Przejdź do zawartości

Jan Maria Jackowski

Z Wikicytatów, wolnej kolekcji cytatów
Jan Maria Jackowski (2015)

Jan Maria Jackowski (ur. 1958) – polski polityk, pisarz, historyk, poseł na Sejm, senator.

 • Jeżeli receptą na kryzys oraz rozmijanie się z programem wyborczym PiS ma być usuwanie z klubu wiernych programowi wyborczemu PiS-u, zamiast usuwanie błędów, to znaczy, że ta formacja jest na kursie schyłkowym.
  • Opis: o swoim usunięciu z klubu parlamentarnego PiS.
  • Źródło: onet.pl, 22 lutego 2022
 • Metoda in vitro, która nie jest niczym innym, jak wykorzystaniem techniki weterynaryjnej do rozrodu ludzi i nie ma nic wspólnego z leczeniem niepłodności, a przy okazji prowadzi do unicestwienia wielu istnień, jest przedstawiana jako „metoda lecznicza”. Środki wczesnoporonne, które prowadzą do niszczenia życia ludzkiego, są określane jako „niewinne” środki antykoncepcyjne. Osoba, która prowadziła w Polsce działalność promującą możliwość mordowania dzieci nienarodzonych za pieniądze producentów narzędzi do wewnątrzmacicznego ludobójstwa, jest wicemarszałkiem Sejmu RP i ma istotny wpływ na stanowienie prawa. Cieszy się poparciem, a nawet ochroną opiniotwórczych środowisk i bez ogródek zapowiada, że będzie dążyła do tego, żeby sponsorzy jej fundacji promującej aborcję mogli na zabijaniu zarabiać pieniądze.
 • O kształcie III Rzeczypospolitej decydują nie tylko wyniki wyborów, układ sił w aktualnie rządzącej koalicji, czy relacje w trójkącie: Belweder, Wiejska, Aleje Ujazdowskie, lecz przede wszystkim charakter i drożność środków masowego przekazu. Idzie nie tylko o to, że dobrze okopane w mass-mediach siły związane z dawnym reżimem są w stanie propagandowo ośmieszyć i storpedować reformę państwa, a w niedalekiej przyszłości przygotować grunt do przejęcia władzy w następnych wyborach, ile raczej o fakt na ile prasa, radio i telewizja są wykorzystywane przez ludzi mądrze i odpowiedzialnie, i spełniają swoją podstawową i służebną funkcję stawania w prawdzie i rzetelnego informowania społeczeństwa o świecie, w którym żyjemy.
  • Źródło: Bitwa o Polskę, Ad Astra, Warszawa 1993, s. 144.
 • Okazuje się, że nie tylko istnieją różne odcienie szarości, ale też że białe może być czarne, a czarne – białe. Bywa śmiesznie, np. gdy Unia Europejska określa marchewkę jako owoc, a ślimaka jako rybę lądową. Ale bywa też nieśmiesznie, gdy hitleryzm, czyli niemiecki lewicowy narodowy socjalizm, jest określany przez piewców politycznej poprawności jako „skrajnie prawicowy”. Niemieccy bojówkarze o mentalności Hitlerjugend, którzy przyjechali do Warszawy, by bić polskich patriotów, są przedstawiani jako „antyfaszyści”. Jeszcze w pokoleniu przed nami homoseksualizm był oficjalnie uznawany za dewiację i chorobę. W 1991 r. pod naciskiem lobby homoseksualnego, na wniosek Parlamentu Europejskiego, Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) usunęła homoseksualizm z listy chorób w Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób i Zaburzeń. Dziś za nazwanie rzeczy po imieniu można trafić do więzienia.
 • Państwem, które jako pierwsze zalegalizowało zabijanie nienarodzonych – już w roku 1920! – był Związek Sowiecki. Działo się to więc wyraźnie w kontekście tyranii.
 • Prokuratorzy mają status „świętych krów”, cieszą się immunitetem, wysokimi wynagrodzeniami, specjalnym systemem emerytalnym oraz licznymi innymi nieuzasadnionymi przywilejami, a jakość ich pracy jest już powszechnie krytykowana. Znamienne jest podejście tej instytucji do katastrofy smoleńskiej, która przez ludzi Seremeta jest traktowana nie jak dramat narodowy, ale jak „włamanie do garażu” przez „niewykrytego sprawcę”. To, że w katastrofie poległ prezydent RP z małżonką oraz przedstawiciele politycznych, wojskowych, kulturalnych i społecznych elit Polski, według śledczych „nie wywołało negatywnych skutków dla organów państwa” i dzięki temu winni zaniedbań oraz przekroczenia uprawnień z kancelarii premiera, MSZ, MON oraz w polskiej ambasadzie w Moskwie mogą czuć się bezkarnie w związku z przygotowaniami lotów do Smoleńska 7 i 10 kwietnia 2010 roku.
 • Rozumiem, że to jest pochwała, że jestem zwolennikiem jawności – powiedział. W przeciwieństwie do pana prezesa, najwyraźniej nie mam nic do ukrycia.
  • Opis: o odpowiedzi Adama Glapińskiego na wyrażone przez senatora wyraził wątpliwości odnośnie pensji w NBP.
  • Źródło: tvn24.pl, 7 lutego 2019 r.
 • Senat I kadencji opracował projekt Konstytucji, który uwzględniał oparcie organizacji społeczeństwa i państwa na stałych i obiektywnych wartościach. Jego autorami byli m.in. sen. Alicja Grześkowiak i sen. Jerzy Stępień. Niestety ten projekt, ze względu na swoją wymowę nie zyskał szerszego rozgłosu, nie został nawet skierowany do dalszych prac legislacyjnych.

O Janie Marii Jackowskim[edytuj]

 • Tak, ale to on tu naprawdę jest, co tu dużo mówić, szkodnikiem.
 • Znam go kilkadziesiąt pewnie lat. Słynie z tego, ze skłonności do jawności, bardzo to lubi, nawet na plaży, wszystko by chciał ujawniać.