Janusz Szewczak: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Usunięte 4 bajty ,  6 lat temu
drobne techniczne
m (drobne redakcyjne)
(drobne techniczne)
[[Plik:Janusz Szewczak Sejm 2015 02.JPG|mały|<center>Janusz Szewczak</center>]]
'''[[w:Janusz Szewczak|Janusz Szewczak]]''' (ur. 1953) – polski [[polityk]], polski analityk gospodarczy, [[nauczyciel akademicki]] i publicysta, główny ekonomista Kasy Krajowej SKOK, poseł na Sejm VIII kadencji.
* 9 maja 1794 roku, równo 222 lata temu, na Rynku Starego Miasta w Warszawie stanęły szubienice dla zdrajców i sprzedajnych posłów. Taki był haniebny koniec Targowickiej Zdrady i jej autorów. Baczcie, więc Panowie Nowocześni, by historia nie zatoczyła koła i by polski lud ponownie nie musiał wymierzać historycznej sprawiedliwości. Zdrajcy, którzy zawiśli na Rynku Starego Miasta też byli majętni, ustosunkowani, pełni zaszczytów i poparcia na obcych dworach, ważniejszych nawet od Brukseli – dziś. Można bowiem być popularnym i w centrum uwagi i wydarzeń nie zdając sobie sprawy z roli błazna po środku areny cyrkowej. Można być medialnie donośnym i głośnym niczym dzwon i zarazem pustym w środku, co nieustannie czyni przywódca Nowoczesnej Ryszard Petru. Na ile ponurym żartem i parodią są dziś w Polsce na poły masońskie hasła: „Wolności, Równości i Demokracji” czy „Jesteśmy i będziemy w Europie”.[...] Dlatego nie prowokujcie Polaków, uczcie się historii i wyciągajcie z niej wnioski, również z tego co stało się ze zdrajcami i zaprzańcami równe 222 lata temu.
** Źródło: [http://wpolityce.pl/polityka/292149-historia-nauczycielka-zycia-jest ''Historia nauczycielką życia jest''], wpolityce.pl, 8 maja 2016

Menu nawigacyjne