Dyskusja Wikicytatów:Cytaty z wikimedian

Treść strony nie jest dostępna w innych językach.
Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów

Komentarze trzy. I pół.[edytuj]

 1. Wiele bym usunął, na przykład ten - nieśmieszny i z brzydką literówką.
 2. Tutaj skarby: Dlaczego edytuję plwiki.
 3. Czy są jakieś zasady ich zamieszczania?
Czytelnik powinien zwrócić uwagę na fakt, iż strona ta nie należy de facto do zasadniczej części serwisu Wikicytaty.


Ukłony,


Zezen (dyskusja) 07:15, 23 sie 2021 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

Po odczekaniu kilku dni usunąłem i poprawiłem samo Zastrzeżenie, stosując się do jego ducha.
Ukłony Zezen (dyskusja) 17:58, 29 sie 2021 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

@Jadwiga Wypowiedziałabyś się, bo wiem, że masz sentyment do tego zbioru. Zerо πiσ 02:09, 30 sie 2021 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

Strona istnieje od 2004 roku, w 2006 zostało dookreślone, iż: "Na tej stronie użytkownicy i współtwórcy Wikicytatów mogą zamieszczać wypowiedzi innych użytkowników polskojęzycznych projektów Wikimedia, które uznają za dowcipne, ciekawe bądź po prostu z jakiegoś powodu warte utrwalenia.

Zastrzeżenie: poniższe cytaty zostały dobrane w sposób subiektywny [...]." Zatem zawartość strony nie stoi w sprzeczności z tym, co określono powyżej. "Czy są zasady", "brak zasad", "czy mieliśmy głosowanie społeczności". Nad czym?, czy nad retoryką: "A czemu „powinien” i „nie należy faktycznie” (mimo tego domniemanego „faktu”). ". have fun! (to cytat z TORa z pierwszej edycji). Nadal aktualny. Ja nie widzę powodu, aby nagle zaczynać szukać czegoś więcej/innego, niż czym ta strona jest od tylu lat i dotąd nikomu nie przeszkadzała.
Teraz dopiero widzę edycje Zezena i opisy, dlaczego usuwa cytaty, np.: "nie rozumiem dowcipu, mało śmieszne, odkrywcze czy ponadczasowe - nie znam Alesi ani kontekstu". Jakby obecność cytatu na stronie miała zależeć od tego, czy Zezen go zrozumiał, czy nie. No i jeszcze, czy znał daną osobę. Ja to chyba pierwszy raz widzę takie zachowanie użytkownika. @Zezen: cofam wszystkie te Twoje edycje. Jadwigadyskusja 02:52, 31 sie 2021 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

Szanowna Jadwigo i pozostali czytelnicy,
 1. Tytułem auprezentacji: pl.wikiquote.org, 91, 2014-01-12 12:18 a z +10K na innych
 2. A ja widzę. I jest wiele powodów, niektóre wymienione niżej. Czyli się tu nie zgadzamy @Jadwiga.
 3. "2006 zostało dookreślone" - kto "dookreślił"? Bo jeśli jedna osoba, to ja "dookreśliłem" coś nowego. Proszę o URL do głosowania i konsensusu. Czy też osobny wątek o tym w Wikicytaty:Portal społeczności założyć? (A propos, widzę że jako ostatni tam dosyć pokrewny PZP - egzekwowanie.)
 4. "Ja to chyba pierwszy raz widzę takie zachowanie użytkownika.". Nie pierwszy, przypominam autocytat: Zauważyłem też podobne uwagi sprzed laty, Dyskusja użytkownika:Jadwiga#Dziwne obyczaje.
 5. Wikicytaty:Wikietykieta: "[...] usuń z tekstu dyskusji słowa dawnej krytyki lub ewentualnie streść ją do absolutnego minimum. Osoba krytykowana często nie ma śmiałości zrobić tego za Ciebie." itp.
 6. Wikicytaty:Czym Wikicytaty nie są : "Informacje natury osobistej dozwolone są jedynie w bardzo ograniczonym zakresie i jedynie na stronie użytkownika. Jeśli szukasz miejsca na założenie własnej witryny internetowej, skorzystaj z usług jednego z darmowych serwisów hostingowych."
 7. Nie znalazłem w wikicytatach polityki homologicznej do WP:KI, ale 5F WikiMediów nam przyświeca. Widzę tu Twój konflikt interesów. (Ja go nie mam, gdyż cytatów o mnie nie ma, a dodałem głównie cytaty zanonimizowanych kont z "Motywacje wikipedystów".)
 8. Usunęłaś przy okazji hurtem moje nowe.
 9. Nie znalazłem w wikicytatach polityki homologicznej do WP:OWN, ale sama idea też uniwersalna. -> Skomentuj proszę powyższe punkty i przedyskutujmy w większym gronie, które tu pasują, a które może nigdzie.
 10. @Zero gdyż nie mam czasu zagłębiać się w historię głosowań Specjalna:Użytkownicy/sysop a w Wikicytaty:Archiwum, Wikicytaty:Kronika (kończy się na 2017) tylko jedną zasadę znalazłem, więc możesz(cie) tu być potrzebni, choćby jako pamięć instytucjonalna, a i sama sprawa dosyć Meta.
Uśmiechajmy się do siebie!
Dobranoc Zezen (dyskusja) 20:23, 31 sie 2021 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

