Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Wygląd
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy (WOŚP) – fundacja charytatywna powstała w 1993 roku z inicjatywy Jerzego Owsiaka.
- Finał Orkiestry to ma być święto. Mądre świeckie święto z przesłaniem jak najbardziej chrześcijańskim: pomaganie bliźniemu daje masę radości. Bo daje. Uczy się tego 120 tysięcy wolontariuszy z puszkami. I zapamiętuje na resztę życia. Działalność charytatywna na ponuro zawsze wydawała mi się nieco podejrzana.
- Autor: Jerzy Owsiak, rozmowa Grzegorza Sroczyńskiego, Wkurzam, choć wkurzać nie chcę, „Gazeta Wyborcza”, 14–15 stycznia 2012.
- Gramy do końca świata i jeden dzień dłużej!
- Opis: hasło promujące fundację.
- Jeżeli funkcjonariusz publiczny zaangażuje się w hecę WOŚP, niech nazajutrz składa raport o zwolnienie ze służby.
- Autor: Stanisław Pięta
- Opis: wpis na Twitterze komentujący zapowiedź udziału funkcjonariuszy publicznych w finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, 20 grudnia 2015.
- Źródło: Orkiestra bez straży i policji? Poseł PiS ostrzega przed udziałem w „hecy WOŚP”, TVN24.pl, 21 grudnia 2015.
- Jurek nie możesz rezygnować z zarządzania swoim Dziełem. Naszym, wspólnym Polaków, Dziełem. Tragedia śmierci Prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza nie ma nic wspólnego z finałem, świętem dobra. Jurek, jesteś nam potrzebny!!!
- Opis: do Jerzego Owsiaka.
- Autorka: Janina Ochojska
- Źródło: Janina Ochojska: Jurek, nie możesz rezygnować z zarządzania swoim dziełem, interia.pl, 14 stycznia 2019.
- Zobacz też: Paweł Adamowicz
- Na świecie, każdy artysta, który by dostał ofertę wystąpienia „charytatywnie za pieniądze”, uznałby to za obrazę. To by skończyło karierę takiego gościa.
- Opis: Zbigniew Hołdys o artystach pobierających wynagrodzenie za dobroczynne występy.
- Źródło: interia.pl
- Nasze koszty własne nie przekraczają 10 procent wszystkich wpływów. I żeby było jasne – tych 10 proc. nie bierzemy z puszek, tylko zarabiamy na odsetkach, lokatach i dostajemy od sponsorów. Wszystkie pieniądze zebrane w Finale idą na sprzęt.
- Autor: Jerzy Owsiak, rozmowa Grzegorza Sroczyńskiego, Wkurzam, choć wkurzać nie chcę, „Gazeta Wyborcza”, 14–15 stycznia 2012.
- Popieram, to za mało. Trzeba wyrazić wielkie uznanie dla tych, którzy potrafią poświęcać swój czas na chłodzie, nieraz wśród mrozu, po to, aby śpieszyć z pomocą innym. To nie jest tylko akcja, to konkretna forma pomocy dla cierpiących.
- Popieram z całego serca od wielu lat Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Liczę, że dzięki licytacji mojego najcenniejszego trofeum, przyczynię się do pomocy chorym dzieciom.
- Autor: Kajetan Kajetanowicz
- Sprzęt mającej też wymiar polityczny Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie powinien być oznaczany naklejkami w szpitalach. Przecież chodzi o pomoc dzieciom, a nie pałowanie tych, którzy nie mogą znieść agresywnego i ideologicznego słowotoku pana Jerzego [Owsiaka].
- Autor: Jacek Karnowski
- Źródło: Karnowski chce się pozbyć serduszek ze sprzętu WOŚP. Argument? Obraża ludzką inteligencję, gazeta.pl, 17 stycznia 2018
- Zobacz też: Jerzy Owsiak
- Takich organizacji nie może być więcej, nie miałyby powodzenia. To nie jest nawet Made in Poland, to jest Made in Owsiakland. Chyba nikomu nigdy nie uda się już wykrzesać takiej energii.
- Autorka: Grażyna Torbicka, onet.pl 9 stycznia 2011
- Wbrew niektórym krytykom jestem przekonany, że pan Jurek Owsiak wymyślił WOŚP, nie po to by zyskać nimb potrzebny do głoszenia i popularyzacji jego wrednych idei. Sadzę, że on sam szczerze wierzy, że zbiera pieniądze dla pomagania tym i owym – z dziećmi na czele.
- Autor: Janusz Korwin-Mikke
- Źródło: blog
- Z uwagą i podziwem obserwuję działalność Waszej Fundacji, która jest dobrym przykładem, jak wiele można dokonać dla dobra innych dając młodym ludziom szlachetną ideę i możność działania (…) Niech Orkiestra Świątecznej Pomocy gra nam do końca świata i jeszcze jeden dzień dłużej.
- Autor: Andrzej Lepper
- Źródło: list do Jurka Owsiaka
Uwaga: W dalszej części znajdują się słowa powszechnie uznawane za wulgarne!
- Jeżeli jakiś artysta bierze wynagrodzenie za występ na WOŚP, to jest zdemoralizowanym chujem niewartym podania ręki.
- Autor: Zbigniew Hołdys
- Źródło: „Rzeczpospolita”
Zobacz też: