Janusz Korwin-Mikke: Różnice pomiędzy wersjami

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
brak opisu edycji
m (interwikidane)
Nie podano opisu zmian
{{wulgaryzmy}}
==A==
* A pokazują nawet panią [[Henryka Bochniarz|Bochniarzową]], która wygaduje kompletne banały, panią Szyszkowską opowiadającą takie rzeczy, że boki zrywać?!
** Opis: na sugestię [[Piotr Najsztub|Piotra Najsztuba]], że JKM jest uważany za politycznego błazna i dlatego nie jest zapraszany do mediów.
** Źródło: „Przekrój”, 12 sierpnia 2005
 
* [[Albert Einstein]] pracował był w biurze patentowym – i stworzył Teorię Względności. Istnieje silne podejrzenie, że gdyby pracował na sponsorowanej przez państwo uczelni, to by jej nie wynalazł. Musiałby bowiem pisać miesięczne i roczne plany swoich badań. Oraz sprawozdania. I co miał w nich pisać: „Chwilowo nie wynalazłem Teorii Względności, ale tak sobie myślę…”?
** Źródło: blog, 8 lutego 2007
 
* Ależ ja jestem za wejściem do strefy wolnego handlu! Tylko że [[Unia Europejska]] nie jest taką strefą, a strefą szalejącej biurokracji, która steruje każdym hektolitrem wina i każdą toną wołowiny.
** Źródło: „Życie”, 12 kwietnia 2002
** Zobacz też: [[Unia Europejska]]
 
==B==
* Bardzo się cieszyłem, kiedy [[Nikita Chruszczow|Chruszczow]] oświadczył, że Związek Sowiecki w ciągu 25 lat dogoni i przegoni USA. Jest tylko jeden drobiazg. Rozziew między Ameryką, a Unią Europejską powiększa się z każdym miesiącem. Chruszczow miał tę przewagę, że dał sobie 25 lat i zdążył umrzeć. Ponadto co roku dowiadywał się z „Prawdy”, że Związek Sowiecki już dogania USA. Umierał szczęśliwy.
** Źródło: „Życie”, 12 kwietnia 2002
 
{{osobne|Janusz Korwin-Mikke/D}}
 
* Dawniej się podbijało państwa. Takie [[Imperium Rzymskie]] powstało przez podboje. A dzisiaj się po prostu przekupuje polityków i ludność. Takie są dzisiejsze podboje. To jest chyba bardziej kulturalne niż kiedyś, tylko zdajmy sobie sprawę: ten, kto głosował za, bo dostał 200 złotych od hektara, niech zda sobie sprawę, że sprzedał suwerenność swojego państwa.
** Źródło: ''Minęła dwudziesta'', TVP Info, 1 grudnia 2009
 
** Źródło: „Przekrój”, 16 sierpnia 2005
 
* To wszystko jest trochę śmieszne, pan [[Hilary Clinton|Clinton]] też twierdził, że wprawdzie palił, ale się nie zaciągał i naprawdę jeżeli w Polsce nie ma ważniejszych problemów niż [czy] nasz minister Ziobro w młodości się zaciągał czy się nie zaciągał, to przepraszam bardzo, ale to znaczy, że jesteśmy szczęśliwym krajem, żadnych innych problemów nie ma. Co prawda, sądząc po poziomie jego wypowiedzi można by wnosić, że nawet dużo palił, nie tylko marihuany, ale, no, to jest takie wnioskowanie pośrednie.
** Opis: o tym, czy minister [[Zbigniew Ziobro]] palił w młodości marihuanę.
** Źródło: Superstacja, 1 października 2007
 
* Towarzysz [[Piotr Ikonowicz]] nieustannie oskarża SLD o „zdradę ideałów Prawdziwej Lewicy” i przejście na pozycje liberalne. Tow. Ikonowicz niewątpliwie wyrzuciłby z Partii (tej jedynej, Prawdziwej Partii, oczywiście!) zarówno nśp. Karola Marksa, jak i nśp. Włodzimierza Eliaszewicza Uljanowa (ps. „Lenin”) – i miałby ku temu powody: kto wymyślił Nową Politykę Ekonomiczną dzięki której w Ojczyźnie Światowego Proletariatu podniosły głowy resztki nie do końca rozgromionej burżuazji, spekulanci, dorobkiewicze i wszelaka drobnomieszczańska swołocz? Towarzysz (nie mój, oczywiście) Ikonowicz ma absolutną rację: SLD zdradziła Ideały Prawdziwej Lewicy – a to z tego powodu, że była parę razy partią rządzącą, a w oparciu o Ideały Prawdziwej Lewicy rządzić się nie da, bo po parunastu miesiącach państwo szlag by trafił. Nawet taki na wskroś czerwony typas, jak nśp. Franciszek Mitterand po dojściu do władzy realizował przez prawie rok politykę Prawdziwej Lewicy; gdy zadłużenie zagraniczne Francji z $7 mld wzrosło do $51 mld poddał się, i pozwolił francuskim burżujom się bogacić – obsadzając tylko państwowe banki i państwowe spółki ludźmi z Partii Socjalistycznej, by PS też mogła się wzbogacić.
** Źródło: „Temi”, 9 stycznia 2008
 

Menu nawigacyjne