Mike Shinoda

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Mike Shinoda

Mike Shinoda (właśc. Michael Kenji Shinoda; ur. 1977) – amerykański raper, wokalista i multiinstrumentalista znany z działalności w zespołach Linkin Park oraz Fort Minor.

  • Ci, którzy nas znają wiedzą, że nie lubimy mówić za wiele o życiu osobistym. Personalne kwestie wyrażamy w naszych piosenkach. One zawsze są osobiste.(...) Mówimy w pewien sposób o związkach. Co niekoniecznie musi oznaczać, że śpiewamy o relacji chłopaka z dziewczyną. Nad większością tekstów pracowałem razem z Chesterem Benningtonem. Jego osobiste doświadczenia są inne od moich, dlatego też śpiewa o innych sprawach niż ja. Gdy czytaliśmy skończony tekst piosenki, każdy z nas mógł powiedzieć: „Tak, to jest mój pogląd”.
  • Komponujemy w sposób nieuporządkowany, powiedziałbym, że amorficzny. Nie da się tego ująć w ramy. W Linkin Park piosenka może się zrodzić z tego, że ktoś coś mruczy pod nosem albo zanuci melodię podczas rozmowy telefonicznej, z brzdąkania na gitarze, pogrywania na fortepianie. Może być i tak, że kilku z nas jest w sali prób, improwizuje i z tego rodzi się pomysł, który rozwijamy. Bywało i tak, że zainspirował nas jakiś beat, który usłyszeliśmy na laptopie.