Przejdź do zawartości

Chester Bennington

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Chester Bennington (2011)

Chester Bennington (właśc. Chester Charles Bennington; 1976–2017) – amerykański muzyk, wokalista, autor tekstów i multiinstrumentalista znany z działalności w zespołach Linkin Park i Stone Temple Pilots.

O Chesterze Benningtonie[edytuj]

  • Chester był bardzo dobrą, bezpretensjonalną i łagodną duszą. Miał też wielkie serce. Gdy pierwszy raz usłyszałem Linkin Park – kiedy to było? 1999 rok? 2000? – moc, z jaką zaśpiewał te kawałki z pierwszej płyty była po prostu niewiarygodna. To było takie oryginalne i unikalne. Należał do wokalistów z rzadko spotykanym darem, który polega na tym, że każde słowo, które z siebie wydobywają brzmi autentycznie. To nie jest po prostu coś zapisanego na kartce, a potem odśpiewanego… Wszystko, co z niego się wydobywało brzmiało tak, że było wiadomo, że wczuwał się w każde słowo, każdy niuans, każdą sylabę.
  • Kiedy rozmawialiśmy z tobą o wspólnych latach, które przed nami, twoja ekscytacja była zaraźliwa. Twoja nieobecność pozostawia dziurę, która nigdy nie zostanie wypełniona – niepokornego, zabawnego, ambitnego, kreatywnego, miłego, hojnego głosu w pokoju brakuje. Staramy się przypominać sobie, że demony, które zabrały nam ciebie, zawsze były częścią kontraktu. W końcu, to sposób, w jaki śpiewałeś o tych demonach, sprawiał, że każdy zakochiwał się w tobie. Nieustraszenie pokazywałeś je, a robiąc to, jednoczyłeś nas i uczyłeś bycia bardziej ludzkimi. Miałeś serce na dłoni.