.
** Zobacz też: [[namiot]]
 
* Bartosz jest bardzo zdolny. Jeśli praca w komisji wypromuje go jako polityka, to będzie miała przynajmniej tę jedną zasługę.
** Autor: [[Aleksander Kwaśniewski]]
** Źródło: „Polityka” nr 10, z 6 marca 2010 r., s. 122.
 
* Posłowie PSL-u z charakterystycznym ludowym zaśpiewem ubolewają w Sejmie nad tym, jak zniszczony medialną nagonką jest Bartosz Arłukowicz, minister choroby, przepraszam, zdrowia, główny bohater afery z refundowaniem recept. „Wiadomości”''Wiadomości'' w TVP podały, że Arłukowicz marzył o tym, żeby zostać ministrem zdrowia przed ukończeniem czterdziestego roku życia. I to marzenie mu się spełniło. Przypomina mi się dowcip o tym, jak facet łapie złotą rybkę, ta mówi mu: „Puść mnie, puść, a spełnię twe życzenie”. Facet mówi: „Chcę być księciem” i nagle budzi się w jedwabnej pościeli, a kobiecy głos mówi: „Ferdynandzie, wstawaj, jedziemy do Sarajewa”.
** Autor: [[Tomasz Piątek]], [http://www.krytykapolityczna.pl/TomaszPiatek/Chinskaszczepionka/menuid-215.html ''Chińska szczepionka'', krytykapolityczna.pl, 27 stycznia 2012]
 
** Autor: [[Bolesław Piecha]]
** Opis: o działaniach Ministerstwa Zdrowia w sprawie braku leków onkologicznych.
** Źródło: [http://wiadomosci.wp.pl/kat,126474,title,B-Piecha-Arlukowicz-nie-panuje-nad-resortem-zdrowia,wid,14423722,wiadomosc.html wp.pl] z, 19 kwietnia 2012 r.
 
* Minister dał reklamę mojej osobie, ale jej prawdziwość jest mniej więcej taka jak jego udolność w prowadzeniu ministerstwa. Wszystkie działalności gospodarcze zawiesiłem przed przyjęciem mandatu poselskiego. To forma pomówienia. Spotkamy się w sądzie.
** Autor: [[Piotr Chmielowski]]
** Opis: w trakcie debaty nad wnioskiem o votumwotum nieufności dla Bartosza Arłukowicza.
** Źródło: [http://wyborcza.pl/1,75478,15326951,_Arlukowicz_show__w_Sejmie__o_wyjazdach_do_Dubaju_.html wyborcza.pl] z, 23 stycznia 2014 r.
 
* Przystojny mężczyzna. Może się podobać kobietom.
** Autor: [[Jarosław Kaczyński]]
** Opis: o Bartoszu Arłukowiczu.
** Źródło: [http://www.tvn24.pl/0,1720714,0,1,awans-kopacz-to-bylaby-kpina-ze-spolecznstwa-a-arlukowicz,wiadomosc.html tvn24.pl] z, 13 października 2011 r.
 
 
{{DEFAULTSORTSORTUJ:Arłukowicz, Bartosz}}
[[Kategoria:Polskie osobowości telewizyjne]]
[[Kategoria:Pediatrzy]]
[[Kategoria:Politycy SLD]]
[[Kategoria:Politycy Socjaldemokracji Polskiej]]
[[Kategoria:Polscy lekarze]]
[[Kategoria:Polskie osobowości telewizyjne]]
[[Kategoria:Uczestnicy programów typu reality show]]
[[Kategoria:Pediatrzy]]

Menu nawigacyjne