Dyskusja:Polacy

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Gorąca prośba[edytuj]

Proszę nie umieszczać wypowiedzi osób, które opluwały Polskę, Polaków i robią to nadal. W szczególności proszę o nie umieszczanie cytatów zdrajcy D. Tuska, K. Szczuki i Pasikowskiego. One powinny trafić na śmietnik zamiast do encyklopedii.Powyższa niepodpisana wypowiedź została dodana przez 89.65.167.105 (dyskusja) 22:00, 18 lip 2015‎.

To, że nie zgadzasz się z czyimiś poglądami, nie daje ci prawa do kasowania cytatów z tych osób. San85 (dyskusja) 23:49, 18 lip 2015 (CEST)
Nie ma sensu kopać się z koniem. Wikipedię opanowały wściekłe pieski G.wna Wyborczego, które dzień i noc pilnują oszczerczych cytatów o Polakach.

Dlaczego jest tu tyle cytatów z Gazety Wyborczej[edytuj]

Dlaczego jest tu tyle cytatów z Gazety Wyborczej , która publikuje treści wybitnie antypolskie ? Nie wiem skąd autorzy tych tekstów biorą opinie o Polakach przypisując najgorsze cechy Widocznie w ich środowisku takie cechy są normą stąd wyobrażenie o całym narodzie Ja przebywam w nieco innym towarzystwie i nie mogę zgodzić się z publicystami Wyborczej Powyższa niepodpisana wypowiedź została dodana przez 81.129.76.217 (dyskusja) 14:17, 26 maj 2014.

Tylko że te cytaty to raczej z wywiadów, a nie z dziennikarzy GW... Powyższa niepodpisana wypowiedź została dodana przez 83.30.209.48 (dyskusja) 17:18, 26 maj 2014.

To nie są cytaty z wywiadów tylko z felietonów Przecież obok jest nazwisko autora

Cytaty są takie, jakie dodali użytkownicy Wikicytatów. Jeśli uważasz, że czegoś brakuje, to nie ma prostszej drogi, jak po prostu samemu coś dodać. Oczywiście zgodnie z zasadmai (czyli z wiarygodnym źródłem). :) 78.8.31.147 08:10, 27 maj 2014 (CEST)

Cytaty dosyć jednostronne.[edytuj]

Pluć na tę Polskę, pluć... Za komuny propaganda starała się, jak mogła, zohydzić Polaków w oczach Polaków. Wiadomo, jak było – bieda, dezorganizacja. Skąd się one brały? Przyniosła je komuna. Aliści władcy PRL starali się odpowiedzialność za nie przerzucić na społeczeństwo. Dlaczego, według komunistycznej propagandy, w PRL było żle? -Bo Polacy byli leniami, złodziejami, oszustami, pijakami, brudasami, prymitywami. Prasa, radio, TV od rana do wieczora wypominały to poddanym PRLu. Opisywano z detalami różnego rodzaju afery i pseudosfery (nie wspominając o udziale w nich towarzyszy), wyliczano, ile to alkoholu na głowę się wypija (unikając niezręcznych porównań z ZSRR), ile dni przeciętny Polak spędza na zwolnieniu lekarskim (oczywiście lewym), ile razy w życiu idzie do teatru czy kina, ile książek rocznie czyta. Z takim narodem nawet tak znakomity ustrój, jak socjalizm, nie był w stanie sobie poradzić! (Może rząd, jak radził Bertold Brecht, powinien był rozwiązać naród i wybrać drugi?). Ta propaganda trwała baaaardzo długo, włączali się w nią artyści, jak choćby Młynarski w paskudnym tekście piosenki W Polskę idziemy, drodzy panowie. No i naród uwierzył… Polacy potrafili w braku państwowości utrzymać język i tradycję, nie poddali się często bardzo brutalnej germanizacji i rusyfikacji. Wiecznie niepokorni – ale to często zapewniało sukces. Waleczni i odważni do przesady (czasem bez sensu…). Niestety – często leniwi, niezorganizowani, skonfliktowani wewnętrznie. Jednym z ludzi którzy pozytywnie wypowiadali się o nich był… Adolf Hitler!

A antysemityzm? To nie Polacy wznieśli Auschwitz, że o innych obozach nie wspomnę. I nie jest przypadkiem, że właśnie w Polsce było od średniowiecza największe w Europie skupisko Żydów. Polski antysemityzm był początkowo napędzany propagandą religijną (katolicyzm zresztą tak samo ukierunkowywał „gniew ludu” przeciw innowiercom, kalwinom i luteranom), w XIX – XX w. to już była sprawa sytuacji gospodarczej w kraju. Porównajmy Polaków z innymi narodami. Czy porównanie wypadnie źle? Nie sądzę. Wystarczy poczytać coś niecoś z historii. Czy Polacy to naród, którym należy gardzić? Dla mnie godni pogardy są ci, którzy nurzali się we krwi, zagarniali tereny innych państw, niewolili ludność odmienną rasowo.Powyższa niepodpisana wypowiedź została dodana przez 95.40.75.181 (dyskusja) 21:26, 18 sty 2015.

Nie bardzo rozumiem do czego zmierza twoja wypowiedź? Jeśli chcesz w ten sposób powiedzieć, że w artykule brakuje cytatów prezentujących inny punkt widzenia, to nic prostszego, wystarczy, abyś je sam dodał. Pamiętaj oczywiście, aby poprzeć je wiarygodnym źródłem (bo to niezbędny wymóg każdej nowej edycji). Zapraszam do edytowania :) San85 (dyskusja) 14:23, 19 sty 2015 (CET)