Jan Maria Jackowski: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Dodane 863 bajty ,  4 lata temu
Nowy cytat.
m (drobne redakcyjne, grafika)
(Nowy cytat.)
** Źródło: [http://www.niedziela.pl/artykul_w_niedzieli.php?doc=nd201151&nr=35 ''Zatruty język'', niedziela.pl, 51/2011]
** Zobacz też: [[aborcja]]
 
* O kształcie III Rzeczypospolitej decydują nie tylko wyniki wyborów, układ sił w aktualnie rządzącej koalicji, czy relacje w trójkącie: Belweder, Wiejska, Aleje Ujazdowskie, lecz przede wszystkim charakter i drożność środków masowego przekazu. Idzie nie tylko o to, że dobrze okopane w mass-mediach siły związane z dawnym reżimem są w stanie propagandowo ośmieszyć i storpedować reformę państwa, a w niedalekiej przyszłości przygotować grunt do przejęcia władzy w następnych wyborach, ile raczej o fakt na ile prasa, radio i telewizja są wykorzystywane przez ludzi mądrze i odpowiedzialnie, i spełniają swoją podstawową i służebną funkcję stawania w prawdzie i rzetelnego informowania społeczeństwa o świecie, w którym żyjemy.
** Źródło: Jan Maria Jackowski, ''Bitwa o Polskę'', Ad Astra, Warszawa 1993, s. 144.
 
* Okazuje się, że nie tylko istnieją różne odcienie szarości, ale też że białe może być czarne, a czarne – białe. Bywa śmiesznie, np. gdy Unia Europejska określa marchewkę jako owoc, a ślimaka jako rybę lądową. Ale bywa też nieśmiesznie, gdy hitleryzm, czyli niemiecki lewicowy narodowy socjalizm, jest określany przez piewców politycznej poprawności jako „skrajnie prawicowy”. Niemieccy bojówkarze o mentalności Hitlerjugend, którzy przyjechali do Warszawy, by bić polskich patriotów, są przedstawiani jako „antyfaszyści”. Jeszcze w pokoleniu przed nami homoseksualizm był oficjalnie uznawany za dewiację i chorobę. W 1991 r. pod naciskiem lobby homoseksualnego, na wniosek Parlamentu Europejskiego, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) usunęła homoseksualizm z listy chorób w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Zaburzeń. Dziś za nazwanie rzeczy po imieniu można trafić do więzienia.

Menu nawigacyjne