Edwin Bendyk: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 951 bajtów ,  3 lata temu
nowy cytat
m (poprawa linków, int., drobne techniczne)
(nowy cytat)
* Narzekając często (i słusznie) na europejską biurokrację warto jednak pamiętać, (…) że w czołówce najbardziej innowacyjnych krajów świata znajdują się takie państwa, jak Szwecja, Finlandia, Dania, które skutecznie podejmują konkurencję ze Stanami Zjednoczonymi i Japonią.
** Źródło: [http://bendyk.blog.polityka.pl/?p=222 Antymatrix, 9 maja 2007]
 
==O==
* Obecny kryzys kapitalizmu nie jest, jak przekonuje Rafał Woś, kryzysem pracy, tylko jest kryzysem patriarchatu w krańcowej fazie rozkładu, i degeneracji, w którym praca najemna jest kluczowym instrumentem reprodukcji hierarchii społecznej, opresji i podporządkowania. Trump, Erdoğan, Putin, Orbán i wszyscy inni mizoginistyczni macho u władzy będą tego systemu grabarzami, bo swymi decyzjami przyspieszają nadejście jego terminalnego kryzysu.<br />Czy zdołamy uratować się przed katastrofą? Nie wie nikt. Wiadomo natomiast, że odpowiedź zależy od politycznej świadomości i innowacyjności kobiet oraz ich gotowości do przejęcia odpowiedzialności za świat.
** Źródło: [http://antymatrix.blog.polityka.pl/2017/09/20/przyszlosc-pracy-reforma-czy-rewolucja/#more-3475 ''Przyszłość pracy. Reforma czy rewolucja?''], Antymatrix, 20 września 2017.
** Zobacz też: [[kobieta]], [[kapitalizm]], [[praca]], [[Rafał Woś]]
 
==P==
 
 
{{DEFAULTSORTSORTUJ:Bendyk, Edwin}}
[[Kategoria:Polscy dziennikarze naukowi]]
[[Kategoria:Polscy dziennikarze prasowi]]
23 944

edycje

Menu nawigacyjne