@Zezen tak, usunęłam "hurtem" Twoje nowe poprawki, tzn. widziałam jedną, w pierwszej edycji, zamiast "polskie" poprawiłeś na "polskojęzyczne". Zamierzałam Cię poprosić, abyś to na nowo skorygował, ale nie zdążyłam przed Twoją uwagą, w takiej sytuacji z mojej strony przeprosiny.
I dziękuję za merytoryczną dyskusję, z mojej strony szacunek za konkret.
Swojego zdania w sprawie "Cytatów z wikimedian" nie zmieniam.
Dodatkowe argumenty:

 1. osoby, których wypowiedzi od lat są zamieszczone na stronie, nie zgłaszały zastrzeżeń (poza jednym przypadkiem) i może nie chciałyby, aby zostały usunięte
 2. każda osoba, która wypowiada się, nie tylko na Wikipedii i pozostałych projektach, bierze odpowiedzialność za to, co mówi. Jeśli zdanie zostało powiedziane, nie cenzurujmy, czy to dobrze, czy źle, czy jest dobre, czy nie, aby je zamieścić.
 3. każda wypowiedź na stronach projektów wiki zostaje "na zawsze", nawet ta usunięta, też de facto "jest".

Nie będę się więcej na ten temat wypowiadać, bo moje zdanie jest takie i trudno prowadzić dyskusję w tej sytuacji. Oczywiście będę czytać, bo odmienne spojrzenie drugiego człowieka na ten sam temat jest ważne. Jadwigadyskusja 15:40, 1 wrz 2021 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

Dziękuję za merytoryczną a elegancką odpowiedź, @Jadwiga i także załączam wyrazy szacunku.
"Prześpię się" z tym i odpowiem po jakimś czasie; zgodnie z naszym Przysłowia polskie/P: "Pośpiech jest wskazany tylko przy łapaniu pcheł."
Ukłony
Zezen (dyskusja) 16:20, 1 wrz 2021 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]
Aby jeszcze bardziej atmosferę rozrzedzić, oto co właśnie znalazłem w polwikowej dyskusji o smoku:
A: Jakie są dowody na nieistnienie smoków? Czy stwierdzenie że film z Discovery Channel swoją realnością zmylił wielu widzów jest słuszne? Czy istnieje wiarygodne źródło które mówi, że film jest sfabrykowany? [...]
B: Przyłączam się do pytań. A co z kwasem solnym co rozpuszcza po śmierci kości?
C: Smoki nie są fikcyjne, ogładałem discovery channel z 2004 film-:Smoki. Urzeczywistniona fantazja ", był tam opisany smok znaleziony w Rumunii. Dokłądnie samica z młodym, naukowcy udowodnili istnieje stworzeń potrafiacych wytwarzać ogień. Polecam ten film, w bardzo naukowy sposób wytłumaczyli ich ewolucje i budowę ciała. Wszyscy w ten sposób wiedzą że smoki istnieją.
Zaproponuję to później do dodania.
Ukłony wieczorne, Zezen (dyskusja) 20:33, 1 wrz 2021 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]

@Zezen Dyskusja w sprawie smoków budzi szczery uśmiech, świetny tekst.
Czy znasz zbiór Mnemotechniki (https://pl.wikisource.org/wiki/Mnemotechniki) Jarosława Lipszyca, ciekawa jest idea powstania książki. Autor we wstępie pisze: "Nie jestem autorem tej książki. Nie napisałem ani jednego ze słów, które w niej przeczytacie. Ta książka ma setki autorów, a ich listę znajdziecie gdzieś pod koniec. Są na niej imiona i nazwiska, pseudonimy, numery IP. Za tymi nazwami nie zawsze skrywają się ludzie. Niektóre są oznaczeniami botów - małych, sprytnych programów komputerowych. Wszystkie te słowa pochodzą z Wikipedii."(https://pl.wikisource.org/wiki/Wst%C4%99p_(Lipszyc).
Przypomniała mi się ta książka, kiedy przeczytałam "Jakie są dowody na nieistnienie smoków". Niektóre dyskusje na Wikipedii, Wikicytatach itp. mają charakter podobny do tej o smoku i wykorzystując ideę Mnemotechnik można by je, przy okazji napotkania, gromadzić w osobnym podrozdziale w "Cytatach z wikimedian". Pomysł nie jest do końca nowy, bo w artykule są zapisy z IRC. Jadwigadyskusja 01:18, 2 wrz 2021 (CEST)Odpowiedz[odpowiedz]